Wizards of the Coast – najbliższe plany

4 minuty czytania

Wizards of the Coast zdradza swoje plany na luty i marzec. Wśród nowinek dodatkowa kolumna, prezentacja gry planszowej w bardzo popularnym Watrdeep, prezentacja nowej klasy z Heroes of the Elemental Chaos oraz prezentacja ebooków, książek i wznowionych wydań klasycznych podręczników do pierwszej edycji.

dungeon, wizards of the coast

February: In work prezentuje najbliższe plany wydawnicze oraz nowości na stronie Wizards of the Coast. Przede wszystkim od lutego począwszy, pojawiają się dwie nowe stałe kolumny na stronie głównej. Book Wyrms skupiać się będzie na historiach przedstawionych w książkach, zaś Joining the Party – zgodnie z nazwą – skupi się na aspektach tworzenia własnej kampanii i zapraszania innych do zabawy.

W lutym debiutuje także jeszcze jedna nowa kolumna. Jej autorem będzie Jon Schindehette. Póki co jego przemyślenia będą publikowane będą pod roboczą nazwą Prismatic Spray. Kolumna ta będzie zajmować się stroną wizualną gry, czyli grafikami i ich twórczością. Pierwszy tekst z tej serii ma się pojawić jeszcze na początku miesiąca.

Wizards of the Coast szykuje także specjalną opcję na stronie głównej, dzięki której stali bywalcy nie będą musieli daleko szukać ostatnio opublikowanych tekstów czy nowych produktów. Wszelkie potrzebne linki mają być zgromadzone na jednej stronie.

the masked witches

Pojawiło się także zestawienie książek, których premiera zbliża się wielkimi krokami. Dotyczy to zarówno powieści w tradycyjnej, papierowej formie, jak też dzieł wydawanych jako e-book.

Na pierwszy ogień idzie The Masked Witches, czyli już czwarty tom serii Brotherhood of the Griffon, autorstwa dobrze znanego miłośnikom D&D Richarda Lee Byers'a. Tytułowe bractwo odzyskało honor i naprawiło swoją nadszarpniętą reputację, ale ostatnia bitwa okazała się pyrrusowym zwycięstwem. Śmierć poniosło wielu towarzyszy broni i od zwerbowania kolejnych w szybkim czasie zależą losy całej organizacji.

W tym czasie wychlaran z kraju berserkerów, czyli budzące grozę czarownice z Rashemenu, ogłaszają nabór śmiałków, którzy mają pozbyć się nieumarłych z ich ziem. Do pracy zgłasza się Bractwo, jak też Kompania Bez.

Autor obiecuje epickie bitwy w świecie pełnym berserkerów, wyroczni, mówiących zwierząt i magii natury. O sukcesie książki przekonamy się już jutro, gdyż premiera The Masked Witches została wyznaczona na 7 lutego. Stronę książki znajdziecie pod tym adresem.

hunted lands omnibus

Jeśli nadal mało wam twórczości Byers'a, to zainteresuje was przygotowany The Haunted Lands Omnibus, czyli zebranie w ramach jednej książki trzech tytułów – The Haunted Lands – Unclean, Undead oraz Unholy.

Wszystkie trzy książki rozgrywają się na obszarze Thay. Dotychczasowa potężna magokracja znajduje się w stanie upadku. Mieszkańcy muszą bronić się przed hordami nieumarłych, których przyciąga magia. Każda porażka tylko jeszcze bardziej wzmacnia liczebnie szeregi wroga.

Głównym bohaterem wszystkich książek w serii jest Bareris Anskuld, który powraca do Thay, aby odnaleźć swoją ukochaną. Niegdyś musiał ją sprzedać jako niewolnika, by spłacić długi swojego ojca. Główny bohater będzie świadkiem wojny domowej. Poddany przemianie i zniewolony, ostatecznie dołączy do armii zulkirów walczących z samozwańczym władcą Thay – Szass Tamem.

Na głównej stronie książki możecie pobrać przykładowy rozdział każdego z tomów. To zbiorcze wydanie trafi do sprzedaży także jutro.

Premiera kolejnej książki, Venom in the Veins, została wyznaczona na 6 marca. W tej powieści Tima Pratta poznajemy Zaltys – dziewczynę, która niczym się nie wyróżnia wśród innych mieszkańców Południowego Lluirwood. Za broń ma łuk, który służy jej do przeganiania obcych, którzy grożą jej małej społeczności.

venom in the veins

Podczas podróży w towarzystwie rodziny, która wyrusza, aby odnaleźć i zdobyć zapomniany kwiat terazul, Zaltys odkrywa swoją mroczną i do tej pory umiejętnie skrywaną przeszłość. Dziewczyna wciąż ma wiele pytań, zaś milczenie ze strony najbliższych pcha ją w kolejną podróż – tym razem do pełnych niebezpieczeństw korytarzy i pieczar bezświetlnego Podmroku.

Okazuje się, że Zaltys to dziecko yuan-ti, które do tej pory nie było świadome swojego pochodzenia i za wyjątkiem kilku cech charakterystycznych w wyglądzie, żyło niczym człowiek i było traktowane jak człowiek. Dopiero w Świecie Pod dziewczyna desperacko stara się odnaleźć swoją prawdziwą "rodzinę". Szybko przekonuje się, że podziemny świat pełen jest zdrady a poszukiwana przez nią osada yuan-ti została najechana, by zniewolić jej mieszkańców. Zaltys wyrusza więc śladem porwanych, aby uratować jak najwięcej swoich pobratymców.

Jak już wspominałem, na tę podróż zabierzemy się 6 marca. Stronę książki znajdziecie tutaj.

Na luty planowane jest także udostępnienie kolejnych Kart Fortuny: Spiral of Tharizdun. W zapowiedzi pokazano dwie z nich. Pierwsza, dotycząca ataku, to Blood in the Water. Druga, Crab Crawl, do wykorzystania wymaga użycia taktyki.

crab crawl>blood

Kolejna zapowiedź podręcznika Heroes of Elemental Chaos, który trafi do sprzedaży 21 lutego, obejmuje klasę postaci o nazwie Earthforge. Jak się domyślacie, jej przedstawiciel wykorzystuje żywioł ziemi nie tylko do obrony, ale może czerpać moc wprost ze skał, by trzymać na dystans swojego oponenta. Jednak taka moc niesie swoją cenę – pełne zrozumienie magii ziemi sprawia, że odradzają się jako przedstawiciele tegoż żywiołu.

Szerzej klasa ta opisana jest w osobnym pliku, który można pobrać stąd.

W marcu czeka nas premiera kolejnej gry planszowej. Po zamku Ravenloft i przygodach Drizzta, teraz przyjdzie nam ekspolorwać Miasto Wspaniałości – Waterdeep. Wcielimy się w rolę jednego z cichych władców miasta, który najmuje podróżników do wykonywania określonych zadań.

lords of waterdeep

Sama gra, o czym wspomniałem, pojawi się w marcu, ale już w okolicach 20 lutego do pobrania zostanie udostępniona instrukcja (format pdf). Skrót zasad, w formie dość syntetycznej, jest już dostępny pod tym adresem.

Na koniec dobra informacja dla fanów pierwszej edycji gry. W sprzedaży ponownie znajdą się takie podręczniki jak: Dungeon Master Guide, Player's Handbook oraz Monster Manual. Na wznowione wydania będzie trzeba poczekać jednak aż do kwietnia

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...