Mini-wywiad z Julienem, Creative Designerem

2 minuty czytania

julien
Kim jesteś i jaka jest twoja rola w Ubisofcie?

Cześć, nazywam się Julien Pirou i jestem Creative Designerem. Dołączyłem do Ubisoftu w 2009 roku. "Might&Magic X: Legacy" jest moim wyśnionym projektem od czasu dołączenia i jestem bardzo szczęśliwy, że moje marzenie się w końcu spełnia!

W którą z gier M&M grałeś, która podobała ci się najbardziej i dlaczego?

Grałem we wszystkie! Pierwszą, w którą grałem, było M&M II na konsoli Sega Mega Drive. Miałem wtedy 7 czy 8 lat i nie doszedłem daleko w grze, niemniej zrobiła ona na mnie ogromne wrażenie: duch Coraka ukazujący się na samym początku, Pegaz… i bycie atakowanym przez 52 żebraków i 36 gigantycznych szczurów po wyjściu z karczmy w Middlegate.

Moimi ulubionymi grami z serii M&M są "World of Xeen" i "Mandate of Heaven". Staram się grać w nie regularnie.

Najchętniej byłbyś człowiekiem, elfem, krasnoludem czy orkiem?

Myślę, że mniej więcej już jestem krasnoludem. Mam rude włosy i brodę, zrzędliwą osobowość i tendencję do bycia pracoholikiem.

W co aktualnie grasz, co czytasz i czego słuchasz?

Obecnie czytam "Garret P.I.", wspaniałą serię pióra Glena Cooka, łączącą w sobie gatunek fantasy z noir. Również dobrze się bawię przy lekturze Raymonda Chandlera. Zazwyczaj czytam też cokolwiek autorstwa Terry’ego Pratchetta i Williama Gibsona.

might and magic x: legacy

Jeśli chodzi o gry, najczęściej grywam w przygodówki i RPG. Jakoś nigdy nie mogę się przekonać do MMORPG. Obecnie ponownie gram w oryginalną trylogię "Ace Attorney" w HD na moim iPadzie i w końcu znalazłem czas na "Castlevanię: Lords of Shadows" na PS3. Pośród innych gier, czekam na "Shadowrun Returns".

Co do muzyki, najczęściej jest to blues lub rock z lat 70, począwszy od Black Sabbath czy Deep Purple, na ZZTop skończywszy.

Masz jakieś inne interesujące hobby?

Wydaje mi się, że jestem całkiem niezłą kwintesencją typowego geeka. Lubię komiksy i filmy ("Casablanca", "Captain Blood" i "The Blues Brothers" to moje ulubione pozycje), a także gram w papierowe RPG. Uczę się też gry na gitarze, ale nie idzie mi to za dobrze.

Prowadzę również TV Show dotyczący "retrogamingu" i RPGów na Nolife’ie na jednym z francuskich kanałów, stworzonych przez geeków dla geeków.

Czy masz jakieś motto?

Nie mów, że coś jest niemożliwe, jeśli nawet nie spróbujesz.

Jakieś przesłanie do fanów?

"Might&Magic X: Legacy" to naprawdę specjalny projekt dla całej naszej ekipy, czy to Limbic Entertainment, czy Ubisoftu. Jest to nasz list miłosny do poprzednich części, ponieważ uważamy, że należy oddać hołd początkom tej kultowej serii. W tym momencie "rozciągamy nasze zastane mięśnie", jeśli można tak to nazwać, jednak jest to dopiero początek, pierwszy krok na długiej, pełnej chwały drodze.

Źródło: mightandmagicx-legacy.ubi.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...