Ścieżki

1 minuta czytania

Twórcy Jade Empire oparli swą grę na wyborach moralnych, przedstawionych jako ścieżki Otwartej Dłoni i Zaciśniętej Pięści. Nie twierdzą oni jednak, że drogę Zaciśniętej Pięści wybierają tylko i wyłącznie zbóje, hultaje oraz gbury, a Otwartą Dłonią kierują się żyjący w celibacie mnisi. Są co prawda różnice – mniejsze i większe. Od ścieżek zależą przede wszystkim możliwe do nauczenia style walki, a niekiedy zlecane zadania. Jednak nasz wybór nie ma wpływu na wygląd naszej postaci.

Otwarta Dłoń

otwarta

Jest uosobieniem dobra. Wybierając tę ścieżkę należy pomagać biednym, uciśnionym mieszkańcom imperium i nie brać za swe uczynki zapłaty. Trzeba również bardziej brać pod uwagę dobro innych ludzi niż swoje. Wybierając tę ideologię zostajemy nagrodzeni m.in. stylem „Nieśmiertelny Głaz” oraz możliwością korzystania z niektórych amuletów, których nie mogą używać osoby kierujące się drogą Zaciśniętej Pięści.

Zaciśnięta Pięść

zamknieta

Ścieżka ta jest przeciwieństwem Otwartej Dłoni. Aby wtajemniczyć się w tę ideologię, musimy zachowywać się jak rasowy rozbójnik. Powinniśmy wymagać od mieszkańców zapłaty za swe czyny, ponad dobro innych stawiać swoje oraz postępować tak, aby sprawiać reszcie jak najwięcej bólu i cierpienia... Jeśli wybierzemy tę ścieżkę, zostajemy wynagrodzeni kilkoma stylami walki m.in.: „Żmija” i „Burza”. Zyskujemy również dostęp do niektórych niedostępnych dla wybrańców Otwartej Dłoni amuletów.

Część z was pomyśli, że lepiej jest kroczyć ścieżką Otwartej Dłoni, a część, że Zaciśniętej Pięści. Obie ścieżki są podobne, jednak lepiej jest wybrać tę drugą. Droga Zaciśniętej Pięści posiada lepsze style walki i medaliony. Najgorszym rozwiązaniem jest próba utrzymania równowagi pomiędzy obiema ścieżkami, ponieważ w takim wypadku nasza postać nie otrzyma żadnych korzyści.

Komentarze

0
·
Przeszłam tę grę chyba ze 100 razy i mi się nigdy nie znudziła - jest super, za każdym razem odkrywam coś innego jak na przykład to, że Gwiazda Zaranna jest córką mistrza Li.
0
·
Szczerze powiem, że uważam ścieżkę otwartej dłoni za równie dobrą jak zaciśniętej pięści. Ta druga wcale nie jest lepsza... jest po prostu łatwiejsza.
0
·
Jak odkryłeś, że ona jest córką mistrza Li?
0
·
'Gość
sobota, 10 kwiecień 2010 (15:47)
Przeszłam tę grę chyba ze 100 razy i mi się nigdy nie znudziła - jest super, za każdym razem odkrywam coś innego jak na przykład to, że Gwiazda Zaranna jest córką mistrza Li.'

Dziecko, po jakiego grzyba spoilerujesz? Niektórzy dopiero zaczynają grać. Większość woli przejść coś samodzielnie, niż dowiadywać się ze spoilerów, co jak, kto z kim, gdzie kiedy, po co, dlaczego...
Dziękuje Ci niezmiernie Jestem dopiero na drugim rozdziale, i chyba nie muszę podkreślać, że jestem Ci niezmiernie wdzięczna za tą informacje.
Takie wypowiedzi powinno się usuwać ;-)
0
·
Co do tych ścieżek, to wy jakimi przechodzicie grę?
Mnie nie zdarzyło się jeszcze wybrać innej, niż ścieżka Otwartej Dłoni a co do postaci, to najlepiej gra mi się Wu Kwiat Lotosu.
0
·
To że jest córką mistrza li wiadomo. Mówi o tym Hui odważna (nie wali tego prosto z mostu.) i roztropny Zu w kryjówce zabójców lotosu (też nie prosto z mostu.). Jej imię wzięło się stąd że w dzień jej na rodzin, nad ranem, na horyzoncie widoczna była wielka czerwona gwiazda (tak naprawdę była to płonąca świątynia lamentu którą można było zobaczyć oknem cesarskiego pałacu.).
0
·
Ej gościu jak tam jest wybór zabić smoczyce czy krew wpuścic do lamentu czy jakos tak to ty co zrobiłes ?? Ja próbowałem krew ale mi sie nieudało bo mnie towarzysze zabili

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...