"Might & Magic X" – zwiastun premierowy

1 minuta czytania

Prawie nam to umknęło, ale grzechem byłoby nie nadrobić tej zaległości. Fani staroszkolnych rozwiązań i klasycznych tytułów mogą już zacierać ręce, albowiem czeka ich spory zastrzyk nostalgii. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta, swoją premierę miała kolejna część kultowej serii "Might & Magic". Na dziesiąty epizod przyszło na czekać ponad jedenaście lat – przeżyliśmy śmierć nieodżałowanego New World Computing i smutny upadek giganta 3DO Company, natomiast sam Ubisoft przez długie lata jakoś nie garnął się do odgrzania marki.

might

Jednak czas beznamiętnego wpatrywania się w kalendarz i wzdychania po nocach, na czym ten świat stoi, można uznać za zakończone. Fani w końcu doczekali się kolejnej części cyklu. Choć pierwsze recenzje zwiastują raczej przeciętną produkcję, to za każdym razem zwracają uwagę na jej sentymentalny posmak oraz swoisty powrót do korzeni serii (przede wszystkim, pierwszych pięciu części).

Jednym to wystarczy, innym niekoniecznie. Sami zdecydujcie, czy warto wrócić do uniwersum "Mocy i Magii", czy też lepiej nie kalać pozytywnych wspomnień. W podjęciu wspomnianego wyboru powinien pomóc zwiastun premierowy, wprowadzający nas w klimat najświeższej przygody.

"Might & Magic X: Legacy" trafił na półki sklepowe w profesjonalnej polskiej wersji językowej z napisami. Cena detaliczna produktu została ustalona na 99,99 zł.

Komentarze

0
·
Czy ten tytuł ma coś wspólnego z Heroes of might and magic? czy to jest coś innego?
0
·
Oprócz wspólnego świata - nic. To zupełnie inne produkcje. Tutaj masz do czynienia z klasycznym dungeon crawlerem z perspektywy pierwszej osoby i w oparciu o turowy system walki.
0
·
Widać, że bardzo dużo modeli zapożyczyli z H5.
0
·
Nie tylko z HoMM 5 ale i z 6 jak i z leciwego już Dark Messiah of Might and Magic. Generalnie od strony graficznej ta gra to fuszerka.

ALE- jest bardzo dobra fabularnie i 'w miarę' fajna mechanicznie. I tu z miejsca wyjaśniam: fabularnie jest dobra bo nawiązuje do starych Mightów (choćby dialog z królewną która bardzo chce do cyrku, kto w M&M 6 grał to z miejsca załapie o co chodzi). Takich smaczków jest cała masa. Ot, stare dziady jak ja mogą sobie powspominać. Do tego jest w miarę tania (70zł) i długa.

Na plus są też zagadki, na które nie odpowiadamy wybierając między A/B/C/D a wklepujemy odpowiedź na klawiaturze. Jest to coś czego od dawna nie widziałem w stricte komercyjnych produkcjach.

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...