Wizards of the Coast – najbliższe plany

3 minuty czytania

Wizards of the Coast przygotowało osobny artykuł prezentujący produkty i wydarzenia, jakie czekają na nas w tym i nadchodzących miesiącach. Wśród nich Web of the Spider Queen, czyli kolejna seria D&D Encounters, informacje o planowanych książkach, podręczniku The Dungeon Survival Handbook oraz grach planszowych.

lolth, rise of the underdark

Nadchodzące plany wydawnicze Wizards of the Coast to przede wszystkim kontynuacja zakrojonej na dużą skalę akcji promocyjnej Rise of the Underdark. Na fanów pod koniec tego miesiąca czeka kontynuacja kampanii Sun Never Rises, która pojawiła się na PAX East. Web of the Spider Queen powróci do wątku Cienistej Doliny, która niegdyś rządzona była przez drowy z twierdzy znanej jako Zakręcona Wieża. Mroczne elfy i ich słudzy patrzą łakomie na te obszary i znów snują plany odzyskania swoich terytorium, podsycani przez pragnienie dominacji Lolth nad powierzchnią.

Swoje plany drowy rozpoczną realizować począwszy od 16 maja.

Kolejna część promocji produktów związanych z narodem wybranym przez Pajęczą Królową jest wznowienie cyklu Wojna Pajęczej Królowej. Do sprzedaży trafi wkrótce ponownie druga część serii, zawierająca trzy ostatnie tomy – Zagładę, Unicestwienie i Zmartwychwstanie.

war of the spider queen

Tomy te, wydane także w Polsce, przedstawiają dalszą część wędrówki drużyny dowodzonej przez Quenthel Baenre, która została wysłana po to, aby odkryć powody przedłużającego się Milczenia Lolth. Po drodze nie zabraknie zdrady, dużej ilości walk, podróży do Otchłani i w końcu rozwiązania samej zagadki, która nieomal przyczyniła się do upadku Menzoberranzan i wystawiła na próbę wiarę wszystkich drowów oddających cześć Pajęczej Matce.

Zgodnie z nową polityką wydawniczą WotC, książka dostępna będzie w formie papierowej, jak i jako ebook.

Na tym jednak drowie produkty się nie kończą, bowiem 15 maja w sprzedaży pojawi się Into the Unknown: The Dungeon Survival Handbook. Podręcznik ten pozwoli na kreację fascynujących podziemi, pełnych zagrożenia nie tylko z racji trudnych warunków środowiska, ale i zamieszkujących je ras. Wśród nich są drowy, dla których Podmrok jest osobistą domeną.

dungeon survival handbook

Ujawniony fragment podręcznika w formie zapowiedzi to tym razem profesja Deep Delver. Możemy jej użyć zarówno w odniesieniu do ras Podmroku, jak i tych z powierzchni. By to pokazać, udostępniono króciutką charakterystykę przykładowej postaci. Karl Deepwalker to młody człowiek, który został uwięziony w podziemnych korytarzach. Pragnie się z nich wydostać i dowiedzieć, kto odpowiada za śmierć jego kompanów.

Udostępniono plik PDF z opisem umiejętności Deep Delver'a, który znajdziecie pod tym adresem.

Raz jeszcze zaprezentowano także Dungeon Tiles: The Urban Underdark, czyli pomoc w formie map dla tych, którzy planują podziemne starcia. Planowany na czerwiec produkt to właściwie sześć dwustronnych map, w śród których nie może zabraknąć kawern czy podziemnych posterunków.

W planach wydawniczych znalazła się także krótka informacja o Menace of the Underdark, czyli zapowiadanemu na 25 czerwca rozszerzeniu do sieciowej gry od Turbine. Jest to właściwie jedynie krótka adnotacja, bowiem WotC nie zarządza grą.

Jeśli nadal mało wam drowów, to na lipiec planowane są dwa kolejne produkty do gry z miniaturkami. Sting of Lolth doda do zabawy drowy, dzięki czemu staną się one kolejną frakcją. Drugim produktem jest Dungeon Command: Heart of Cormyr. Do naszej dyspozycji jest 12 miniaturek i zestaw kart, które wcześniej można było oglądać w grze planszowej z Drizztem czy Castle Ravenloft.

Na tym ambicje WotC się nie kończą, bowiem kolejne w kolejce do wydania są Tyranny of Goblins (wrzesień) oraz Curse of Undeath (listopad).

Jeśli macie dość drowów, to warto przyjrzeć się książce The Rose of Sarifal, która do sprzedaży trafiła dokładnie 1 maja. Paulina Claiborne osadza historię na spowitych mgłą tajemniczości Wyspach Moonshae. Wysoka Lady Ordalf pragnie śmierci swojego siostrzeńca, znanego jako Róża Sarifal. Do tego konfliktu wplątuje się jeszcze trzecia strona, przez co Ordalf nie może być pewna swojego tronu.

Wciąż dostępny jest liczący sobie raptem 15 stron fragment książki.

Na czerwiec planowane jest wydanie kolejnej książki, za któą stoi Bruce R. Cordell. Jej bohaterem jest Demascus – assasyn bogów, którego misja zaprowadzi także do Podmroku. W samym tekście zapowiedzi znajduje się króciutki fragment książki, który prezentuje rozmowę Demascusa z jego ukochaną imieniem Madri.

dungeon

Wreszcie znalazło się odrobinę miejsca na prezentację gry Dungeon. Ta planowana na 12 października gra planszowa to właściwie powtórka z rozrywki, reklamowana jako produkt, który opiera się na prostych zasadach i pozwala na rozegrania dowolnego starcia, bez względu na poziom postaci.

Komentarze

0
·
Prosze nie zapominac takze o zblizajacej sie dacie premiery najnowszej czesci przygod Drizzta..."Charon's Claw"... :-)
0
·
Pamiętam, jednak w artykule zapowiedzi nie było o nim ani słowa. Trzeba ciut jeszcze poczekać, aż pojawi się jakiś fragment czy szerszy opis fabuły. Wtedy na pewno o książce napiszemy

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...