dziki_lad

Pani Jeziora – zapoznanie

3 minuty czytania

pani jeziora, talisman: magia i miecz – pani jeziora

Właśnie podążałeś w kierunku twojej odskoczni od spraw codziennych, czyli karczmy, kiedy nagle usłyszałeś piękny śpiew przeplatany z szumem wiatru. Nie był to jednak zwykły wiatr, tylko ten spotykany nad wodą, charakterystyczny, znad jeziora. Odwróciłeś więc wzrok od karczmy i wyruszyłeś w kierunku, z którego dochodziły kojące dźwięki. Kiedy po kilku minutach faktycznie dotarłeś nad jezioro, które, byłbyś sobie w stanie dać uciąć głowę, nigdy tu nie istniało, dostrzegasz długowłosą kobietę siedzącą na jednym z kamieni przy zbiorniku wodnym. Podchodzisz do niej, ta zaś spogląda na ciebie pięknymi oczami i wypowiada melodyjnym głosem takie oto zdanie:

- Witaj, Poszukiwaczu przygód. Wiele o tobie słyszałam. Mówi się, żeś ten, który nie lęka się ani Królowej Lodu, ani samego Żniwiarza. Czy zechciałbyś wysłuchać historii Pani Jeziora?

Uśmiechasz się do kobiety, której głos wydaje się brzmieć piękniej niż anielskie harfy. Spoglądasz na ziemię i dostrzegasz planszę do gry "Talisman: Magia i Miecz" z rozłożonymi już elementami, a obok niej pudełko z dopiskiem "Pani Jeziora. Rozszerzenie". Chcąc dalej słuchać zachwycającego głosu, kiwasz potakująco głową.

- Trzeba ci wiedzieć śmiałku, iż nadchodzi dzień Sądu Ostatecznego... Duchy światłości i siły ciemności gromadzą się, przywołane przez moce tak stare jak sam czas. Granica między niebiosami a otchłanią została wyznaczona. Nadciąga wojna! Ty zaś musisz wybrać, czy staniesz w blasku światła, czy też opowiesz się za mrokiem cienia...

Wszystko, co usłyszałeś, wydaje ci się zupełnie nieważne, wciąż wpatrzony jesteś w Panią Jeziora. Ta zaś mówi dalej...

- Poszukiwaczu, Sąd ostateczny to zupełnie inne zakończenie znanej ci już historii. Tym razem twoje zwycięstwo zależy od losu, ale też od tego jak wielu zwolenników, a jak wielu przeciwników światła stanie na twojej drodze. Bowiem Korona Władzy nie musi należeć do jednostki. Władzę zdobędzie po prostu światłość lub ciemność.

pani jeziora, talisman: magia i miecz – pani jeziora

Wciąż patrzysz na kobietę i nie możesz wypowiedzieć nic innego jak tylko słowa, które huczą ci w głowie, odkąd dowiedziałeś się, że czeka cię wybór.

- Chcę opowiedzieć się po tej stronie, co i ty, o Pani! Pragnę poznać resztę zasad.

- To nie takie proste Poszukiwaczu. Każdy sam musi zadecydować o swoim losie, a ja nie mam prawa wpłynąć na nikogo. Zasady jednak przedstawię ci najlepiej, jak tylko potrafię. Później zaś to, czy kiedyś jeszcze się spotkamy, zależeć będzie od twoich decyzji.

Gra, którą mam przy sobie, wprowadza, jak już wspomniałam, alternatywne zakończenia. Jest ich trzy, z czego jedno już poznałeś, dwa kolejne zaś niech pozostaną dla ciebie słodką tajemnicą, czekającą, aż ją kiedyś odkryjesz. Poza tym rozszerzenie oferuje karty czterech Poszukiwaczy wraz z odpowiadającymi im figurkami. Co więcej, w opakowaniu znajdziesz:

  • 72 karty Przygód – poszerzających możliwości podstawowego, wielkiego świata Magii i Miecza.
  • 16 kart zaklęć – czarów, które pomogą ci w przekonaniu innych poszukiwawczy przygód do twoich racji, jakie by one nie były.
  • 24 karty nagród za zadania – czyli nieznanych dotąd elementów przedstawiających różne profity, które możesz uzyskać, wykonując zadania Czarownika.
  • 12 kart stajni – gdzie znajdziesz wierzchowce i innego rodzaju zwierzęta, które możesz pozyskać, by pomogły ci podczas twojej przygody.
  • 4 karty Neutralnego Charakteru – bo od teraz nie tylko źli i dobrzy podróżują po świecie. Są i tacy, których ciężko zaklasyfikować.
  • Arkusz zasad – pozwalając przypomnieć sobie co i jak w rozszerzeniu "Pani Jeziora".
pani jeziora, talisman: magia i miecz – pani jeziora

Jak widzisz, nowości jest wiele, więc mimo braku kolejnej planszy warto zaopatrzyć się w ten dodatek. Kiedy wiesz już co nieco o czekających cię nowych przygodach, jesteśmy zmuszeni się pożegnać. Wybacz, ale nie możesz zostać tu dłużej, niż było ci przeznaczone. Ach, pamiętaj – dzień Sądu Ostatecznego nadchodzi. Musisz zdecydować, jakim człowiekiem jesteś, zrozumieć swoją naturę...

Kiedy usłyszałeś ostatnie słowo z ust Pani Jeziora, wszystko, co przed chwilą cię otaczało, w jednej chwili znikło. Ty zaś znalazłeś się przed drzwiami znanej ci już dobrze karczmy. Drzwi otworzyłeś zastanawiając się, za którą stroną powinieneś się opowiedzieć. Czy ważne jest czyste sumienie, czy Korona Władzy. To pytanie męczyło cię do końca tego dnia. Przed oczami miałeś tylko obraz pięknej złotowłosej kobiety, a gdzieś z tyłu głowy przeczucie, że prawidłowy wybór związany jest z potężną nagrodą.

Ocena użytkowników
-- Średnia z 0 ocen
Twoja ocena

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Wczytywanie...