Satyr w Heroes of the Feywild

1 minuta czytania

satyr, heroes of the feywild

Dzisiejsza zapowiedź podręcznika Heroes of the Feywild zdradza nam nazwy trzech nowych ras oraz szerzej skupia się na jednej z nich – satyrach.

W swojej zapowiedzi treści podręcznika Bart Carroll przypomina, że rasy zamieszkujące Feywild żyły na długo wcześniej niż pojawiły się w śmiertelnym świecie. Pixie, satyrzy czy hamadryady to przykład mieszkańców wspomnianej krainy, których dzięki Heroes of the Feywild będzie można wykorzystać na potrzeby swojej kampanii.

Satyrzy, którym poświęcono dzisiejszą zapowiedź, w folklorze i ludowych podaniach cieszą się sławą oszustów, szarlatanów i hedonistów. Oczywiście, jest w tym trochę racji, ale ta kiepska reputacja wynika z braku zrozumienia i początkowych spotkań z satyrami. Istoty te, posiadające duszę odkrywców, wyruszyły badać młody jeszcze świat i jego mieszkańców. Te spotkania często były zaskakujące, pełne przemocy, przez co szybko zaczęto się ich obawiać. Dla satyrów każdy zagrożenie jest dziwne i nieznane. Stąd też pojawiali się w wioskach i używali swojej magicznej melodii, by wabić nią niewiasty i dzieci.

Ten konflikt stracił na znaczeniu, gdy satyrzy powrócili do swojego bezpiecznego schronienia w Feywild. Tam nie musieli się obawiać prześladowań rasowych, jednak ta idylla szybko się skończy. Upadające imperia i powstały w świecie śmiertelników chaos raz jeszcze wzywa satyrów, by na nowo odkrywali przeobrażony konfliktami świat.

Pełny tekst zapowiedzi znajdziecie w tym miejscu. Na premierę Heroes of the Feywild przyjdzie nam poczekać do 15 listopada.

Komentarze

0
·
Następnym razem pisząc news polecam dodać jakiego systemu się on tyczy.
0
·
Kategoria newsa to D&D - wystarczy wejść w rozszerzenie i napis ten znajduje się tuż nad tytułem newsa.
0
·
Jakoś mam sentyment do satyrów. Całkiem fajnie się grało tą rasą jako bard.

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...