Najlepszy Złoczyńca Wszechczasów

2 minuty czytania

Dziś na łamach oficjalnej strony Dungeons&Dragons pojawiły się wyniki konkursu na Najlepszego Złoczyńcę Wszechczasów. Co więcej, podsumowano wyniki ankiety dotyczącej ulubionej organizacji ze świata Zapomnianych Krain zrzeszającej antybohaterów.

d

Konkurs na Najlepszego Złoczyńcę Wszechczasów został ogłoszony przez Christophera Perkinsa 7 kwietnia. Zasady były dość proste – na wskazany adres mailowy należało przesłać złoczyńcę swojego autorstwa, stworzonego na potrzeby którejś z sesji. Krótki paragraf opisujący postać można było przesyłać do 15 kwietnia. Zgodnie z obietnicą, w regularnej kolumnie poświęconej Mistrzom Podziemi pojawiły się trzy najlepsze prace.

d

Pierwsza, autorstwa Billa Buchaltera z Indianapolis, to Dragen Blackstone – Warlock Knight z Vaasa. To właśnie on odpowiada za zniszczenie górskich wiosek, które były domem ścigającej go teraz drużyny śmiałków. Postać stworzona na potrzeby kampanii w świecie Zapomnianych Krain sama odpowiada za to, że jest ścigana przez drużynę graczy, jednak Dragen na tym etapie zabawy jest dla nich po prostu zbyt potężny. Zabicie go będzie wymagało ruszenia głową.

Aaron Scott stworzył postać, którą nazwał The Porter Who Might Be King. Ten ujmujący starzec cieszył się powszechnym szacunkiem. Wszyscy lubili, gdy staruszek opowiadał nad ogniskiem przeróżne historie. Cała drużyna go pokochała, ale wszystko zmieniło się w momencie, gdy śmiałkowie zdobyli cenny artefakt należący do licza. Drużyna zasłużyła na odpoczynek, lecz zasnęli wszyscy za wyjątkiem przemiłego staruszka. W tej czarnej godzinie złoczyńca zabija postać pilnującą artefaktu i ucieka z nim. Nikt nie wiedział, iż starzec był niegdyś okrutnym monarchą, który lata temu utracił swój tron na rzecz młodszego władcy. Dzięki skradzionemu artefaktowi będzie mógł spróbować odzyskać tron.

Havok the Betrayer to dorosły złoty smok, który sprzeciwił się rozkazom bogów swojej rasy. Uznał, że sam ma dość mocy, by zrealizować swoje plany. Zgodnie z przypuszczeniami, Havok zbiera armię nieumarłych, kradnie magiczne księgi i stara się wydrzeć nieco boskiej mocy. Często przybiera humanoidalną postać małego goblina.

Poznaliśmy także wyniki ankiety na ulubioną organizację zrzeszającą złoczyńców w świecie Zapomnianych Krain. W szranki stanęły Nocne Maski, Kult Smoka, Czerwoni Czarnoksiężnicy z Thay, Kościół Cyrica, Pokrętna Runa, Zhentarimowie i Netheryjczycy z Pomroku. Zwycięzca zebrał 30% wszystkich głosów. Ulubioną organizacją zrzeszającą złoczyńców zostali Czerwoni Magowie z Thay. Dalsze miejsca zajęli odpowiednio: Zhentarimowie (27%), Netheryjczycy (12,9%), Kult Smoka (12,2%), Nocne Maski (6%), Kościół Cyrica (5,7%) oraz w końcu Pokrętna Runa, która zebrała 5,3% wszystkich głosów.

Przesłane prace, wraz z ankietą, w której można wybrać najlepszą, znajdziecie pod tym adresem.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...