The Walking Dead: A Telltale Games Series - Season One

The Walking Dead na szkolnych zajęciach

Dodał: , · Komentarzy: 1

Niemożliwe, a raczej prawie niemożliwe rzeczy zawsze dzieją się za granicą. To nie w naszych szkołach grasowała banda goblinów, tylko w Zimbabwe, to nie u nas uczniowie są nie oceniani do 16 roku życia, tylko w Finlandii i to nie u nas, lecz w Norwegii, na zajęciach szkolnych ogrywany jest hit Telltale Games, The Walking Dead.

the walking dead, szkoła

Tak, to nie jest błąd. I tak, też bym tak chciał. Nawet zgodziłbym się na pracę domową: przejdź "The Walking Dead". Czy nie byłoby to o wiele ciekawsze od robienia notatki o początkach piśmiennictwa polskiego?

Game Exe

Wyniki konkursu wiedzy o fantastyce!

Dodał: , · Komentarzy: 4
gexe, wiedza o fantastyce, konkurs

Skończył się jubileusz, skończyły się też konkursy. Dziś podajemy wyniki najtrudniejszego z nich – wiedzy o fantastyce! Zadaniem było rozwiązanie 100 różnej trudności pytań. Niestety nikomu nie udało się podołać zadaniu i podać poprawnych odpowiedzi. Najwięcej, bo aż 88 dobrych rozwiązań wysłał Marcin J. z Poznania. Gratulujemy, a dla innych, którym nie udało się wygrać, zapowiadamy nowy konkurs, związany z Gniewem króla, patronatem GE. Wystarczy odpowiedzieć na pytania – już nie 100, ale tylko 3! Zapraszamy! Odpowiedzi do zakończonych zawodów podajemy w rozwinięciu!

Pathfinder

PSC: Osirion, Legacy of Pharaohs

Dodał: , · Komentarzy: 0
pathfinder, osirion

Obszar Morza Wewnętrznego nie obejmuje wyłącznie bujnych wrzosowisk i dolin Cheliax, Andoranu czy Taldoru. Na południowym wybrzeżu znajduje się ogromna połać pustynnych terenów, będąca kolebką jednych z najstarszych cywilizacji na Golarion, które przetrwały do dziś. Jedną z nich jest Osirion, kraina faraonów, której początki przypisuje się kosmicznej interwencji, choć brak jest niezbitych dowodów na te domysły.

Dragon Age: Inkwizycja

Playtest w Inkwizycje!

Dodał: , · Komentarzy: 0

W dniach 21-22 stycznia w kanadyjskim oddziale firmy Electronic Arts odbędzie się playtest w grę Dragon Age: Inkwizycja. Jest to wydarzenie otwarte, a aby wziąć w nim udział i zagrać w najnowszą produkcję studia BioWare, należy zarejestrować się, wypełniając ankietę!

dragon age: inkwizycja, logo
Książki fantastyczne

Z przyczyn osobistych i zdrowotnych Scotta Lyncha, premiera "Republiki złodziei", trzeciego tomu "Niecnych Dżentelmenów", była odkładana w czasie. Po świetnym debiucie i równie dobrej kontynuacji, czytelnicy z niecierpliwością wyczekiwali kolejnej książki pisarza, która w ostateczności ukazała się dopiero w ubiegłym roku. W Polsce na szczęście nie musieliśmy długo czekać i przetłumaczona powieść trafiła do księgarni bardzo szybko. Każdy jednak po przebyciu ostatniej strony przygód Locke'a Lamory zadawał sobie pewnie pytanie, kiedy ujrzy czwartą część.

niecni dżentelmeni

Nieprędko. Dwa lata, może nawet więcej. Tak przynajmniej szacowałem ja do czasu, gdy dowiedziałem się, że Scott Lynch powrócił na dobre tory i w bieżącym roku otrzymamy niejedną książkę jego autorstwa, bo aż dwie! Pierwsza to oczywiście wyczekiwany czwarty tom "Niecnych Dżentelmenów", The Thorn of Emberlain, zaś druga to osadzony w tym samym świecie zbiór dwóch mini powieści zatytułowany The Bastards and the Knife. Czeka więc nas fantastyczny czas spędzony na czytaniu o intrygach więzimagów, odkrywaniu kolejnych tajemnic świata i głównego bohatera, jak i podziwianiu jego niezwykłej inteligencji. Kto się pisze?

Na łamach Game Exe pojawiły się recenzje wszystkich trzech książek Scotta Lyncha: "Kłamstw Locke'a Lamory", "Na szkarłatnych morzach" oraz "Republiki złodziei".

Pathfinder

PT: The Dagger of Trust

Dodał: , · Komentarzy: 0
pathfinder, okładka

Choć złota epoka Taldoru minęła dawno temu, dumne królestwo wciąż posiada imperialistyczne zakusy. Nie w smak jest to oczywiście innym ościennym krajom, które ongiś były jego prowincjami. Jednak otwarty konflikt nie wchodzi w grę, gdyż wciąż taldorskie siły nie są wystarczające, by zmierzyć się z młodymi państwami. Z tego powodu utworzono Lwie Ostrza [ang. Lion Blades], tajną organizację, która po cichu zajmuje się problemami imperium, szpiegując i pozbywając się niewygodnych osób.

