Poszukiwacze skarbów w Dungeon Survival Handbook

3 minuty czytania

Dziś na stronie Wizards of the Coast pojawiła się pierwsza zapowiedź treści podręcznika Dungeon Survival Handbook: Into the Uknown do czwartej edycji systemu Dungeons&Dragons. Ujawniono w jej opis i umiejętności klasy postaci o nazwie Poszukiwacz Skarbów.

dungeon survival handbook

Ujawniona dziś klasa postaci, której opis pojawi się w planowanym na maj Dungeon Survival Handbook nie jest zaskoczeniem. Wszak wiele podziemi kryje w sobie rozliczne skarby, ukrywane zarówno przez wybitne jednostki, jak i gromadzone przez całe cywilizacje czy społeczności, które wybudowały swoje miasta w niegościnnym Podmroku. Misji odszukania tych kosztowności podejmują się osoby, dla których motorem napędowym jest chęć zysku. Jednak nie jest to zadanie tak łatwe, jak się na pierwszy rzut oka może wydawać.

Przede wszystkim nie każdy chce, aby dane kosztowności czy artefakty wpadły w zwykle obce ręce. Trzeba także mieć na uwadze to, iż nie wszystkie opowieści o legendarnych skarbach są prawdziwe. Niektórzy Poszukiwacze Skarbów dają im wiarę, lecz znajdą się także i ci, dla których są to jedynie bajeczki, mające zwykle odstraszyć chciwych rabusiów. Ostatnią grupę stanowią osoby, które znają wszystkie legendy, lecz doświadczenie przy odnajdywaniu skarbów na danym obszarze sprawiło, że w mig potrafią w każdej historii znaleźć przysłowiowe ziarnko prawdy. To właśnie oni stają się często specjalistami, którzy niekiedy łączą siły we wspólnym celu. Żaden Poszukiwacz Skarbów nie jest jednak naiwny, więc nawet jeśli łączą z kimś siły, to nie ufają nikomu za wyjątkiem siebie. Twierdzą, że to uczciwy układ i każdy przedstawiciel ich profesji jest tego świadom.

Zapowiedź przedstawia sposób kreacji Poszukiwacza Przygód. Kandydat, bez względu na płeć, musi być jednostką w pełni samowystarczalną. Może się przecież okazać, że przyjdzie im pracować w niegościnnym środowisku lub też trzeba będzie wpierw nieco zainwestować, aby niemal dosłownie dokopać się do fortuny. Nic więc dziwnego, że Poszukiwacze Skarbów za swoje usługi każą sobie słono płacić i to właśnie cena przede wszystkim decyduje o wyborze konkretnego pracodawcy.

Czysty pragmatyzm w ich wykonaniu nie oznacza jednak braku manier czy też skłonności do krzywdzenia innych. Podróżując w drużynie, dbasz o jej członków. Nigdy nie wiesz, kiedy będziesz musiał polegać na czyjejś pomocy, zaś wspólne stawianie czoła niebezpieczeństwu buduje pozytywne relacje, niekiedy pozwalające na zachęcenie śmiałków mimo niepewnej obietnicy zysku.

Zapowiedź przybliża postać Elli – niziołka będącego poszukiwaczem przygód. Niegdyś kobieta, podobnie jak wszyscy członkowie jej rodu, zajmowała się nawigowaniem i wyznaczaniem tras morskich. Podczas jednej z takich podróży, która miała polegać na wędkowaniu i handlu, łódź Elli znalazła się na nieznanym terytorium. Kobieta znała opowieści innych podróżników, którzy przestrzegali ją przed tym obszarem twierdząc, że to ziemia należąca do różnych kreatur, wśród których na pewno widziano gobliny.

dungeon survival handbook

Ella zignorowała te ostrzeżenia, przez wraz z załogą wpadła w zasadzkę goblinów. Flotylla została ostrzelana płonącymi strzałami ze wszystkich stron. Niziołki walczyły dzielnie, ale musiały polec w liczebniejszym wrogiem. Ella, bojąc się o młodsze rodzeństwo, zdołała wydostać się z nimi z łodzi i dopłynąć na brzeg. Fakt ten nie umknął uwadze goblinów, które zaczęły gonić całą trójkę po lesie. Niespodziewanie pomocną dłoń wyciągnął Zielony Człowiek (Green Man), który za uratowanie życia Elli i jej rodzeństwu zażądał przysługi. Dziewczyna miała odnaleźć zaginione królewskie skarby: berło, koronę i pancerz. Chcąc się upewnić, że Ella dotrzyma umowy, stwierdził, że jej rodzeństwo zostanie z nim tak długo, dopóki nie odzyska utraconych skarbów. Od tamtej pory dziewczyna szuka trzech artefaktów, aby powrócić z nimi i odzyskać swoich bliskich.

W zapowiedzi znajdziecie wskazówki dotyczące odgrywania Elli oraz kierującej nią motywacji. Poza tym znalazł się także fragment dotyczący kolejnej klasy postaci – Wysłannika Podmroku, jednak informacje o nim nie są celową zawartością dzisiejszej zapowiedzi i znalazły się w niej tylko dlatego, iż zajmowały część strony fragmentu podręcznika udostępnionego w formacie PDF.

Wspomniany plik z pełną treścią zapowiedzi znajdziecie pod tym adresem. Podręcznik trafi do sprzedaży 15 maja w cenie $29.95.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...