CD Projekt wyda karcianego Jakuba Wędrowycza

1 minuta czytania

CD Projekt będzie wydawcą gry karcianej opartej na popularnej serii opowiadań Andrzeja Pilipiuka o Jakubie Wędrowyczu.

jakub wędrowyczjakub wędrowyczjakub wędrowycz

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów tego kłusownika, bimrownika i egzorcysty-amatora. CD Projekt właśnie rozpoczął dystrybucję Fabularyzowanej Kolekcjonerskiej Gry Karcianej Jakub Wędrowycz. Wydawca zachwala produkt mówiąc, że może grać w niego nawet jedna osoba (dość osobliwe), zaś wszelkie zasady gry są niezwykle proste, wręcz intuicyjne.

Gracz (lub gracze) wciela się w tytułowego Jakuba Wędrowycza, który odwiedza kolejne Miejsca, gdzie spotyka Wrogów. Do dyspozycji ma odpowiednie Graty, czyli wszelkiego rodzaju przedmioty i bronie, by wykonywać kolejne Fuchy. Gracze wcale nie muszą ze sobą współpracować, gdyż celem gry jest zdobycie jak największej Sławy.

Karty do gry zostały podzielone na Zestawy Startowe po 60 kart każdy. W nim znajdują się karty: Herosa, Miejsc, Wrogów, Gratów, Fuch i Efektów. Wydawca dodatkowo pozwala nabyć dwa Zestawy Dodatkowe – Małe (9 kart) i Duże (20 kart).

Do zabawy będzie jeszcze potrzebna kość sześciościenna (miłośnikom gier planszowych chyba nie trzeba jej bliżej przedstawiać), co ma stanowić element losowy w rozgrywce. Każda karta ma swój nominał, który zwykle ma znaczenie w popularnych zabawach typu "Wojna" czy "Poker".

Komentarze

0
·
Lepiej by zrobili, gdyby zlecili CD-Projekt RED zrobienie z tej książki RPG-a, a nie gry karcianej.
0
·
Do wydania RPG-a na podstawie Kronik Jakuba Wędrowycza nabyła prawa spółka cocogame.pl

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...