Magia Cienia

2 minuty czytania

heroes of shadows

Pojawiła się pierwsza zapowiedź zawartości Heroes of Shadows – mającego premierę 19 kwietnia kolejnego suplementu do najnowszej, czyli czwartej edycji systemu Dungeons&Dragons. Przedstawiono w niej budzącą grozę Magię Cienia i cenę, jaką przyjdzie zapłacić za korzystanie z jej mocy.

Shadowfell (Zapadły Cień) to plan stanowiący mroczne odbicie świata i miejsce zdecydowanie niegościnne dla wszystkich śmiertelników. Unikają go żywi, gdyż jest to miejsce, w które trafiają dusze zmarłych w swojej wędrówce do miejsca ostatecznego spoczynku. Zapadły Cień nie jest jedynie domem dla przerażających kreatur, ale także miejscem, w którym drzemie ogromna i mroczna potęga, zdolna skusić niejednego pożądającego mocy śmiertelnika. W zapowiedzi przedstawiona została magia tego miejsca i cena, jaką przyjdzie zapłacić każdemu jej użytkownikowi.

Magia Cienia jest bohaterką wielu legend. Posługiwać się nią miało wielu złoczyńców, których umiejętności i brutalność doskonale odzwierciedlały mroczną naturę efektów tego typu zaklęć. Ignoranci widzą w tych opowieściach jedynie rezultat obcowania z energiami Zapadłego Cienia. Tymczasem jest to po prostu kolejny rodzaj magii, inny od pozostałych. Dodać do tego należy, iż Magia Cienia wcale nie jest skomplikowana i dość prosta do nauczenia, dzięki czemu jej atrakcyjność rośnie. Nie zrozumcie jednak źle natury tej mocy – prosta w nauce nie oznacza wcale niewymagającej. Zwykle jest to kwestia oddania, połączenia się z mocami natury czy też sięgnięcia po moce drzemiące w umyśle. Magia Cienia jest inna i wymaga poddania się jej.

heroes of shadows

W praktyce oznacza to konieczność połączenia się z Zapadłym Cieniem. Dokonać tego można jedynie poświęcając własną duszę. Nie trzeba oddawać wszystkiego – wystarczy mały, najjaśniejszy kawałek, który staje się częścią wspomnianego Planu. Dzięki temu przyszły adept Magii Cienia staje się kimś zupełnie nowym, miejscem, w którym może zamieszkać ciemność.

Wyzbycie się fragmentu duszy wymaga nauki i odprawienia odpowiednich rytuałów. Innym sposobem jest oddanie się na służbę któremuś z mrocznych bogów czy też skupienie na tych uczuciach, które powiązane są z destrukcją innych osób. Najsilniejsi zawierają pakty z mieszkańcami Zapadłego Cienia.

Nie wszyscy, którzy pukają do wrót tej potęgi, dostąpią zaszczytu jej zdobycia. Magia Cienia zdaje się posiadać ukrytą świadomość, która czyha na nieostrożnych. Czeka to pragnących nieśmiertelności głupców, gotowych napełnić swoją duszę mroczną magią.

Gorm Ukryty to assasyn, który oddał się sztuce posługiwania się Magią Cienia. Służył królowi Elidyrowi i brał udział w bitwie, która przesądziła o losach imperium. Przetrwał i przysiągł przed wszystkimi słuchającymi go mocami, że pomści śmierć swego władcy. W nieznanych okolicznościach wraz z towarzyszami został zniewolony przez trzech baronów, którzy także przetrwali bitwę. Historia Gorma nie ma szczęśliwego zakończenia – assasyn trafił do Zapadłego Cienia, a następnie zmierzał do krainy Kruczej Królowej. Z tej podróży już nigdy nie powrócił.

Nauka Magii Cienia wymaga pewnej wprawności. Są co prawda tacy, którzy nie potrzebują niczyjego przewodnictwa, ale zdecydowana większość szuka patronów, przewodników czy nauczycieli. Tych ostatnich nie jest trudno odnaleźć, jeśli wie się, gdzie należy szukać. Świątynie poświęcone mrocznym bóstwom lub ich złym aspektom zwykle oferują potrzebny trening. Niektóre kreatury z Zapadłego Cienia dysponują sekretami cienia i gotowe są ich użyczyć. Istnieją także specjalne szkoły, chociaż nie nauczają za darmo.

Pełną treść zapowiedzi znajdziecie tutaj. Załączono do niej także plik PDF, w którym znajduje się spis zawartości Heroes of Shadows. Kolejna zapowiedź, dotycząca klas postaci, pojawi się 11 marca.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...