Mieszkańcy głębin w Dungeon Survival Handbook

1 minuta czytania

Dzisiejsza zapowiedź podręcznika Dungeon Survival Handbook skupia się na mieszkańcach głębin, którzy występują w każdym rodzaju podziemi, jakie przyjdzie zwiedzić naszej drużynie.

dungeon survival handbook

Od abolethów po umbrowe kolosy – podziemia wcale nie są pustymi obszarami, w których nie ma prawa zaistnieć żadne życie. Właśnie na rdzennych mieszkańcach podziemi skupia się dzisiejsza zapowiedź planowanego na maj Dungeon Survival Handbook: Into the Unknown.

Udostępniony materiał w formie pliku PDF przedstawia kilka ras. Pierwszą są abolethy – prawdziwi władcy podziemnych obszarów. Ich dziwaczne i odpychające ciała kryją w sobie irytujące, ale i groźne umiejętności. Stanowią uosobienie horrorów, jakie czaić się będą pod ziemią.

Zamieszkują podziemne morza i jeziora, okazując wrogość wszystkim innym gatunkom. W kontaktach ze światem pomagają im zdominowani niewolnicy, jednak zadarcie z jednym z abolethów to często przygoda, która w życiu nigdy się nie powtarza. Odbijają ataki przeciwnika, przejmując kontrolę nad jego umysłem. Wtedy też mogą smagnąć wroga swoimi mackami, co niszczy kompletnie psychikę celu, który staje się ofiarą własnej profanacji.

Nie mniejszą grozę budzą umbrowe kolosy, znane nie tylko ze swoich szponów zdolnych rozrywać cel poprzez skały, lecz także z racji ich wilczego i wiecznie nienasyconego apetytu. Głodny przedstawiciel tego gatunku nie spocznie, póki nie zakończy polowania sukcesem. W walce nie wykazują się zbytnią subtelnością, ale każdy podziemny krasnolud wie, że trzeba brać nogi za pas, gdy tylko ziemia zaczyna się trząść.

Udostępniony plik zawiera także opis innych przerażających mieszkańców głębin, w tym beholderow, grimloków, mimików czy mykonoidów.

Dungeon Survival Handbook trafi do sprzedaży 15 maja. 160 stron tego suplementu, stanowiącego część akcji Rise of the Underdark, wyceniono na $29.95.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...