Filmy fantastyczne

"47 roninów" – recenzja

Dodał: , · Komentarzy: 0

Kiedy amerykańscy biznesmeni biorą się za legendy z Kraju Kwitnącej Wiśni, starają się w nich usilnie upchnąć lekko przebrzmiałych hollywoodzkich gwiazdorów, którzy lata świetności mają już raczej za sobą i dodatkowo podlewają całość elementami z pogranicza epickiego fantasy, to efekt może być tylko jeden. Biegunka.

Niebiosom dziękować, tym razem w tle nie załopotała nieskazitelna amerykańska flaga (choć ewidentne ciągoty były, ale w czasach XVIII-wiecznego szogunatu ten naród jeszcze nie istniał), bo skończyłoby się na lobotomii. No, a tak, to pozostał tylko niesmak i ból brzucha. Jestem przekonany, że za kilkadziesiąt lat prezydent Stanów Zjednoczonych, obok Hiroszimy i Nagasaki, będzie musiał przepraszać Japończyków za systematyczne gwałcenie ich pięknej kultury.

47 roninów

Jestem więc dumny z redaktora Shaverasa, że poświęcił się dla dobra fantastyki i, nie bacząc na spore ryzyko zawodowe, na film się jednak wybrał. Co ciekawe, nawet mu się podobał, ale bez tej euforycznej nutki. Cóż, jak widać nie można mieć wszystkiego. Zainteresowani smakowitymi detalami? Jeżeli tak, to zapraszam do naszej świeżutkiej recenzji.

"Ostatecznie film oceniłbym jako mocno średni, niczym szczególnie się nie wyróżniającym, nie odstraszający jednak swoją bezsensownością po 10 minutach emisji. Zdecydowanie za mało było ostatnimi czasy było produkcji o feudalnej Japonii, a pod tym względem "47 Roninów" nie zawodzi. Więc jeśli ktoś jest fanem podobnych klimatów, do tego podchodzi do tego jak do zwykłego amerykańskiego blockbustera, a nie objawienia na miarę "Obywatela Kane’a", to może spodziewać się dwóch godzin całkiem niezłej, niezobowiązującej rozrywki".

Książki fantastyczne

Komiksowe szaleństwo Dragon Age!

Dodał: , · Komentarzy: 0
dragon age, komiks, library edition

Dobra informacja dla wszystkich fanów komiksów i gier z serii Dragon Age. Ogłoszono datę premiery Dragon Age Library Edition Volume 1. Jak informuje Dark Horse, będzie to zbiór komiksów dotyczących wyżej wymienionej produkcji. To wyjątkowe wydawnictwo zawiera trzy przygody: Dragon Age: The Silent Grove, Dragon Age: Those Who Speak oraz Dragon Age: Until We Sleep, łącznie będzie liczyła]o 232 strony. Poznamy w niej historię Alistaira, Varrica oraz Izabeli. Premiery możemy spodziewać się już 4 czerwca bieżącego roku. Koszt takiej przyjemności to 39.99$. Póki co nie wiadomo nic na temat wersji polskiej tego dzieła.

Jak informuje Dark Horse, zbiór ten ma umilić czas oczekiwania na grę studia BioWare, czyli Dragon Age: Inkwizycja. Warto wspomnieć, że komiksy w nim zawarte powstały dzięki współpracy ze scenarzystą gier z serii, Davidem Gaiderem.

Gry planszowe i karciane

Talismanowe dodruki i inne planszówki!

Dodał: , · Komentarzy: 1

Dobra informacja dla wszystkich, którzy nie mają w swojej kolekcji gry Talisman: Magia i Miecz, a chcieliby. Otóż, jak informuje na swojej stronie Galaktyka – będą dodruki wymienionej wyżej gry oraz dodatku pt. Pani Jeziora. Kiedy? Ano już w pierwszym kwartale 2014 roku! Poza tym pojawią się również nowości wydawnicze, o których więcej informacji znajdziecie w rozszerzeniu.

talisman: magia i miecz, pani jeziora
Książki fantastyczne

Informacja prasowa

młot

24 stycznia będziecie mogli zaznać uderzenia Młotem – w wydaniu K. J. Parker, pisarza dobrze znanego za granicą, w Polsce zaś powoli zdobywającego popularność, dzięki wydawnictwu MAG. To już będzie druga książka tego autora wydana w naszym kraju, pierwsza to "Składany nóż". Fragment powieści znajdziecie pod tym adresem.

Gignomai jest najmłodszym z braci w obecnym pokoleniu rodziny met'Oc, arystokratycznego rodu zaliczanego niegdyś do najbardziej wpływowych, obecnie zesłanego na odległą wyspę za udział w niemal zapomnianej wojnie domowej. Siedemdziesiąt lat temu, na tym dalekim skrawku lądu założono kolonię. Wedle planów, jej mieszkańcy mieli parać się wydobyciem srebra. Niestety, kruszcu nie znaleziono.

Teraz pomiędzy met'Ocami a kolonistami panuje niepewny pokój. Wygnani arystokraci są tolerowani, jako że jedynie oni posiadają broń – w powszechnej opinii konieczną do obrony przed dzikimi, pierwotnymi mieszkańcami wyspy. Wkrótce Gignomai odkryje, czego dokładnie spodziewa się po nim rodzina i co to znaczy sprzeciwić się więzom krwi. To on jest młotem, spod którego strzeli iskra rozpalająca krwawą i brutalną wojnę.

Wczytywanie...