Walka

3 minuty czytania

Wydawałoby się, że jest to ostatnia deska ratunku i czynność, do której posuwamy się nie mając już żadnego wyjścia. Świat Jade Empire jest skonstruowany w ten sposób, iż nie ważne jak bardzo chciałbyś rozwiązywać problemy za pomocą słów czy przekonywać ludzi szczerym uśmiechem, to i tak zmuszony będziesz skorzystać ze swych bojowych umiejętności i niejednemu przyłożyć w nos. W związku z tym warto wiedzieć, których umiejętności powinno się używać przeciwko danym wrogom, by wyjść z walki obronną ręką. Podczas potyczek do wykorzystania będziesz mieć pięć podstawowych ruchów: szybki atak, potężny atak, atak obszarowy, blok i unik. Jasne jest, że wszystkie mają swe zalety i wady, dzięki czemu nadają się do stosowania w pewnych określonych sytuacjach.

Podstawy

Szybki atak

Jest to podstawowa metoda ataku. Największa zaleta tkwi w możliwości wyprowadzenia kilku uderzeń pod rząd, przed którymi nasz przeciwnik nie może się w żaden sposób obronić. Największym minusem tej metody jest bliska styczność z wrogiem, którą musimy osiągnąć, aby móc go zranić (wyjątek stanowią style magiczne). Niemożliwe jest również opisywaną metodą przebicie się przez blok wroga. Metoda ta najlepiej spisuje się idąc w parze z blokiem lub unikiem.

Potężny atak

Metoda ta ponad szybkość ataku przekłada zadawane przez niego obrażenia. Ogromną zaletą jest możliwość przełamania bloku przeciwnika, jednak trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że podczas przygotowywania twoja postać narażona jest na wszelkie ataki, a gdy takowe dojdą do skutku, twój atak zostanie przerwany. Powoduje to, że najlepiej używać tej metody w walce z jednym, a nie z kilkoma przeciwnikami, ponieważ w drugim wypadku ten sposób walki jest kompletnie nieefektywny i bezużyteczny.

Atak obszarowy

Metoda słynąca z tego, że zadaje naprawdę małe obrażenia, a godna opisania jest tylko dlatego, ponieważ swoim zasięgiem obejmuje wielu wrogów jednocześnie, co w pewnych sytuacjach czyni ją bardzo pomocną. Zalecane jest równoczesne użycie fali uderzeniowej, która w połączeniu z atakiem obszarowym obejmie wszystkich otaczających twą postać wrogów.

Blok

Blok jest metodą wykorzystywaną przede wszystkim przez nieczujących się pewnie wojowników, aniżeli bohaterów, których samo imię ma powodować ciarki na plecach. Mimo to istnieją dwie sytuacje, kiedy warto z niego skorzystać. Pierwsza z nich to walka z grupą uzbrojonych wrogów, na których teoretycznie najlepszym sposobem jest użycie ataku obszarowego. Jednak nic z tych rzeczy, bowiem to blok jest metodą wskazaną w tej sytuacji. Radzi się go również używać podczas walki z kimś uzbrojonym we włócznię. W obu przypadkach powinniśmy liczyć na zadanie przez wroga potężnego ataku, który umożliwi nam wyjście z kontrą szybkim atakiem, nie pozwalającym wrogowi na jakikolwiek sposób obrony. O ile w pierwszym przypadku jest to zrozumiałe, o tyle w drugim już niekoniecznie. Warto wiedzieć, iż przeciwnik walczący włócznią za wszelką cenę będzie się starać utrzymać dystans i nie dopuścić na walkę w zwarciu. Prowokacja blokiem ma go zmusić do starcia z bliska.

Unik

Ich wartość mierzy się w możliwościach obronnych, a rzec muszę, iż te są bezcenne. Umożliwiają nam przede wszystkim szybkie przejście z obrony do ataku. Najczęściej wykorzystywane jest nagłe wskakiwanie za plecy przeciwnika. Dzięki temu unikamy jego ataków oraz sami mamy dogodną okazję do ich zadania.

Wygląda na to, że potężny atak przełamuje blok. Blok zatrzymuje atak, a ten z kolei powoduje przerwanie potężnego ataku. Zapamiętanie tych zasad może być kluczem do zwycięstwa.

Harmoniczne kombinacje

Harmoniczne kombinacje to sekwencje ciosów, które umożliwiają ci szybkie pokonanie przeciwnika w efektywny sposób. Aby wykonać taką kombinację, trzeba użyć dwóch stylów walki. Gdy wykonasz pierwszy z nich, pod stopami przeciwnika pojawi się kółko, informujące cię o tym, ile czasu pozostało do zadania ostatecznego ciosu. Będzie nim potężny atak jednego ze stylów, którym nie zacząłeś kombinacji. Warto dodać, że z opcji tej można korzystać również podczas walki z większą ilością wrogów. W takim wypadku zaleca się rozpocząć kombinację atakiem obszarowym, by każdym innym móc ją zakończyć.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...