Komiksy

Tank Girl #2 – recenzja komiksu

Dodał: , · Komentarzy: 0
tank girl 2

Na tylnej okładce drugiej odsłony "Tank Girl", wydanej przez Non Stop Comics, widnieje ostrzeżenie "Raczej dla dorosłych!". I słusznie.

Powyższe ostrzeżenie jest jak najbardziej na miejscu, gdyż drugi tom "Tank Girl" to chyba jeszcze większe natężenie wszystkiego, z czym czytelnik mógł się zetknąć przy okazji otwarcia cyklu. Przypomnijmy – tytułowa bohaterka to zwariowana łowczyni nagród, posiadająca kochanka-kangura oraz co rusz rzucająca "mięsem". Tym razem mamy okazję zapoznać się z 17 opowieściami Alana Martina i Jamiego Hewletta pierwotnie publikowanymi w latach 1990-93.

"Tank Girl 2" liczy sobie 120 stron, czyli kilkanaście mniej niż pierwsza odsłona cyklu. Mimo to wystarczyło miejsca dla 17 historyjek, lecz ich jakość pozostawia wiele do życzenia. Z pozytywów – na pochwałę zasługuje wydanie, ponieważ komiks otwiera dosyć długa przedmowa Alana Martina, co pozwala zapoznać się z kulisami powstawania przygód łowczyni nagród. Dobrze prezentują się także kolorowe okładki wchodzące w skład wydania zeszytów.

Komiksy

Informacja prasowa

Wydawnictwo Egmont rozpoczyna wydawanie przygodowej serii komiksu europejskiego "Gwiezdny zamek" o podboju kosmosu w końcu XIX wieku. To fascynująca historia błyskotliwego wynalazcy i jego syna odnosząca się do tajnego bawarskiego programu kosmicznego stworzona przez francuskiego rysownika i scenarzystę Alexa Alice. "Gwiezdny zamek" to hołd dla Jules'a Verne'a.

egmont

Premierę będzie miał również "Wehikuł czasu i inne opowieści". Antologia zbierająca wszystkie komiksy stworzone przez Waldemara Andrzejewskiego – jednego z najciekawszych rysowników „złotego” okresu polskiego komiksu (końca lat siedemdziesiątych XX wieku). Więcej informacji na temat albumu już wkrótce.

Avengers: Wojna bez granic

Zbliża się 26 kwietnia, co może wydawać się nierealne, gdy patry się za okno – gdzie biało i śnieżno, jak w środku zimy, a nie w jej końcówce. Ale tak, 26 kwietnia się zbliża, a wraz z nim hit Marvela z całą plejadą superbohaterów – z Avengers, Strażnikami Galaktyki, ze Spider-Manem... – czyli "Avengers: Wojna bez granic".

avengers: wojna bez granic

Dlatego udostępniono jego nowy zwiastun, który wywołuje dreszcze i wygląda – jak na superbohaterską produkcję przystało – po prostu super. Zobaczcie sami.

Komiksy
bośniacki płaski pies

Od pierwszych zapowiedzi "Bośniackiego płaskiego psa" minęło 10 lat i dopiero niedawno komiks trafił do sprzedaży. Inspiracją dla twórców była podróż przez kraje byłej Jugosławii – powstała dzięki temu historia jest pełna absurdalnych i fantastycznych wydarzeń.

Od Konwentu Komiksu Alternatywnego, przez chęć zdobycia dzienników wojennych, po dziwną akcję ze zwłokami Tito – bohaterowie przeżywają naprawdę szalone perypetie. Ostrzeliwanie lodami? Toż to niedorzeczne. Albo spłaszczone psy. Z każdą stroną twórcy coraz odważniej zanurzają czytelnika w dziwnym świecie, co może spotkać się albo z pewną niechęcią, albo z zachwytem. "Bośniacki płaski pies" okazuje się nieszablonowym utworem, choć można było się tego spodziewać, mając w pamięci dotychczasowe dokonania jednego z jego autorów (np. "Pixy" o małżeństwie, które dokonuje aborcji, lecz ich usunięte dziecko dzwoni i każe opowiadać sobie bajki na dobranoc) oraz zapowiedzi (opis, przykładowe plansze).

Opary absurdu czynią całość trudną w odbiorze. To nie jest komiks, przez który się płynie, zwłaszcza że w specyficzny sposób opowiada o tragicznych wydarzeniach – o masakrach, do których faktycznie doszło, o bombardowaniach, o głodzie, o uchodźcach. Tylko że zostają one zaprezentowane inaczej, z fantastycznymi elementami, które wzmacniają wydźwięk historii. Nie sposób dokładnie oddać tego, co się zdarzyło, tych emocji, tego obłędu. Rozumiem, że sięgnięcie po surrealistyczne środki jest próbą, żeby jednak to zrobić, a przy tym ciekawym i nietypowym zamysłem. Szaleństwo ma tu więc uzasadnienie, tak samo jak problemy z odnalezieniem się w nim.

Toril

Wieści z Torilu

Dodał: , · Komentarzy: 1

Informacja prasowa

Jeśli jesteś fanem gier RPG, lubisz pisać, czytać i chciałbyś współtworzyć niesamowite historie ze świata Zapomnianych Krain, zapraszamy do wspólnej zabawy w grze tekstowej Toril.pl.

toril

Sytuacja w Skraju nie tyle ustabilizowała się, co żyjący w ciągłym strachu i niepewności mieszkańcy częściowo do niej przywykli. Utworzona kilka miesięcy temu armia zawodowa pod wodzą Marszałka Zadory i pułkownika Eckharta odnosi pierwsze sukcesy w walce z grupą Grasanta z Zielonych Pól – pojmany zostaje Czarny Melvo, jego prawa ręka.

