Filmy fantastyczne

Przegląd telewizyjny: 04.10-06.10

Dodał: , · Komentarzy: 2
x-men: ostatni bastion, plakat

Rodzime stacje telewizyjne tym razem się nie popisały, gdyż w najbliższych dniach ciężko znaleźć jakieś ciekawe i smakowite kąski fantastyczne w ich ramówkach. No dobra, może trochę przesadzam, bo to i owo udało mi się wyszukać, ale sytuacja nie ma się tak dobrze, jak chociażby przed tygodniem. Trudno, może to jakiś przekaz podprogowy, żebyśmy w najbliższych dniach wybrali spacer lub dobrą książkę?

Mielenia corocznego kotleta ciąg dalszy, czyli w Świątyni Zagłady ponownie nastąpi Powrót Jedi. X-Meni kolejny raz postarają się Oszukać Przeznaczenie, natomiast Wiedźmin wpadnie we Wściekłość. Człowiek, który spadł na Ziemię przekona się jak wygląda Dzień bez Meksykanów, a telewidzowie ze Szóstym Zmysłem będą mieli drugą okazję, aby przeżyć prawdziwe Piekło pocztowe.

Książki fantastyczne

Gorąca recenzja "Bitwy w Labiryncie"

Dodał: , · Komentarzy: 0
okładka

- Halo?

- ...

- Percy?

- Pamiętasz umowę?

- Pamiętam.

Szanowni czytelnicy! Z pewnego powodu, który nie może ujrzeć światła dziennego, muszę złamać kilka regulaminów i postąpić wbrew obowiązującemu tu kodeksowi, choć zdaję sobie sprawę, że nasz miłościwie panujący szef wszystkich szefów może skrócić mnie za ten niecny czyn o głowę. Niestety, świadomość tego, że należy dotrzymywać dane słowo powoduje, iż nie mam wyboru i, pomimo znajdującego się kilka centymetrów niżej newsa, muszę przedstawić Wam kolejną recenzję.

Tym razem całe zamieszanie zawdzięczamy: wydawnictwu Galeria Książki, które umożliwiło naszemu redaktorowi, Nazinowi, zrecenzowanie książki pt. "Bitwa w Labiryncie", samemu Nazinowi, który specjalnie dla Was tę książkę zrecenzował, oraz młodzieńcowi powszechnie znanemu jako Percy, któremu obiecałem to i owo. Nie pozostaje mi nic innego, jak zachęcić Was do zapoznania się z świeżą recenzją!

Książki fantastyczne

Recenzja książki pt. "Sługa Kości" na Game Exe!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Bardzo mi miło poinformować, że wraz z tą chwilą na Game Exe pojawił się nowy artykuł. Wszystko za sprawą naszego redaktora, Couruna Yauntyrr, który, dzięki uprzejmości wydawnictwa Rebis, mógł przeczytać i zrecenzować specjalnie dla Was książkę pt. "Sługa Kości". Jeśli zastanawiacie się, czy lektura ta jest godna uwagi, przeczytajcie gorącą recenzję i przekonajcie się. Serdecznie polecam!

okładka

"Kolejna książka A. Rice wpada w moje ręce. Trzymając wydanie II „Sługi kości”, a więc odpowiednio poprawione, jak zwykle nie wiedziałem, czego się spodziewać. Pomocny okazuje się krótki opis z tyłu książki. No tak, zapowiada się ciekawa historia z niezwykłą istotą w tle.

Wróciłem jednak do okładki, która jest, co wielce zaskakujące, czarna, z rzeźbą imitującą główną postać tej powieści. Słowem – nuda. W połączeniu z innymi pozycjami tej autorki, wydanymi przez Dom Wydawniczy „Rebis”, wygląda to tak, jakbym założył małą satanistyczną biblioteczkę. Wydaje mi się, iż praca nad tym elementem i jakieś wizualne wyodrębnienie każdej serii są możliwe, więc mam nadzieję, że w końcu ktoś się przekona do innych kolorów okładek."

Deus Ex: Bunt Ludzkości

25 minutowy filmik z Deus Ex: Human Revolution

Dodał: , · Komentarzy: 2

Jego jakość co prawda zostawia wiele do życzenia, bo całość nagrywano kamerą z ekranu, ale osoby mające w planach zakup trzeciego Deus Ex z podtytułem Human Revolution na pewno będą zadowolone z ponad 25 minutowego gameplay'a. Ten został nagrany na tegorocznych Eurogamer Expo przez redaktorów serwisu VG247.

Zaprezentowana wersja demonstracyjna rozgrywała się w Szanghaju. Zadaniem głównego bohatera, Adama Jensona, było odnalezienie powiązanego z Triadami mężczyzny znanego pod imieniem Tong.

deus ex 3, human revolution

Cała prezentacja komentowana jest przez Jonathana-Jacques Belletete – osobę odpowiedzialną za ostateczny wygląd produkcji. Przed i w czasie pokazu ujawniono, że prace nad trzecim Deus Ex, mającym stanowić restart serii, trwają już od ponad 3,5 roku. Powiedziano też, że wszystkie sceny przerywnikowe będą tworzone na silniku graficznym gry, a nie w technologii CG znanej z prezentowanych już wcześniej zwiastunów.

