Elminster Must Die

1 minuta czytania

elminster must die

Wczoraj swoją premierę miała najnowsza książka jednego z twórców Forgotten Realms. Elminster Must Die otwiera nową serię – The Sage of Shadowdale.

Zgodnie z tytułem, w głównej roli Ed Greenwood obsadził Elminstera. Ta ikona świata Zapomnianych Krain cieszyła się niezwykłymi łaskami Mystry, dzięki czemu wiekowy mag dysponował mocą przekraczającą najśmielsze oczekiwania. Sytuacja zmieniła się w momencie, gdy jego patronka poniosła śmierć. Elminster jest tylko śmiertelnikiem, który poczuł się nagle starym i zmęczonym człowiekiem. Wciąż dysponuje znaczną potęgą magiczną, ale można go zabić. Kandydatów do zgładzenia maga przez te wszystkie lata przybywało, dlatego czują, że trafia się nie lada okazja, by zabić Elminstera.

Co gorsza, Elminster ma swoje potrzeby – jego ukochana, Simbul, żywi się magicznymi przedmiotami. Tylko dzięki temu jest w stanie utrzymać się przy zdrowych zmysłach. Zdobywanie ich zwabia przeciwników starego maga, znacznie ułatwiając im zadanie.

Książka ta stanowi debiut Elminstera w najnowszej edycji systemu. Dla zainteresowanych udostępniono także fragment powieści, który można pobrać stąd.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...