czerwony-wariant
The Elder Scrolls IV: Oblivion

Obsada podkładająca głosy w Oblivionie

Dodał: Tokar, niedziela, 2 października 2005 · Komentarzy: 0

Interesujący artykuł dotyczący obsady podkładającej głosy pod postacie w 'TES4:Oblivion' zaprezentował znany serwis Yahoo w oparciu o źródła samej Bethesda Softworks. Z niego to dowiedzieć się możemy iż wśród gwiazd ekranu, oprócz wcześniej zapowiadanego Patricka Stewarta (znakomitego aktora teatralnego, który jednak naszej widowni znany jest bardziej jako dowódca USS Enterprise ze znanej serii 'STAR TREK') ujrzymy takie nazwiska jak: Sean Bean (wcielający się tutaj w postać zaginionego potomka Imperatora), Terence Stamp (którego ujrzeć mogliśmy w pierwszym epizodzie sagi STAR WARS, jako Najwyższego Konsula Valorum), Lyndę Carter (znaną z telewizyjnej serii 'Wonder Woman')... Zapraszam do zapoznania się z tym artykułem szerzej na stronach serwisu Yahoo.

Hellgate: London

Dziennik programisty Hellgate: London

Dodał: Tokar, piątek, 30 września 2005 · Komentarzy: 0

Dwa miesiące temu ukazał się dziennik animatora Hellgate: London, a dziś, za sprawą serwisu IGN, możemy zapoznać się z dziennikiem programisty.

W tym treściwym artykule można się szerzej dowiedzieć o tym, jak następuje wdrażanie nowych pomysłów w rzeczywistość, jakie są związane z tym procesem problemy i jakie stosuje się udogodnienia. Tyler Thompson opisuje przeciętny dzień pracy nad grą, a całość porównuje do zręcznego gotowania, które jest drugą jego pasją.

Tym razem UbiSoft przedstawia nam frakcję Sylvan, Leśnych Elfów. Jest to ceniąca życie w harmonii pokojowa rasa, która stroni od cywilizacji i, generalnie, kontaktów z innymi. Z oficjalnej strony Heroes of Might and Magic V możemy dowiedzieć się dużo o ich historii, choć większość graczy pewnie będzie zainteresowana konkretami (czytaj: jednostkami).

Wiemy zatem, że oprócz elfów, którzy mogą być druidami, łowcami lub wojownikami, będziemy mieli do czynienia z legendarnymi bestiami, takimi jak Jednorożce czy Drzewce, a także z wszelkimi duszkami i chochlikami.

Pamiętajmy, że frakcja ta nie została przedstawiona w tak dokładny sposób, jak Haven, Inferno czy Necropolis. Na szczegółowy opis jej, a także powiązanego z nimi Dungeon (Lochu) czekamy, być może ukażą się lada dzień.

Zainteresowanych odsyłamy na stronę oficjalną Heroes of Might and Magic.

Neverwinter Nights 2

NWN2: Pierwsze oficjalne screeny

Dodał: Tokar, piątek, 30 września 2005 · Komentarzy: 0

Oto skan pierwszych screenów z NWN2.

Screeny

Screeny te zamieszczone zostały jako reklama w instrukcji do gry Dragonshard, zaś skan zamieszczony powyżej pochodzi z serwisu Neverwinter Nights 2 News.

Blizzard postanowił zasypać nas utworami muzycznymi, przywołującymi wspomnienia związane ze starszymi grami z serii Warcraft. Na stronie WoW-a udostępniono aż cztery nowe utwory. Odnośniki do nich znajdziecie w rozwinięciu informacji.

Wiedźmin

Wiedźmin – Witcheropedia zaktualizowana

Dodał: Tokar, czwartek, 29 września 2005 · Komentarzy: 0

Znajdujące się na oficjalnej stronie gry Wiedźmin interaktywne FAQ, jakim z pewnością jest Witcheropedia, zostało właśnie zaktualizowane. Pojawiło się wiele nowych pytań użytkowników wraz z odpowiedziami.

Twórcy gry mają nadzieję, że oczekujący na grę znajdą tam informacje których szukają. W przeciwnym wypadku fanom pozostaje zadawanie własnych pytań. Przedstawiciele zespołu CD Projekt RED postarają się odpowiedzieć na najciekawsze z nich. Zapraszamy! Witcheropedia dostępna jest pod tym adresem .

Wiedźmin

Wiedźmin – materiał tygodnia

Dodał: Tokar, czwartek, 29 września 2005 · Komentarzy: 0

Dziś, w ramach akcji "Materiał Tygodnia", twórcy Wiedźmina przygotowali dla Was film (w lepszej jakości) prezentujący fabułę oraz wiele sposobów na rozwiązywanie zadań w grze. Podobny materiał mieliście szansę obejrzeć już podczas targów w Lipsku, niemniej ten został nagrany w biurze CD Projekt RED. Plik o rozmiarze 40MB i formacie Quick Time można pobrać stąd . Miłego oglądania!

Gothic II: Noc Kruka

Noc Kruka trafia do USA O_o

Dodał: Tokar, środa, 28 września 2005 · Komentarzy: 0

W ramach ciekawostki – mieszkańcy Stanów Zjednoczonych doczekali się wreszcie wydania w ich kraju dodatku do jednej z najlepszych gier RPG wszech czasów – Gothica 2. No, doczekali to może trochę za duże słowo – Noc Kruka trafi tam do dystrybucji 24 października. Ale po tak długim oczekiwaniu ten miesiąc już im chyba różnicy nie robi. Gratulujemy!

Opóźnienia premiery tego dodatku to chyba ewenement na skalę światową. Od jego debiutu w Niemczech mijają już ponad dwa lata, od polskiego wydania osiem miesięcy, a dopiero teraz zapoznać się z nim mogą Amerykanie. Z jednej strony trudno im zazdrościć, z drugiej – oczekiwanie na trzecią część cyklu będzie się im z pewnością mniej dłużyć. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że w jej przypadku nie pojawią się takie bonusowe atrakcje...

Jak oświadczyła firma Kynogon, ich system sztucznej inteligencji, Kynapse, został zaimplementowany przy produkcji drugiej części popularnej gry Sacred (tworzonej przez Ascaron Entertainment).

System będzie doskonale sprawdzał się, jeśli chodzi o hierarchiczne wyszukiwanie dróg w świecie 3d. Działać ma nawet na wielkich mapach, co oznacza, że świat Sacred 2 będzie żył własnym życiem, NPCe będą poruszać się w sposób inteligentny, także uwzględniający dynamiczne zmiany terenu.

Kynapse ma kontrolować w całości wszelkie zachowania niskiego poziomu (podstawowe), tak więc twórcy mogą się skupić na dopracowaniu bardziej rozwiniętych (i przede wszystkim różnicujących poszczególne żywe istoty) mechanizmów.

Oficjalne oświadczenie w tej sprawie możemy znaleźć pod tym adresem .

Na oficjalnej stronie gry Wiedźmin zaktualizowano dział, w którym prezentowani są pracownicy zespołu CD Projekt RED. Można się teraz zapoznać z nowymi twarzami w biurze twórców jednej z najbardziej oczekiwanych polskich gier. Dział dostępny jest pod tym adresem .

Wczytywanie...