Gwiazda Zaranna

4 minuty czytania

gwiazdazaranna

Gwiazda Zaranna jest w Jade Empire jedną z trzech opcji romansowych dla każdego gracza wcielającego się w rolę postaci męskiej. Wszyscy grający kobietami będą zmuszeni obejść się smakiem, bowiem Gwiazda Zaranna nie zwróci na nich uwagi.

Rozdział Pierwszy

Pierwszy rozdział dostarczy nam jedynie kilka okazji do rozmowy z Gwiazdą Zaranną. Co prawda opcje możliwe do wybrania podczas dialogów będą zawierały kuszące podteksty, to jednak użycie żadnego z nich nie jest wymagane, aby móc kontynuować romans w dalszej części gry.

Rozdział Drugi

Podczas drugiego rozdziału będziesz poznawać przeszłość Gwiazdy Zarannej, co pomoże ci zrozumieć źródło jej strachu i zmartwień. Utrzymując opiekuńczą fasadę, doprowadzisz do ważnych konwersacji, które nastąpią pod koniec rozdziału. Gwiazda Zaranna poprosi cię, abyś opowiedział nieco o sobie. Możesz odpowiadać jak tylko chcesz, ale pamiętaj o tym, że nie powinieneś wybierać (ani teraz, ani później) opcji, które ją zlekceważą, ponieważ będzie to natychmiastowy koniec istnienia jakichkolwiek szans na dalszą bliższą znajomość. Niby taka delikatna dziewczyna, a jeden zły krok i po tobie. Pamiętaj o tym zarówno w tym wypadku, jak i podczas romansu z Jedwabną Lisicą czy Niebem. Wybieranie „lekceważących” opcji jest zazwyczaj wyborem ostatecznym, więc nie używaj ich, jeśli naprawdę zależy ci na kontynuowaniu romansu.

Rozdział Trzeci

W tej części gry regularne rozmowy z Gwiazdą Zaranną zyskują na znaczeniu. To właśnie w trzecim rozdziale zmuszony będziesz zadecydować, na której dziewczynie skupić swą uwagę. Pojawi się też opcja umożliwiająca, poprzez wybranie odpowiednich dialogów, przygotowanie gruntu dla późniejszej nieco „trójkątnej miłości”. Będziesz mógł również użyć swojego uroku, by nakierować towarzyszącą ci osobę na ścieżkę, którą sam podążasz (Otwartej Dłoni / Zaciśniętej Pięści). Jeśli wcieliłeś się w rolę postaci żeńskiej, to właśnie w tym momencie zakończy się twoja przygoda z Gwiazdą Zaranną.

Gdy dotrzesz już do Cesarskiego Miasta, porozmawiaj z Gwiazdą Zaranną. Będziesz mógł zachęcić ją do bycia bardziej agresywną, odwracając ją tym samym od pacyfistycznych / dyplomatycznych ról.

Po dołączeniu do drużyny Jedwabnej Lisicy, porozmawiaj z Gwiazdą Zaranną. Konwersacja ta będzie mieć wpływ na to, jaką drogą podąży twoja towarzyszka (Otwartej Dłoni lub Zaciśniętej Pięści).

Gdy będziesz rozmawiać z Gwiazdą Zaranną już po przyłączeniu Jedwabnej Lisicy (krocząc ścieżką Otwartej Dłoni), to nie kładź nacisku na szorstką i agresywną filozofię.

Gdy będziesz rozmawiać z Gwiazdą Zaranną już po przyłączeniu Jedwabnej Lisicy (krocząc ścieżką Zaciśniętej Pięści), to namawiaj i zachęcaj ją do bycia silniejszą oraz obiecaj, że zemścisz się na tych, którzy ją zranili. Skutki zobaczysz w przyszłości, w której Gwiazda Zaranna będzie bardziej wyrozumiała dla osoby, którą nieuchronnie się stajesz.

Porozmawiaj z nią po tym, jak ukończysz jedno lub dwa (jeśli właśnie dwa zdecydowałeś się wykonać) „rekrutacyjne” zadania dla Zabójców Lotosu.

Wykonaj tak dużo dostępnych dla gracza podążającego ścieżką Otwartej Dłoni zadań, ile tylko będziesz w stanie. Gdy po ich ukończeniu porozmawiasz z Gwiazdą Zaranną, staniesz się jej dużo bliższy. Pamiętaj o tym, aby nie być krytycznym, ponieważ każda zła uwaga może zakończyć relację między wami.

Wykonaj tak dużo dostępnych dla gracza podążającego ścieżką Zaciśniętej Pięści zadań, ile tylko będziesz w stanie. Gdy po ich ukończeniu porozmawiasz z Gwiazdą Zaranną, będzie ona posiadać „mroczniejszą” osobowość, więc wybierane przez ciebie wersje dialogów powinny to odzwierciedlać. Jeśli zdecydujesz się poprzeć poglądy, które niesie ze sobą ścieżka Otwartej Dłoni, będzie to koniec waszego romansu.

