riese
Dungeons&Dragons

Heroes of Neverwinter – prezentacja na GenCon

Autor: Wojciech "Courun Yauntyrr" Kominek · Opublikowano: czwartek, 11 sierpnia 2011

Zapowiadana już od kilku miesięcy specjalna wersja Heroes of Neverwinter, przygotowywana jako gra na serwisie Facebook, została zaprezentowana podczas tegorocznego GenCon'u.

heroes of neverwinter

Sama gra ma wyróżniać się przede wszystkim znakomitą mechaniką, w pełni korzystającą z zasad czwartej (czyli póki co ostatniej) edycji systemu Dungeons&Dragons – rzecz jasna po drobnych uproszczeniach. Do dyspozycji gracza zostaną oddane cztery rasy: człowiek, halfling, drakon oraz eladrin. Nasza postać będzie mogła zostać wojownikiem, klerykiem, czarodziejem lub łotrzykiem.

Esencją zabawy ma być eksplorowanie lochów i zabijanie potworów. Każdy gracz rozpoczyna w mieście Fallcrest, skąd będzie mógł przyjmować zadania i wykonywać je wraz ze znajomymi. Twórcy obiecują nawet 45 przygód, ale nie sposób się domyśleć, że każda będzie polegała właściwie na tym samym, tyle że z coraz silniejszymi przeciwnikami.

Walka odbywać się będzie w systemie turowym, co dodatkowo zostało podkreślone przez stronę graficzną gry. Twórcom z Liquid Entertainment chodziło o to, by patrząc na ekran wydawało nam się, że gramy w czwartą edycję w czasie standardowej sesji ze wszystkimi mapami i figurkami.

heroes of neverwinterheroes of neverwinter

Oprócz nowych screenów, pojawił się materiał wideo, na którym Peter Banks z Atari opowiada o Hereos of Neverwinter. Z filmiku dowiemy się, że każde nasze poczynania będą ograniczone paskiem energii. Zobaczymy także fragment rozgrywki oraz zajrzymy do samego Fallcrest. Twórcy obiecują, że zgodnie z nazwą gry, dane nam będzie pozwiedzać Neverwinter.

Komentarze

Lionel · czwartek, 11 sierpnia 2011, 09:48
0
Ale... znaczy to, że to będzie gra facebookowa? Czy po prostu była tylko tam zaprezentowana?
Courun Yauntyrr · czwartek, 11 sierpnia 2011, 09:52
0
To gra na FB i tam też będzie działać.
Lionel · czwartek, 11 sierpnia 2011, 10:06
0
Łeee... to głupio. Nie lubię grać na facebooku.
Zithric · czwartek, 11 sierpnia 2011, 12:00
0
nie mam facebooka ;/
krzyslewy · czwartek, 11 sierpnia 2011, 13:53
0
Ja też, ale sobie może założe specjalnie, aby zagrać. Zobaczymy jaka ta gra będzie.
Gość_stryjek_samo_dobro* · czwartek, 11 sierpnia 2011, 16:25
0
zalozenie facebooka jest totalnie darmowe... co to znowy za placze? nic tylko durne i glupie narzekania... grow up
Obserwator · czwartek, 11 sierpnia 2011, 17:44
0
A kto tu płacze? Każdy zachęcony grą założy Facebooka.Mnie on do szczęścia na razie nie jest potrzebny.Ja nie widzę tutaj durnych i głupich narzekań

Dodaj komentarz

 
 
Wczytywanie...