Postacie

2 minuty czytania

Zaczynając grę musimy wybrać postać, którą będziemy kierować przez następne kilka, a nawet kilkanaście godzin. Warto dobrze się zastanowić i podjąć właściwy wybór, bowiem każda postać ma swoje wady i zalety.

Postacie w Jade Empire są podzielone na cztery grupy:

  • Magiczne
  • Szybkie
  • Zrównoważone
  • Silne

Każda grupa ma swoje początkowe style walki i różnie rozwinięte trzy główne umiejętności, które decydują o tym, w jakiej roli najlepiej się sprawdzi dana postać.

Postacie Magiczne

Postaci tej grupy mają najlepiej rozwinięte Chi, ponieważ specjalizują się w magii i pomimo tego, że nie są tak silne pod względem fizycznym jak inne, potrafią ukierunkować swoje Chi w taki sposób, iż mogą zarówno rzucać potężne zaklęcia, jak i wzmacniać swoje ataki wręcz.

Początkowe style walki: Skaczący Tygrys i Niebiańska Fala.

Mnich Zeng

zeng
Ciało: 3 (130 Zdrowia), Duch: 5 (150 Chi), Umysł: 2 (120 Skupienia).

Uczona Ling

ling
Ciało: 2 (120 Zdrowia), Duch: 5 (150 Chi), Umysł: 3 (130 Skupienia).

Postacie Szybkie

Postaci z tej grupy są znacznie szybsze od pozostałych za sprawą lepiej rozwiniętego umysłu. Nie należą one do najsilniejszych, ale potrafią utrzymać skupienie i koncentrację w czasie walki, dzięki czemu mogą unikać ciosów przeciwnika i kontratakować z zaskakującą szybkością. Dodając do tego finezję, której nigdy im nie brakuje, śmiało możemy rzec, że ciężko będzie im znaleźć godnego siebie rywala.

Początkowe style walki: Tysiąc Cięć i Niebiańska Fala.

Wściekły Ming

ming
Ciało: 3 (130 Zdrowia), Duch: 2 (120 Chi), Umysł: 5 (150 Skupienia).

Świetlista Jen Zi

jenzi
Ciało: 2 (120 Zdrowia), Duch: 3 (130 Chi), Umysł: 5 (150 Skupienia).

Postacie zrównoważone

Jedna z postaci zrównoważonych to najlepszy wybór dla początkujących graczy. Dominuje u nich równowaga, balans i harmonia, ponieważ są zarówno silne, jak i szybkie. Powoduje to jednak, że nie mogą dominować, w którejś z tych dziedzin. Ich prawdziwą siłą jest elastyczność, która sprawia, że są tak samo dobre w ataku, jak i w obronie, w walce wręcz, jak i w rzucaniu czarów.

Początkowe style walki: Legendarne Uderzenie i Niebiańska Fala.

Wu Kwiat Lotosu

wu
Ciało: 3 (130 Zdrowia), Duch: 4 (140 Chi), Umysł: 3 (130 Skupienia).

Geniusz Lu

lu
Ciało: 4 (140 Zdrowia), Duch: 3 (130 Chi), Umysł: 3 (130 Skupienia).

Postacie Silne

Postacie te mogą szczycić się doskonale zbudowanymi ciałami, które stanowią o ich potędze. Poświęcają one szybkość i zdolności magiczne na rzecz brutalnej siły, pozwalającą im zadawać większe obrażenia, które w połączeniu z dobrym blokiem tworzą z nich kolosów nie do powalenia.

Początkowe style walki: Biały Demon i Niebiańska Fala.

Tygrys Shen

shen
Ciało: 5 (150 Zdrowia), Duch: 2 (120 Chi), Umysł: 3 (130 Skupienia).

Wiesz już, którą postać wybierzesz?

Komentarze

0
·
Tak w sumie, to początkowe atrybuty nie mają znaczenia. Tych kilka punktów momentalnie znika w natłoku nowych, a style walki zastępuje się lepszymi. Ogólnie na początku warto zwracać uwagę tylko na wygląd postaci.
0
·
A najlepiej wyglądają postacie z stylu szybkiego.
0
·
Mi najlepiej się gra Wu Kwiat Lotosu.
0
·
Jak dla mnie, najlepsze postacie to Geniusz Lu i Wściekły Ming.

No i Mnich Zeng nie jest najgorszy.
0
·
To nie ma żadnego znaczenia, jakim stylem i statami zaczyna dana postać, bo to przecież można samemu zmienić. BTW taka ciekawostka, na xboxie nie można grać mnichem Zengiem.
0
·
Mi się najlepiej gra Mnichem Zeng (Własne staty) i Wściekłym Mingiem (skaczący tygrys, niebiańska fala, Zdrowie 3, Chi 2, Umysł 2. PS. Jeżeli w trakcie gry naciśnie się F to się wchodzi w tryb skupienia. (Jak się nie walczy to się sprint robi, jak walczy, jesteś szybszy o wieeele bardziej od przeciwnika.)
0
·
siema mi najlepiej się gra geniuszem lu lubie ścieszkę zaciśniętej pięści apropo stylów walki to lubie najbardziej nieskażitelnego lub tysiąc cienć

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...