FAQ

2 minuty czytania

Jaka historia towarzyszy nam w Jade Empire i jaki jest cel gry?

Akcja rozgrywa się w tajemniczym świecie opartym na mitycznych Chinach. Właśnie kończysz trening pod czujnym okiem swojego mistrza, opanowawszy tajniki sztuk walki i magii. Z okopów akademii przygoda przetoczy cię przez surowe góry Krainy Wyjących Duchów, aż do spokojnych ogrodów Pałacu Cesarskiego. W trakcie podróży spotkasz potężnych ludzi i nadnaturalnych przeciwników, nauczysz się egzotycznych stylów walki oraz odkryjesz najmroczniejsze sekrety Jadeitowego Cesarstwa. Jedynie doprowadzenie do perfekcji swoich stylów, pozwoli ci na objęcie tytułu mistrza sztuk walki w świecie Jade Empire.

Na początku gry gracz jest młodym wojownikiem, który dopiero zaczyna odkrywać świat. Już na pierwszy rzut oka widać, że coś jest nie tak – duchy i widma pojawiają się coraz częściej, a nawet atakują ludzi ze skrajnych wiosek. Gracz musi dowiedzieć się więcej o tych incydentach, by w końcu samemu rozwiązać tajemnicę stojącą za tymi aktami agresji. A to tylko wierzchołek góry lodowej, epickiej opowieści autorstwa BioWare – twórców takich klasycznych gier jak Baldur's Gate I i II, Neverwinter Nights czy Knights of the Old Republic.

Jakie są główne zalety Jade Empire?

Innowacyjny system walki. Wraz z postępami gracza w cesarstwie, może on ulepszać swoje style lub uczyć się nowych, zależnie od preferencji. Stylów jest całe multum, a każdy ma swoje mocne i słabe strony. Dzielą się one na style walki wręcz, magiczne i walki bronią. Każdy styl to do 7 różnych ataków, od ciosów pięściami, kopniaków, cięć i zaklęć, do przemian w demoniczne monstra. Walka jest szybka, wymaga znalezienia słabego punktu przeciwnika i wykorzystania odpowiedniego stylu.

Możliwość wygenerowania swojej postaci. Wskocz do historii z gotową postacią lub stwórz własną, dopasowaną do twoich potrzeb. Każda postać ma inny wygląd, koncentruje się na innych statystykach oraz ma inny głos i umiejętności początkowe. Skoncentruj się na swoim stylu bądź zostań złotą rączką do wszystkiego. Zdecyduj pomiędzy dobrem i złem oraz trzymaj się ścieżki Otwartej Dłoni bądź Zaciśniętej Pięści.

Jakie możliwości rozwoju postaci istnieją w Jade Empire?

Oprócz możliwości ulepszania stylów, jest też opcja własnoręcznego rozdzielania punktów cechom bohatera gracza. Te cechy to Ciało, Umysł i Duch – opisujące człowieka, zgodnie ze starodawną chińską tradycją. Do każdej z tych cech 'podłączona' jest inna – odpowiadająca za ilość swoistych punktów życia (Ciało), skupienia (Umysł) i many (Duch). Cechy te odgrywają pierwszorzędną rolę w losowaniu sukcesu postaci w dialogach – słabeusz nie zastraszy strażnika, zaś tępy osiłek nie wyperswaduje mu zrobienia sobie krótkiej przerwy.

Co do wspomnianych punktów – o ile punkty życia mówią same za siebie, tak samo jak mana, to 'skupienie' działa nieco inaczej niż w innych grach. Potrzebne jest ono, by walczyć bronią białą, spowalniać czas czy efektywniej odpowiadać na ataki przeciwników.

Czym jest Amulet Smoka i jaką gra rolę?

Amulet Smoka to artefakt, który nasza postać otrzymuje wkrótce po rozpoczęciu przygody. Specjalne gniazda w ornamentowanej głowie smoka pozwalają na osadzenie w nich klejnotów poprawiających statystyki bądź umiejętności naszej postaci. Jest to o tyle ważne, że owe klejnoty często są nam wręczane jako nagrody za wykonane zadania i po pewnym czasie dylemat '+4 siły czy +2 perswazji' stanie się naszym chlebem powszednim.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...