Dragon Age II

Wywiad z Felicią Day podczas VGA 2011

Dodał: , · Komentarzy: 1

Podczas tegorocznych Video Game Awards można było sporo dowiedzieć się o nadchodzących grach, jednak to także doskonała okazja do tego, by spotkać się z twórcami i namówić ich na dłuższy lub krótszy wywiad. Jedną z ofiar była Felicia Day.

Pewnie część osób kojarzy ją z serialu telewizyjnego Eureka lub też z roli w Dragon Age II – zarówno gry, jak i powstałego później serialu. Aktorka opowiada o swojej kolekcji gier oraz zdradza, który to tytuł obecnie pochłania najwięcej jej czasu. Jesteście ciekawi, o jaką grę chodzi? Jeśli tak, to wywiad znajdziecie poniżej.

Prawda, że bez tych doklejanych uszu wygląda o niebo lepiej?

Star Wars: The Old Republic

Na łamach MMORPG.com pojawiły się wrażenia z przebiegu bitew kosmicznych w Star Wars: The Old Republic.

star wars the old republic

Michale Bitton postanowił zaostrzyć apetyt graczy przed możliwością wcześniejszego zagrania w pełną wersję i przygotował artykuł, w którym wziął pod lupę walki w statkach kosmicznych, czyli coś, bez czego żadna gra spod znaku Star Wars nie może zaistnieć. Poniżej znajdziecie tłumaczenie wrażeń redaktora serwisu MMORPG.com.

Zanim zaczniemy robić beczki, wpierw trzeba zdobyć swój statek, co nastąpi nie wcześniej przed osiągnięciem 16-17 poziomu. Ze względu na posiadaną klasę, przejęcie okrętu na własność będzie odbywało się w różny sposób, jednak zawsze w tym samym momencie, czyli z chwilą ukończenia wątku fabularnego w odpowiedniej stolicy dla danej klasy (Coruscant lub Dromund Kass). Statki w SW:TOR pełnią rolę baz, swego rodzaju Ebon Hakwe'a. Możesz wchodzić w interakcje ze swoimi kompanami na pokładzie, traktować go jako przechowalnię, inicjować ważne scenki fabularne oraz – co chyba najważniejsze – toczyć kosmiczne starcia.

Diablo III

Drugim ciekawym materiałem, niestety ostatnim w obrębie naszej tematyki, wyemitowanym na gali Video Game Awards jest intro „Diablo III”. Pan Grozy powraca do bogobojnego Sanktuarium z ogromnym przytupem, godnym jednego z największych antagonistów w historii gier komputerowych. Ku rozczarowaniu mas, Blizzard nie zdradził daty premiery swojego diabelskiego dziecka, lecz nawet pomijając ten oczywisty brak zdecydowanie jest na czym zawiesić oko. Hej, w końcu to „Zamieć”, a nie jakieś drugorzędne anonimowe studio – pewne standardy muszą być po prostu zachowane.

diablo 3, deacrd cain

Poza tym, czy może być coś słodszego niż powrót jednej z największych ikon serii „Diablo”? Miło się ogląda Leah, ale mimo najszczerszych chęci ta młoda dama nigdy nie zastąpi kogoś takiego jak Decard Cain. Przenigdy.

Mass Effect 3

Tegoroczna gala Spike TV Video Game Awards kompletnie rozczarowała w kwestii niespodzianek. Zaczynam powoli dziękować Bogu za to, że tym razem posłuchałem instynktu i zamiast zarywać kolejną noc w roku, obrałem kurs pod cieplutką kołdrę. Zabrakło torpedy na miarę „The Elder Scrolls V: Skyrim” i otrzymaliśmy jedynie czysty standard, zgodny z wcześniejszymi przewidywaniami. Szczęśliwie, na jednej z gorętszych imprez w kalendarzu branżowym nie mogło zabraknąć kilku smakowitych materiałów, na których warto zawiesić oko. Nawet pomimo faktu, że nie wzbudzają tak wielkiej sensacji jak ujawnienie jakiegoś ekscytującego projektu.

mass effect 3, żniwiarz, miażdzypaszcza

Jednym z nich jest świeżutki fragment rozgrywki prosto z „Mass Effect 3”. Zostawiamy Sur’Kesh oraz chłopców z Cerberusa, którzy już nam się odrobinę przejedli i obieramy kurs na planetę wiecznej wojny, ojczyznę wojowniczych Krogan – Tuchankę. BioWare pragnęło nie zawieść swoich wiernych fanów i trochę ich udobruchać po tym, jak okazało się, że tajemniczy projekt zapowiadany kilka tygodni temu jest RTS’em („Command and Conquer: Generals 2”, jakby ktoś pytał). Zgodnie ze wszystkimi wymogami „epickości”, Kanadyjczycy przyszykowali filmik wypełniony po brzegi akcją, wybuchami i akrobacjami dziarskiego komandora. Shepard kontra ogromny Żniwiarz? Ciężko wyobrazić sobie lepszy początek dnia.

