Runemaster

"Runemaster", czyli szwedzki "Spellforce"

Dodał: , · Komentarzy: 1

Nie da się ukryć, że głównym konikiem Szwedów z Paradox Interactive są strategie czasu rzeczywistego, przeznaczone dla prawdziwych hardcorowców, którzy z chirurgiczną dokładnością planują każdy ruch i nie przerażają ich dziesiątki tabelek, wymagających drobiazgowej analizy, aby skutecznie władać swoim imperium. Komputerowe gry fabularne to zdecydowanie nie ich terytorium i przez długi czas starali się od niego trzymać raczej z daleka. Oczywiście, ostatnio zdawali się badać ten teren, lecz nie można tutaj pisać o jakichś szerszych działaniach – trudno inaczej nazwać kooperację z studiami Arrowhead Game i In-Co, bo w tych przypadkach byli jeno pośrednikiem.

runemaster, paradox

Wygląda jednak na to, że panowie z Kraju Trzech Koron byli bardzo zadowoleni ze wspomnianej współpracy i zwietrzyli potencjał, jaki tkwi w naszym ukochanym gatunku, czego efektem jest projekt "Runemaster" – pierwszy cRPG autorstwa Paradox Interactive. Jest na co czekać?

Książki fantastyczne

Jak informuje oficjalny fanpage Jakuba Ćwieka na facebook'u , ruszyły właśnie intensywne prace nad trzecią częścią Chłopców. Co więcej okazuje się, że autor chciałby obsadzić jeszcze kilka postaci epizodycznych, jednak szuka dla nich imion i nazwisk, a nawet twarzy. Tu właśnie zaczyna się wasza rola. Otóż każda osoba powyżej osiemnastego roku życia może zaproponować siebie jako pierwowzór książkowego bohatera. Jeżeli ktoś z was chciałby mieć wpływ na trzecią część przygód Zagubionych Chłopców, autor czeka na wiadomości do niedzieli (26 stycznia) włącznie. Kontaktować można się chociażby poprzez formularz na blogu autora.

chłopcy, chłopcy 2: bangarang, chłopcy 3
Might & Magic X: Legacy

"Might & Magic X" – zwiastun premierowy

Dodał: , · Komentarzy: 4

Prawie nam to umknęło, ale grzechem byłoby nie nadrobić tej zaległości. Fani staroszkolnych rozwiązań i klasycznych tytułów mogą już zacierać ręce, albowiem czeka ich spory zastrzyk nostalgii. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta, swoją premierę miała kolejna część kultowej serii "Might & Magic". Na dziesiąty epizod przyszło na czekać ponad jedenaście lat – przeżyliśmy śmierć nieodżałowanego New World Computing i smutny upadek giganta 3DO Company, natomiast sam Ubisoft przez długie lata jakoś nie garnął się do odgrzania marki.

might

Jednak czas beznamiętnego wpatrywania się w kalendarz i wzdychania po nocach, na czym ten świat stoi, można uznać za zakończone. Fani w końcu doczekali się kolejnej części cyklu. Choć pierwsze recenzje zwiastują raczej przeciętną produkcję, to za każdym razem zwracają uwagę na jej sentymentalny posmak oraz swoisty powrót do korzeni serii (przede wszystkim, pierwszych pięciu części).

Jednym to wystarczy, innym niekoniecznie. Sami zdecydujcie, czy warto wrócić do uniwersum "Mocy i Magii", czy też lepiej nie kalać pozytywnych wspomnień. W podjęciu wspomnianego wyboru powinien pomóc zwiastun premierowy, wprowadzający nas w klimat najświeższej przygody.

Środziemie: Cień Mordoru

Dobrze, chłopcy z Monolithu. Wygraliście. Po takim mocnym i niespodziewanym uderzeniu w pysk, nie pozostaje mi nic innego jak tylko unieść obie ręce w geście kapitulacji. Muszę z całego serca przyznać, że już dawno żaden materiał nie zrobił na mnie tak piorunującego wrażenia. Jestem nakręcony na "Middle-Earth: Shadow of Mordor" tak mocno jak Samwise Gamgee na lembas.

middle-earth: shadow of mordor, gameplay

Szczerze pisząc, patrzyłem dość sceptycznie na rzekę obietnic, jaką developerzy postanowili hojnie odkryć przed nami na łamach czasopisma "Game Informer". Dawałem nawet do zrozumienia, że jeżeli choć połowa z zaserwowanych tam faktów się sprawdzi i znajdzie swoje umocowanie w pełnej wersji gry, to będzie naprawdę niekiepsko. Na mój gust brzmiało to zbyt pięknie i za słodko, aby mogło się udać.

Ech... a teraz Ci przewrotnicy postanowili wypuścić do sieci pierwszy fragment z rozgrywki, prezentujący wiele opcji i dobrodziejstw unikalnego silnika, co do których istnienia miałem poważne wątpliwości. Co się będę dalej rozwodzić – całość wygląda anormalnie dobrze.

