riese
SpellForce 2: Czas Mrocznych Wojen

Spellforce 2 nowe screeny

Dodał: Tokar, czwartek, 7 lipca 2005 · Komentarzy: 0

Wygląda na to, że kontynuacja Spellforce będzie mocnym przeciwnikiem dla konkurentów...

Jak na razie takie wnioski można wyciągać po serii screenshotów, ale trzeba przyznać, że prezentują one wysoki poziom. Link do najnowszej galerii znajduje się w tym miejscu Wygląda na to, że kontynuacja Spellforce będzie mocnym przeciwnikiem dla konkurentów...

Jak na razie takie wnioski można wyciągać po serii screenshotów, ale trzeba przyznać, że prezentują one wysoki poziom. Link do najnowszej galerii znajduje się w tym miejscu. Premiera samej gry przewidziana jest na trzeci kwartał tego roku.

Z przyjemnością przedstawiamy pierwszego laureata naszego konkursu Dungeon Siege II, w którym, jak zapewne doskonale wszyscy wiedzą, ale i tak przypomnimy, możecie wykazać się talentem literackim pisząc zakończenia wybranych fragmentów największych opowiadań i powieści fantasy. Pierwszy "etap" zabawy już za nami, czas więc ujawnić pierwszego zwycięzcę.

Mamy przyjemność poinformować, że pod tym adresem (10MB) znajdują się kolejne próbki dźwiękowe z polskiej wersji jednej z najlepiej zapowiadających się gier RPG ostatnich lat – The Bard’s Tale. Ponownie możemy przekonać się jak świetnie w rolę narratora wcielił się Piotr Fronczewski. Przypomnijmy, że w The Bard’s Tale, zaprojektowanym przez Briana Fargo (twórcę serii Fallout i Baldur’s Gate) usłyszymy prócz Piotra Fronczewskiego, również Borysa Szyca w tytułowej roli Barda. Kolejne próbki dźwiękowe z polskiej wersji gry zostaną udostępnione już wkrótce.

Lokalizacja gry jest sporym wyzwaniem dla tłumaczy, ze względu na jej specyfikę i niepowtarzalny humor, niezwykle zabawne akcenty oraz dużą ilość kwestii śpiewanych. Dzięki udziałowi panów Fronczewskiego i Szyca, polska wersja na pewno przypadnie do gustu graczom. Cena gry The Bard’s Tale, która zapowiada się na prawdziwą rewolucję gatunku cRPG, ustalona została na poziomie 99,90 złotych, a szczegóły dotyczące dokładnej daty premiery zostaną ujawnione już wkrótce.

Firma Licomp Empik Multimedia (LEM) podpisała umowę z koncernem Atari o dystrybucji gier w Polsce. Tym samym LEM będzie prawdopodobnie wydawcą Neverwinter Nights 2 w naszym kraju. Najnowsze, spolszczone tytuły mają nie przekraczać kwoty 99zł. Więcej informacji o nawiązaniu współpracy przez firmy tutaj.

The Elder Scrolls III: Morrowind

Morrowind w 15 minut ?

Dodał: Tokar, środa, 6 lipca 2005 · Komentarzy: 0

Nieco ponad miesiąc temu świat obiegła informacja o rekordowo szybkim ukończeniu "Morrowind", przez pewnego, niecierpliwego gracza. Jeśli nic nie słyszeliście o wyczynie Ryan’a "Benito" Bennitt’a, czytajcie dalej...

Niedawno została opublikowana finalna wersja doskonale zapowiadającego się modu. Mowa tu o "Ultimate Galleon" autorstwa Madmax’a. Umożliwia on żeglowanie galeonem po wodnych okolicach Vvardenfell w czasie rzeczywistym. Jedyne co musicie zrobić, to przekonać kapitana, aby przekazał Wam ster... Okręt jest doskonałą bazą wypadową, mieszkaniem, składem dla naszych cennych przedmiotów oraz środkiem transportu po wodach całej prowincji Morrowind. Statek składa się z trzech dość dużych pokładów oraz kabiny. Oczywiście znajduje się na nim także załoga, której możemy wydawać proste polecenia. Jedyną "wadą" jest konieczność posiadania wszystkich oficjalnych dodatków.

Inne

Ulubiony widok w grach cRPG

Dodał: Tokar, środa, 6 lipca 2005 · Komentarzy: 0

Imperium Gier (serwis WP) zapytało graczy, jaki widok – izometryczny, TPP czy FPP – wolą w grach role-playing. Ponad połowa ankietowanych (52%) uznała, że woli ten pierwszy, zastosowany w tak klasycznych produkcjach jak Diablo czy Baldur's Gate. Z pozostałych dwóch widoków, charakterystycznych już dla produkcji trójwymiarowych, wygrał TPP, zdobywając sympatię 28% ankietowanych. Na FPP (znany z gier takich jak Deus Ex czy Vampire: The Masquerade: Bloodlines) postawił co piąty gracz.

Ustalona została data kolejnego Tygodnia z Wiedźminem. Odbędzie się on od 24 do 31 sierpnia. Ze względu na udział w targach Games Convention w Lipsku data ta jest późniejsza niż wstępnie zakładaliśmy. Niemniej będzie to wynagrodzone ilością udostępnionych materiałów.

Już pierwszy dzień zacznie się od nowego filmu gameplay´owego, a w ciągu całego tygodnia z wiedźminem udostępnionych zostanie też kilka innych materiałów wideo, oraz jak zwykle nowe grafiki, screeny, fragmenty muzyki. Ukażą się też w tym czasie nowe wywiady z twórcami. Wszystkich oczekujących tygodnia z Wiedźminem jeszcze raz przepraszamy za odległy termin i zapraszamy do odwiedzin strony www.thewitcher.com pod koniec sierpnia.

Jednocześnie pragniemy poinformować, że w najbliższym czasie planowane są nowe wywiady z twórcami oraz udostępnienie kilku nowych screenów z gry. Zapowiada się ciekawie.

Diablo II

Kolejny turniej D2

Dodał: Tokar, wtorek, 5 lipca 2005 · Komentarzy: 0

Na forum klanu KDJ (tutaj) można zapisać się do turnieju KDJ organizowanego przez Danka. Turniej odbędzie się na zmodyfikowanych zasadach PCL 3/3. Turniej rozpocznie się 9 lipca o godzinie 22:00.

Diablo II

PCL Movie by Killer

Dodał: Tokar, wtorek, 5 lipca 2005 · Komentarzy: 0

Jeden z forumowiczów DiabloCentrum.pl, Killer, zaprezentował dziś swój nietypowy projekt – filmik poświęcony rozgrywkom Player vs Player ligi Polish Clan League. Na polskiej scenie Diablo II nie ma zbyt wiele takich rzeczy, więc niewątpliwie warto się tym zainteresować. Trwa on wprawdzie tylko półtorej minuty, ale zarówno muzyka jak i obraz są dość dobrej jakości. Zapraszam do ściągania!

Link do filmu (~8MB): stargate.uz.zgora.pl.

Wczytywanie...