Sea of Silt

1 minuta czytania

dark sun

Druga część zapowiedzi podręcznika Dark Sun Campaign Setting prezentuje nam wyjątkowo niegościnne miejsce, jakim jest The Sea of Silt.

Niegdyś obszar ten, zgodnie z częścią obecnej nazwy, był ogromnym morzem, lecz teraz przypomina pustynie. Setki, jak nie tysiące mil szarego pyłu sprawia, że nie wędrują tędy karawany i trudno jest się przedostać przez ten obszar. Dla wielu to nawet niemożliwe – mówi się, że The Sea of Silt to niejako koniec świata, gdyż z tego obszaru nie powrócił nikt, kto byłby w stanie opowiedzieć, co też znajduje się po drugiej stronie.

Ten obszar na południe od Tyru wciąż posiada swoje wyspy, którym daleko do miana bezpiecznych. Mieszkają, lub ukrywają się tu wszyscy, którzy pragną swoje działania zasłonić przed wścibskimi osobami. Tutejsze wysokie szczyty chronią mieszkańców przed destrukcyjnymi wiatrami.

W zapowiedzi, dostępnej w formacie PDF, znajdziemy kilka stron podręcznika, które zaprezentują nam historię, uwarunkowania oraz mieszkańców opisywanego regionu. Nie zabraknie również ręki bogów, a dokładniej jednego, które zdaje się tu rządzić niepodzielnie.

Wspomniane materiały dostępne są pod tym adresem.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...