Drakensang: The River of Time

Drodzy czytelnicy! Wraz z tą chwilą mam ogromną przyjemność podzielić się z Wami fantastyczną nowiną – kilka minut temu na Game Exe pojawił się kompletnie nowy dział poświęcony grze "Drakensang: The River of Time", która zadebiutowała na polskim rynku niespełna miesiąc temu.

Tego wieczora pragnę przedstawić Wam nie tylko teksty poświęcone atrybutom, zdolnościom czy zaklęciom występujących w grze bohaterów, ale również serię interesujących poradników dokładnie wskazujących, jak można w pełni wykorzystywać przydatne umiejętności, takie jak "Kowalstwo", "Zielarstwo", "Alchemia" czy "Wiedza o zwierzętach". Do tego z radością dokładam artykuły o towarzyszach, Aventurii czy Tuzinie Bogów, by każdy z Was mógł znaleźć coś dla siebie.

Mam nadzieję, że zaprezentowany dział zaspokoi Wasz głód wiedzy i chęć zdobywania informacji oraz niejednokrotnie pomoże w rozgrywce. Życzę miłego czytania!

Star Wars: The Old Republic

Klasy Zaawansowane w "SW: TOR"!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Wczoraj na oficjalnej stronie gry ukazał się wywiad (a może raczej – odezwa) z Georgiem Zoellerem, głównym projektantem Star Wars: The Old Republic. Podzielił się on z nami wieloma informacjami na temat Klas Zaawansowanych, stanowiących rozszerzenia dla znanych już klas postaci. Ten obszerny tekst powinien rozjaśnić Wam niektóre istotne kwestie. Zapraszamy!

star, wars, smuggler
Dragon Age II

Zawitaj do Torunia, a konkretnie 15 października na konwent Copernicon. Co się stało, że BioWare nie zapomniał o Polsce?

ojciec rydzyk

Wybacz, że w Ciebie wątpiłem, mój Władco!

Kanadyjczycy rozpoczęli wielką trasę europejską, dając fanom możliwość podglądu gry i podpatrzenia Hawke w akcji. Zapewne będzie można zobaczyć „na żywo” dobrze nam znany wycinek rozgrywki, a może nawet chwycić samemu pada w dłoń i na chwilę powyrzynać Mroczne Pomioty. Ktoś zamierza się tam wybrać?

Jeżeli jednak w tym czasie, w wyniku różnych niesprzyjających okoliczności, nie będziesz mógł zawitać do miasta Kopernika i wyśmienitego piernika, a długie wojaże nie są Ci straszne, to w rozszerzeniu informacji znajdziesz pełną listę miast, w których „Dragon Age II” będzie prezentowany.

Fallout: New Vegas
fallout: new vegas

Premiera „Fallout: New Vegas” już pod koniec miesiąca, więc w żaden sposób nie może dziwić oświadczenie zaserwowane nam przez Bethesda Softworks, że gra została już „ozłocona” i trafiła do tłoczni. Możemy zatem podziękować niebiosom, że wszystko poszło zgodnie z planem i nie będzie jakichś przykrych „poślizgów”. No chyba, że Cenega Polska ponownie się nie popisze i nie wyrobi się ze wszystkim na tego 22 października, ale nie siejmy defetyzmu.

W związku z tym, jakby nie patrzeć, przełomowym wydarzeniem, postanowiono uchylić rąbka tajemnicy związanego z kilkoma kwestiami. Jakie będą wymagania sprzętowe gry? Jak wygląda ścieżka dźwiękowa? Na te i na wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź w rozszerzeniu nowiny.

Dragon Age: Początek

„Witch Hunt” okazał się ostatnim dodatkiem do „Dragon Age: Początek” i teraz się zacznie. Przerzucanie, przecenianie, edycja „Game of the Year”, reedycja złota, reedycja srebrna, wydanie w „klasykach gier fabularnych”, pełna wersja w czasopiśmie, a nawet dodawanie jako bonus do płatków śniadaniowych (a nie, przepraszam, wtedy chodziło o ser). Wszystko to, aby tylko doszczętnie wyczyścić magazyny, wcisnąć tytuł tym najbardziej cierpliwym lub niezdecydowanym i jeszcze na tym jakoś zarobić. Co poradzić, takie bezlitosne prawa rynku.

Plik wideo nie jest już dostępny.

The Lord of the Rings Online: Shadows of Angmar

Co dwie recenzje LotRO, to nie jedna

Dodał: , · Komentarzy: 0

Szanowni czytelnicy! Dzisiejszego wieczora pragnę uroczyście poinformować, że na GameExe wraz z tą chwilą pojawiły się dwa nowe teksty.

lotro okładka

Co ciekawe, oba artykuły są recenzjami gry "Lord of the Rings Online", jednak jedną z nich napisała kobieta powszechnie znana jako Valaquenta, a drugą mężczyzna ukrywający się pod kryptonimem Pacyfik. Dzięki temu będziecie mogli poznać zdania dwóch zupełnie odmiennych postaci, by przekonać się, czy warto wzbogacić swój prywatny zbiór o ten tytuł. Oceny pokazują, że punkt widzenia zależy od punktu patrzenia. Miłego czytania!

Wczytywanie...