Jednostki wojskowe są także dobrym odstraszaczem i przypomnieniem dla koczujących w Puszczy goblinów, że warto utrzymywać pokój i dobre stosunki. Przynajmniej do czasu aż zielonoskórzy – oby szybko – się stąd nie wyniosą.

Komiksy

Informacja prasowa

Wydawnictwo Egmont rozpoczyna wydawanie przygodowej serii komiksu europejskiego „Gwiezdny zamek” o podboju kosmosu w końcu XIX wieku. To fascynująca historia błyskotliwego wynalazcy i jego syna odnosząca się do tajnego bawarskiego programu kosmicznego stworzona przez francuskiego rysownika i scenarzystę Alexa Alice. Pierwszy album w kolekcji „Gwiezdny zamek. 1869: Podbój kosmosu” ukazał się 14 marca br.

gwiezdny zamek

Gwiezdny zamek to familijny cykl komiksów przygodowych. Oszałamiające rysunki stworzone akwarelami wprowadzają czytelników w stary, dobrze im znany świat: świat dziewiętnastowiecznej Europy, Europy wielkich odkryć, postępu naukowego i utopii. W styczniu 2017 roku po raz pierwszy seria ta, skłaniająca zarówno do snucia marzeń, jak i do naukowych dociekań, została pokazana na wystawie podczas festiwalu w Angoulême. Dziś trafia na polski rynek.

Rzeczy ulotne. Cuda i zmyślenia

Od wczoraj możecie znaleźć w księgarniach kolejną pozycję Neila Gaimana w nowej szacie graficznej – w której wydawnictwo MAG wydało już "Nigdziebądź", "Amerykańskich bogów", "Chłopaków Anansiego", "Gwiezdny pył", "Koralinę", "Mitologię nordycką", "Dym i lustra" oraz "Księgę cmentarną". Do tej grupki dołączyły "Rzeczy ulotne".

rzeczy ulotne

W swoim drugim, oszałamiającym zbiorze ponad trzydziestu opowiadań Neil Gaiman zapuszcza się na niezbadane terytoria pomiędzy życiem i śmiercią, percepcją i rzeczywistością, ciemnością i światłem.

Rzeczy ulotne, poruszające zmysły, wyobraźnię i serce, to cudowny dar jednego z najniezwyklejszych artystów naszych czasów.

Inne

Informacja prasowa

O`Hara! Murphy! Słyszeliście już wieści? Na GOG.com rozpoczyna się Wyprzedaż na św. Patryka, która potrwa przez cały tydzień!

gog,wyprzedaż,dzień św.patryka

Dołącz do obchodów – zebraliśmy ponad 300 gier z rabatem nawet do 90%, a do tego magiczne kapelusze skrzatów ze wspaniałymi grami niespodziankami!

Komiksy
outcast: opętanie – światełko

Kyle Barnes znów walczy z demonami. Tym razem padło na opętaną Megan, czyli siostrę głównego bohatera. Jednak nie tylko ze względu na koneksje rodzinne będzie to trudne zadanie.

Już pierwsze strony komiksu "Outcast: Opętanie – Światełko" częstują nas dynamicznymi scenami. Wypędzanie złego ducha z Megan do łatwych nie należy i wymaga nie tylko egzorcyzmów wielebnego Andersona, lecz także sporej porcji rękoczynów. Energiczne kadry otwierające album są jednak nieco mylące, gdyż pozostała jego część jest już o wiele spokojniejsza. A właściwie nudna.

Dobry, dynamiczny wstęp płynnie przechodzi w pasmo dialogów, spośród których można wyciągnąć kilka nieźle napisanych rozmów, w szczególności tych z udziałem wielebnego. Robert Kirkman kreśli postać walczącą z demonami, a jednocześnie pełną wątpliwości w dobroć Stwórcy. W dalszym ciągu obserwujemy jego zażyłość z częścią mieszkańców miasteczka, co tylko wzmaga sympatię do niego, zaś Kirkman nie pozostawia wątpliwości, że da mu jeszcze ważką rolę do odegrania. Słabiej wypada Kyle, który nieugięcie stawia czoła złym duchom i powoli zaczyna odkrywać, jak może z nimi walczyć. Oczywiście czytelnik mimowolnie mu kibicuje, jednak trudno wczuć się w jego sytuację czy go polubić. Coraz ciekawiej prezentuje się za to Sidney. Starszy mężczyzna przestaje kryć się ze swoimi zamiarami. Momentami widać przemawiającą przez jego czyny zarówno bezwzględność, jak i desperację.

Komiksy

Mistrzowie komiksu w Polsce

Dodał: , · Komentarzy: 0

Znani i cenieni twórcy komiksów przyjadą do Polski na zaproszenie wydawnictwa Egmont oraz festiwali Komiksowej Warszawy i poznańskiego Pyrkonu. Zjawią się Etiene Willem, Bédu, Jeff Smith i Tony Harris.

jeff smith

Fani będą mogli ich spotkać na Komiksowej Warszawie w piątek (18 maja) i sobotę (19 maja) oraz na Pyrkonie w sobotę (19 maja) po południu i niedzielę (20 maja). Na tych festiwalach odbędzie się premiera albumów zaproszonych gości. Są to: "Miecz Ardeńczyka" Willema, "Clifton" Bédu, finałowy tom "Gnata" i nowość "Rapp" Jeffa Smitha oraz "Ex Machina", którą zilustrował Tony Harris.

Wczytywanie...