Planescape: Torment

Szanowni Czytelnicy! W tę jakże wyjątkową noc, bądź co bądź od godziny mamy "Wszystkich Świętych", pragnę uroczyście przedstawić Wam nowy dział na Game Exe. Specjalnie nawiązałem do tego święta, bowiem poniekąd wiąże się z tytułem, któremu poświęcę dzisiejszego newsa – otóż, nasz redaktor, Medivh, z pomocą asystentów Wiktula i Kiyuku, zapragnął oddać hołd grze-legendzie, którą jest, oczywiście, nieśmiertelny tytuł – "Planescape: Torment".

W ramach czci w nowym dziale znalazło się aż czterdzieści artykułów – nie tylko teksty o Cechach, Towarzyszach, Walce czy Zmianach Charakteru, ale również cała sterta zapisków poświęcona spotykanym podczas gry przedmiotom: Kluczom, Oczom, Słodyczom i reszcie. Całość została posypana trzema artykułami o czarach, a na szczycie naszego wspaniale prezentującego się tortu spoczywa wisienka w postaci... kompletnej solucji!

Osobiście żywię nadzieję, że zgromadzone artykuły niejednokrotnie przydadzą się Wam podczas rozgrywki, a solucja zawsze będzie wskazywać rozwiązanie napotkanych problemów. Życzę miłego czytania!

Mythos

O polowaniu, zbieraniu i wzmacnianiu

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

achievement system, mythos

Wyjątkowa gra fabularna Mythos, która już wkrótce trafi w ręce graczy, będzie oferować rozbudowany System Osiągnięć (Achievementów). Oczywiście, ucieszy to wszystkich wirtualnych kolekcjonerów, lecz system zawarty w Mythos zaoferuje znacznie więcej! Każde zdobyte osiągnięcie da możliwość uzyskania premii do statystyk postaci lub też umiejętności, co będzie miało bezpośredni wpływ na grę. Oznacza to, że Mythos to nie tylko pierwszy w internecie MMO typu Hack ’n’ Slash, ale również pierwsza sieciowa rozgrywka, która zawiera tego typu rozwiązanie.

Runes of Magic

Cukierek albo Psikus w Taborei

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

Wraz z nadejściem jesieni, która wydłuża cienie nad światem Taborei, Runes of Magic świętuje podczas Festiwalu Dyń wszystko, co przerażające i makabryczne. Do najbardziej ulubionych halloweenowych zwyczajów w Runes of Magic należą, obok znanej zabawy Cukierek albo Psikus, także polowanie na psotne dynie oraz gra z Królem Dyń, Dyniogłowym.

Cukierek albo Psikus oznacza dla odwiedzających Dalanis mnóstwo słodyczy i jeszcze więcej psikusów. W ramach misji dziennej uczestnicy wyruszą na wyprawę, aby w określonym czasie schwytać pięć dyniowych duchów rozsianych po całym mieście. Dyniowi figlarze nie dadzą się jednak szybko i łatwo złapać, więc nawet najdoskonalsze pułapki mogą pozostać puste.

runes of magic, halloween, festiwal dyń
Inne gry RPG

Technoklanyckie machiny

Dodała: , · Komentarzy: 0
technoklany

Na stronie Klanarchii przedstawiono dwie machiny, które zostały stworzone przez Technoklany. Mechanoid Żuk i Technosterowiec to przykłady, jak możecie "popuścić" swojej wyobraźni. A jakie są wasze pomysły na podobne machiny? A może w grze poszliście w całkiem innym kierunku?

Niektórzy spośród konstruktorów wykroczyli poza opisaną wiedzę o różnicy ciśnień oraz mechaniki. Sami zaczęli wyznaczać nowe ścieżki technologii. W kuźniach potężnych Technoklanów lub ukrytych podziemnych warsztatach tworzą maszyny tak skomplikowane, że wydają się ocierać o geniusz starożytnych lub technomancję.

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

I Ty możesz wystąpić w grze Wiedźmin 2!

Dodał: , · Komentarzy: 2

... a raczej Twoja twarz. I nie w roli Geralta z Rivii, ponieważ ta jest od dawna zaklepana, a producent, firma CD Projekt RED, nawet nie myśli o jej zmianie, bo i po co? W przypadku tej postaci chyba wszystko jest już zapięte na ostatni guzik, więc marzenia o wystąpieniu w roli legendarnego wiedźmina możesz sobie, jak to mawiają, wybić z głowy.

Ale za to są inne postacie! Co prawda drugo- i trzecioplanowe, ale sama myśl wystąpienia i zobaczenia swojej twarzy w jednej z najlepszych gier zbliżającego się roku 2011 brzmi kusząco, nie? Sam konkurs jest bardzo związany ze zbliżającym się Halloween, bo zadaniem jest przebranie się za postać związaną z uniwersum wykreowanym przez Andrzeja Sapkowskiego i uwiecznienie tego na zdjęciu, które wysłane poprzez specjalną zakładkę w serwisie Facebook trafi do odpowiednich osób.

witcher 2 assassins of kings, wiedźmin 2 zabójcy królów, doppler effect

Niestety, liczba szczęśliwców została ograniczona do dwóch. Zgłoszenia do konkursu "Doppler Effect" przyjmowane są do 15 listopada, a jednym z wymogów jest ukończone 18 latek. Szczegółowy regulamin znajdziecie pod tym adresem.