Star Wars: The Old Republic

Za oknem pogoda wprawiająca w wybitnie depresyjny i mroczny nastrój, więc trudno byłoby wybrać lepszy moment, aby trochę nagrzeszyć. Nikt lepiej nie nada się do tego zbożnego i słodkiego celu niż Inkwizytor Sithów, którego aż rozpiera negatywna energia pochodząca z najgłębszych zakamarków Ciemnej Strony Mocy. Człowiek, który nie bawi się w konwenanse, tylko dąży po niewinnych trupach do celu.

the old republic, inkwizytor sithów

Nieważne, czy zdecydujecie się na opanowanego zabójcę, który morduje przeciwników z zimną krwią, czy może na potężnego czarownika, miażdżącego wszystkie nędzne istotki w swoim zasięgu za pomocą niepohamowanej furii. Wokół inkwizytora zawsze będzie unosić się sugestywna aura śmierci, grzechu, ambicji oraz pychy. Jestem więc przekonany, że ta klasa zdobędzie mnóstwo fanatycznych wyznawców. W końcu kiedyś trzeba zaspokoić swe mroczne żądze, nieprawdaż?

Diablo II

Jubileuszowy turniej Diablo II

Dodał: , · Komentarzy: 6

Mija właśnie kolejny rok od momentu, w którym grupa zapaleńców postanowiła, wbrew wszystkim przeciwnościom, założyć nasz wspaniały portal. Owoc tego heroicznego czynu przetrwał do dziś, pomimo wielu zewnętrznych i wewnętrznych starć z demonami lenistwa, konkurencji i czasu, okupionych hektolitrami potu, tysiącami godzin pracy i niezliczonymi dyskusjami na wszelakie tematy. Z tej właśnie okazji w tym szczególnym dla nas wszystkich dniu GameExe ogłasza nabór do jubileuszowego turnieju Diablo II!

diablo, turniej, gameexe, ge, jubileusz
Game Exe

Informacja prasowa

Na serwisie Wolsungeria pojawił się kolejny materiał do gry fabularnej Wolsung. „W służbie przyzwoitości” to pełne akcji śledztwo, które pozwoli bohaterom poznać od podszewki sekrety studenckiego życia miasta Ys.

wolsungeria, wolsung, w służbie przyzwoitości, steam pulp fantasy

Wolsungeria to portal publikujący co tydzień gotowe do wykorzystania scenariusze i materiały źródłowe, pisane przez autorów dodatków do polskiego systemu steam pulp fantasy Wolsung. Zapraszamy do lektury!

Kingdoms of Amalur: Reckoning

Premiera „Kingdoms of Amalur: Reckoning” już za pasem, dlatego też nadszedł najwyższy czas, aby twórcy odkryli rąbka tajemnicy związanego z edycją kolekcjonerską tejże produkcji. Niestety, trzeba otwarcie przyznać, że wydanie specjalne gry złotego tria Rolston-Salvatore-McFarlane przywitałem z chłodną obojętnością, bo ani ono nie zachwyca, ani nie rozczarowuje. Nie zrozumcie źle, zestawy zaproponowane przez twórców do biednych nie należą i zapewne kilku pasjonatom ślinka pocieknie na myśl o smakowitych gadżetach, jakie mogą trafić w ich ręce, lecz znów wszystko rozchodzi się o jedną kwestię – ceny.

kingodms of amalur: reckoning

Wiadomo, świat kręci się wokół pieniędzy, a wydatek rzędu 600-800 zł nie jest na portfel każdego zapalonego gracza. Nawet takiego, który lubi sobie od czasu do czasu zaszaleć i szarpnąć się na większy wydatek związany z tytułem, na jaki czeka z wytęsknieniem. Miło, że 38 Studios jest świadome problemu i z tego powodu przygotowało trzy różne unikalne wydania kolekcjonerskie, lecz nie zmienia to faktu, że kwota wszystkich zestawów jest wciąż dość zaporowa. Tym bardziej, że gwiazdka coraz bliżej, z kolei potem trzeba odkładać te miniaturowe portrety Benjamina Franklina na inne zbożne cele – „Diablo III”, „Mass Effect 3”, miesięczny haracz do „The Old Republic” i tak dalej.

Zresztą oceńcie sami, czy warto zdecydować się na poważniejsze inwestycje w świat Amalur.

Książki fantastyczne

Informacja prasowa

prószyński i s-ka, królewska krew. wieża elfów, michael j. sullivan, chris columbus, jak przeżyć w fantastycznonaukowym wszechświecie, dallas ’63, stephen king

Ostatnie dni to same dobre wieści dla fantastycznych pozycji ukazujących się nakładem naszego wydawnictwa!

Najpierw "Library Journal" opublikował listę najlepszych pozycji science fiction i fantasy minionego roku, wyróżniając między innymi dwupak powieściowy "Królewska krew. Wieża elfów" Michaela J. Sullivana.

Kilka dni temu studio należące do Chrisa Columbusa ("Kelvin sam w domu", "Harry Potter i Kamień Filozoficzny", "Harry Potter i Komnata Tajemnic") ogłosiło, że zekranizuje powieść "Jak przeżyć w fantastycznonaukowym wszechświecie" Charlesa Yu. Na stołku reżysera zasiądzie Brendan Bellomo.

Również "The New York Times" pokusił się o ranking najlepszych powieści kończącego się roku. Wśród dziesięciu pozycji znalazło się "Dallas ’63" Stephena Kinga.

Cieszymy się z tego, że redaktorzy docenili wydane przez nas książki. Czekamy także niecierpliwie na film – obraz na podstawie tan niezwykłej powieści na pewno będzie wydarzeniem.

Wczytywanie...