Pathfinder

PAP: Wrath of the Ivory Labyrinth

Dodał: , · Komentarzy: 0
pathfinder, demodan
Smolisty demodand

Choć szyki wyznawców Baphometa zostały pomieszane, to demoniczny lord minotaurów wciąż snuje swoje intrygi. Tym razem zdołał pojmać herolda samej walecznej bogini Iomedae, umieszczając go w jednym ze swoich licznych więzień w swoim królestwie – Labiryncie z Kości Słoniowej. Ta nieskończona sieć tuneli i korytarzy stanowi ogromne wyzwanie dla herosów. Liczne zakręty i ślepe uliczki same w sobie mogą pomieszać zmysły, a co dopiero jeśli dodatkowo w grę wchodzą starcia z byczogłowymi. Poseł bogini jest na tyle ważny, że posiada wieści mogące wspomóc krzyżowców w starciach z otchłannym pomiotem na granicy z Raną Świata.

Dzień Sądu

Dzień Sądu #6

Dodał: , · Komentarzy: 1

Długo, oj, długo trwała przerwa od ostatniego Sądnego Dnia, który zgotowaliśmy Wam wspólnie z przyjaciółmi od apokalipsy we wszystkich wydaniach – Trzynastym Schronem. Minął ponad rok, odkąd ostatnia wspólnie zrzucona bomba eksplodowała na obu portalach megatonami artykułów, łączącymi wszystkie atomy fantastyki i postapo, jakie tylko krążą po obu portalach. Jednak nic straconego! Nie smućcie się, gdyż dzień zagłady jest bliski! A tak po prawdzie, to właśnie nastał. W bólach i trudach, wprost na Wasze głowy, Crossem do Dnia Sądu nr 6 - KABOOOOOOOoom!!!

dzień sądu, game exe, trzynasty schron
Filmy fantastyczne

Recenzja "Ja, Frankenstein" na GE!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Jeśli zastanawiacie się, czy warto zabrać znajomych do kina na film "Ja, Frankenstein", koniecznie przeczytajcie recenzję Tokara! Czy ta ekranizacja książki Mary Shelly będzie się różnić od innych, czy wniesie powiew świeżości? Przekonajcie się sami!

"Purpurowe serce to jedno z najważniejszych odznaczeń rozdawanych w amerykańskiej armii. Otrzymują je żołnierze, którzy wykazali się prawdziwym męstwem na polu bitwy i przelali swoją krew w obronie interesów ojczyzny. Medal dla straceńców, szaleńczo odważnych oraz nie wzdrygających się na myśl o pobrudzeniu sobie rąk. Piszę o tym dlatego, że przed seansem filmu "Ja, Frankenstein" przy wejściu do klimatyzowanej sali kinowej powinien stać wysokiej rangi urzędnik stanowy i rozdawać każdemu widzowi wspomniany order jako dodatek do popcornu oraz okularów 3D."

aaron eckhart, ja frankenstein

Czytaj dalej...

Game Exe

Best of 2013 – opinie redakcji!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Kilka dni temu informowaliśmy o Plebiscycie Best of 2013. Potrwa on do 31 stycznia, w związku z czym zapraszamy do oddawania głosów, jeśli jeszcze tego nie zrobiliście! Ale już dziś możecie poznać tytuły, które według redakcji zasługują na miano najlepszych w minionym roku! Jesteście ciekawi, jakich wyborów dokonaliśmy? Zgadzacie się z nimi? A może przedstawiacie odmienne zdanie? Wśród nas nie panowała jednomyślność, niewielu redaktorów się ze sobą zgadzało. Kogo popieracie? Zapraszamy do czytania i komentowania!

best of 2013
Dungeons&Dragons

Konkurs DnD przedłużony

Dodał: , · Komentarzy: 1

Tuż przed Nowym Rokiem ogłosiliśmy konkurs dla wszystkich odważnych Mistrzów Podziemi, w którym za odpowiedni scenariusz nagradzamy podręcznikami do 4 edycji D&D. Zdając sobie sprawę, że podziemia i lochy to poważna sprawa, przedłużamy czas przesyłania zgłoszeń do 28 stycznia.

dnd3, logo

Waszym zadaniem będzie stworzenie przygody złożonej z od 2 do 5 spotkań bojowych dla postaci na pierwszym poziomie doświadczenia (przy czym możliwe jest założenie awansu na wyższy poziom w ich trakcie), opartej na zasadach edycji 3.0; 3.5 lub Pathfindera. Darmowe SRD tych systemów dostępne są w sieci, prosimy ograniczyć się przy pisaniu przygody do materiału z SRD, tudzież podstawowych podręczników do wybranego przez siebie sytemu.

Dla zwycięzcy przewidzieliśmy "Świętą Trójcę" – Przewodnik Mistrza Podziemi, Podręcznik gracza oraz Księgę potworów, wszystkie do 4 edycji gry, wszystkie w polskiej wersji językowej. Za miejsca 2 i 3 nagrodzimy kolejno Podręcznikiem gracza oraz Smoczą Lancą – Opisem Świata. Zapraszamy!

Wczytywanie...