Runes of Magic

Runes of Magic dostępne w wersji pudełkowej

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

Runes of Magic, niezwykle popularna fabularna gra sieciowa, może poszczycić się już ponad 4 milionami zarejestrowanych fanów na całym świecie. Grę można pobrać za darmo ze strony runesofmagic.com. 28 października niemiecki wydawca gry – firma Frogster, zaprezentował całkowicie zlokalizowaną polską wersję pudełkową gry w cenie 19,99 PLN, zawierającą kod na zestaw przedmiotów o wartości 70 PLN!

Dystrybutorem pudełkowej wersji Runes of Magic będzie firma Techland, www.techland.pl. To jeden z największych regionalnych wydawców i dystrybutorów gier, znany m.in. także z produkcji tytułu „Call of Juarez”. Zestaw będzie obejmował: grę na płycie DVD, kartę startową ze skrótem instrukcji oraz pełną instrukcję dla gracza na DVD. Szczególną atrakcją będzie z pewnością bonusowy pakiet 12 Przedmiotów o wartości 70 PLN, w którym znajdziemy między innymi potężnego wierzchowca oraz zwierzątko – Wilka, który pozwoli na zdobywanie większej ilości punktów talentu, doświadczenia oraz podniesie szansę na łup.

Lista przedmiotów w rozwinięciu.

Książki fantastyczne

Biografia Lovecrafta po polsku

Dodała: , · Komentarzy: 3
lovecraft, okładka

Za nieco ponad miesiąc, 30 listopada, do księgarń trafi polskie wydanie jednej z najlepszych biografii "dżentelmena z Providence". Przez krytyków uważana za najpełniejszą, wyszła spod pióra największego ze znawców H.P. LovecraftaS.T. Joshiego.

W swym dziele Joshie prostuje wszystkie nieścisłości związane z osobą mistrza grozy. A jak polski wydawca dodatkowo zapowiada – książka rozwieje wiele mitów i legend spowijających osobę Lovecrafta. Polskie wydanie, w tłumaczeniu Mateusza Kopacza, liczy 1180 stron, a także ma zachęcać nawet nie znających wcześniej przygód Cthulhu i spółki. Zbadano również o literackie, filozoficzne, kulturalne oraz historyczne podłoże jego dzieł. Lovecraft: Biografia ukaże się dzięki wydawnictwu Zysk i S-ka. Mam nadzieję, że na obietnicach się nie skończy. Fhtagn!

TERA: The Exiled Realm of Arborea

Mroczna tajemnica spotyka zabójczą prędkość

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

tera, castanic

Członkowie plemienia Castanic noszą brzemię mrocznej przeszłości. Przez to są jednym z najbardziej tajemniczych ludów w świecie TERA. W przeciwieństwie do nich klasa Slayer jest powszechnie znana, zwłaszcza ze swojej zabójczej porywczości. Mistrzowie walki w bliskim dystansie nigdy nie rozstają się ze swoją ostrą jak brzytwa bronią. Dzisiaj firma Frogster chciałaby zwrócić Waszą uwagę na informacje, dotyczące plemion i klas z nadchodzącego świata fabularnej, sieciowej gry TERA.

Avatar

Będzie kolejny Avatar

Dodała: , · Komentarzy: 7
okładka, plakat, avatar

Wokół "Avatara" zrobiło się cicho, pewnie właśnie dlatego 20th Century Fox wybrało sobie ten moment, aby opublikować oficjalną informację na jego temat. Rzecz jest prosta – James Cameron zawiesił pracę nad wszystkimi planowanymi filmami, aby skupić się na tym jednym – kolejnym "Avatarem". A nawet nad bliźniętami. No prawie bliźniętami. Cameron będzie bowiem pracować nad dwoma sequelami, częścią drugą i trzecią. Prace nad scenariuszem mają ruszyć na początku przyszłego roku, a produkcja jeszcze przed końcem 2011. Jednocześnie będzie pracował także nad trzecią częścią, dlatego "dwójka" trafi do kin w grudniu 2014, natomiast "Avatara 3" zobaczymy rok później.

Jak zapowiada reżyser, propozycja 20th Century Fox jest niepowtarzalną okazją na rozbudowanie stworzonego na potrzeby pierwszej części uniwersum. Oba zapowiadane filmy będą miały oddzielną fabułę, łączyć je będzie mitologia wykreowanego świata oraz jego historia. Co z tego wyjdzie? Na rezultaty – poczekamy... zobaczymy.

Diablo III

Znów trochę o wszystkim w "Diablo III"

Dodał: , · Komentarzy: 0

Na dopiero co zakończonym BlizzConie dotarła do nas (szkoda, że nareszcie) spora dawka rozmaitych informacji dotyczących oczekiwanej przez wszystkich kontynuacji gry o Panu Grozy. I chociaż informacje te – jak zwykle – są w większości fragmentaryczne i bogate w niedomówienia, warto pozbierać okruszki wiedzy, którymi częstuje nas Blizzard w swej niezmierzonej wspaniałomyślności.

diablo 3, blizzcon 2010
Wczytywanie...