Kiedy będziesz zmierzać do Fortecy Zabójców Lotosu, osoba ci towarzysząca, niezależnie od tego, kto nią będzie, poprosi cię o rozmowę. Gwiazda Zaranna w tym momencie sprawi niespodziankę, mówiąc ci, że coś do ciebie czuje. Tak samo zachowa się Jedwabna Lisica i / lub Niebo (jeśli odpowiednio pokierowaliśmy romansem). Jeśli wybierzesz którąś z nich, związek z drugą automatycznie zakończy się. I odwrotnie – odrzucając miłość którejś z nich, analogicznie zakończysz z nią miłosną przygodę. Gdy zechcesz uniknąć rozstrzygnięcia i dzięki aluzji zmierzać w kierunku podwójnego romansu, Jedwabna Lisica zademonstruje swoje progresywne podglądy na temat świata, a Gwiazda Zaranna będzie zdezorientowana. Jednak najważniejszym jest, że wybierając to rozwiązanie, nie zakończysz żadnego z romansów.

Po tym jak uporasz się z problemem w Fortecy Zabójców Lotosu, będziesz mieć kolejną okazję na przeprowadzenie rozmowy z Gwiazdą Zaranną. Nie będzie to najważniejsza rozmowa, zaś ty nadal będziesz utrzymywać bardziej lub mniej umiarkowane poglądy, nie zniżając się do prowadzenia rozmowy na temat filozofii Otwartej Dłoni / Zaciśniętej Pięści, którą przez długi czas będziesz się jeszcze żywić.

Rozdział Czwarty

W tym rozdziale nie wydarzy się nic ważnego. Będziesz prowadzić najzwyklejsze rozmowy, z których tylko jedna będzie mieć znaczenie i odbędzie się podczas drogi na spotkanie z Cesarzem. Ponownie zostaniesz zaczepiony przez towarzysza, który podąża u twego boku. Podobnie jak w rozdziale trzecim, w tym również będziesz mógł zakończyć któryś z romansów lub kontynuować je, poprzez wybieranie odpowiednich opcji dialogowych. Jeśli nadal będziesz zmierzać w kierunku trójkąta z Gwiazdą Zaranną i Jedwabną Lisicą, dziel swą miłość i uczucia równomiernie, ponieważ jest to jedyne uczciwe rozwiązanie, umożliwiające zrealizowanie założonego planu.

Rozdział Piąty

Piąty rozdział to ten, w którym nie stanie się kompletnie nic, co mogłoby mieć wpływ na prowadzone przez ciebie romanse. Jedyne co powinieneś zrobić, to przed zakończeniem rozdziału wyposażyć się w klejnoty zwiększające twój urok i intuicję, ponieważ mogę one odegrać znaczącą rolę w szóstym rozdziale.

Rozdział Szósty

Szósty rozdział można porównać do wisienki na torcie, bowiem to właśnie w nim wszystko się wyjaśni. Będzie się w nim liczyć każde słowo, więc staraj się wyjaśniać dziewczynom wszystko tak jasno i przejrzyście, jak to tylko możliwe.

Jeśli zdecydujesz się na Gwiazdę Zaranną (i odrzucisz Jedwabną Lisicę), to zbliży się do ciebie z radością, pocałujecie się i pochłonie was noc...

Jeśli zdecydujesz się na Jedwabną Lisicę (i odrzucisz Gwiazdę Zaranną), to zbliży się do ciebie z radością, pocałujecie się i pochłonie was noc...

Pamiętaj o tym, że gdy twoja decyzja będzie inna w stosunku do tego, co mówiłeś wcześniej, stracisz obie dziewczyny i będziesz spać samotny.

Jeśli jednak uznasz, że nadal podtrzymujesz swą pozycję i nie możesz się zdecydować na wybranie jednej z nich, dziewczyny zgodzą się i w trójkę spędzicie trochę czasu razem. Nie mam pojęcia jak duży musisz mieć urok, aby przekonać je do tego rozwiązania, lecz z pewnością nie obejdzie się bez wyposażenia w najlepsze klejnoty zwiększające twoje szanse.

Źródło: jadeempire.wikia.com

Komentarze

0
·
Czy ktoś w ogóle doprowadził do romansu? Proszę o odpowiedź.
0
·
Tak.
Raz z Jedwabną Lisicą i raz z Gwiazdą Zaranną i Jedwabną Lisicą. Jednak nigdy nie udało mi się przekierować je na ścieżke Zaciśnientej ścieżki.
0
·
Ja wiem jak je przekierować na zaciśniętą pięść obie jak chcecie się dowiedzieć pisać na mój GG

23816021!

albo tu chętnie odpowiem

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...