Zapowiedź Castle Ravenloft

1 minuta czytania

Jutro swoją premierę ma Castle Ravenloft, czyli odświeżona i rozszerzona wersja gry Ravenloft.

castle ravenloft, ravenloft

Z tej okazji na stronie Wizards of the Coast pojawiła się zapowiedź produktu. Znajdziemy w niej przede wszystkim krótkie objaśnienie całej historii. Gracze przybywają do zamku hrabiego Barovii. Problem w tym, iż gospodarz, Strahd von Zarovich, jest w istocie wampirem, którego władza rozciąga się na wspomniane przed chwilą z nazwy obszary. Sam zamek wznosi się wysoko ponad warownię, którą zamieszkują smutni i zastraszeni mieszkańcy. Nie mają dużego wyboru – wokół rozciąga się bezkresne, wiecznie skryte mgłą morze.

Bohaterowie docierają do Barovii, po czym chcą rozwiązać problem trapiący tutejszych mieszkańców. Trop prowadzi wprost do zamku Ravenloft, w którym czeka sam hrabia oraz jego sługi nocy. Strahd jest spragniony krwi, dlatego nie cofnie się przed niczym, aby wyeliminować śmiałków.

W zapowiedzi znalazł się opis kilku stron podręcznika, który zostanie załączony do zestawu. Wyjaśnia on wszelkie podstawy gry, w tym sposób poruszania pionkami, znaczenie kart czy też zasady zwycięstwa. Dowiadujemy się, iż wybór postaci został zawężony do drakona wojownika, człowieka łotrzyka, krasnoludzkiego kapłana, maga eladrina oraz jeszcze jednego człowieka, ale tym razem o klasie łowcy.

W czasie rozgrywki posługujemy się kartami. Nie mogło oczywiście zabraknąć ich opisu, dzięki czemu szybko rozpoznamy znaczenie danego pola, by móc porównać je z analogicznymi u przeciwnika. A wrogów na pewno nie zabraknie, stąd też w zapowiedzi dane nam będzie przeczytać parę słów o zasadach rządzących atakami zarówno naszymi, jak i przeciwnika.

Zapowiedź znajduje się pod tym adresem. Tam też do pobrania w formacie PDF fragment podręcznika.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...