Underdark: The Deeps

1 minuta czytania

underdark

Dziś pojawiła się zapowiedź podręcznika Underdark. Znalazł się w niej fragment trzeciego rozdziału, w tym informacje o upadłym imperium illithidów.

Podmrok z najnowszej edycji systemu Dungeons & Dragons wciąż pozostaje niebezpiecznym miejscem, o którym trudno powiedzieć, iż jest przyjaznym środowiskiem do życia. Nikt nie waży się nawet stwierdzić, iż jest tam bezpieczny i dobrze zna te rejony. A jest się czego obawiać – miasta drowów Erelhei-Cinlu, kolonii abolethów czy też miast illithidów, które niegdyś tworzyły imperium o nazwie Nihilath. To właśnie o nim traktuje ta zapowiedź, skupiająca się przede wszystkim na ustroju, w tym oczywiście rządzącego mózgu, jak i pozostałościach po niegdyś potężnym państwie. Okazuje się, iż nie wszystkie sekrety Nihilath zostały utracone. Tamtejsze illithidy wynalazły nawet specjalną substancję, która pozwalała na szybszy wzrost ich pożywienia. Imperium służyli niewolnicy, wywodzący się ze wszystkich humanoidalnych ras w Podmroku.

Zainteresowanych zapraszam pod ten adres.

Komentarze

0
·
Tylko o Erelhei-Cinlu? A to innych miast już nie ma? Mogliby przybliżyć trochę inne drowie urbanizacje. A macko-pyski mnie nie interesują. Jak dla mnie słaby podręcznik.

Dodaj komentarz

Wczytywanie...