Przypominamy, że już jutro Guild Wars – niezwykle popularna sieciowa gra RPG – zostanie wzbogacona o darmowe uaktualnienie Sorrow’s Furnace, które oprócz nowych lokacji, potworów, broni, questów czy kupców wprowadzi do gry również zmiany mające znaczny wpływ na jej ekonomię.

Uaktualnienie ułatwi pozyskiwanie większości rzeczy, w tym umiejętności oraz punktów umiejętności. Jednocześnie jednak zostaną zwiększone koszty uczenia się nowych umiejętności u trenerów.

W związku z tym twórcy gry – firma ArenaNET – sugerują, aby gracze posiadający niewykorzystane punkty umiejętności zainwestowali je przed pojawieniem się Sorrow’s Furnace. Oczywiście nie jest to obowiązkowe, po zaimplementowaniu rzeczonej aktualizacji wszystkie umiejętności będą w dalszym ciągu dostępne, jednak jak już wspomnieliśmy koszty ich pozyskanie mogą okazać się dużo wyższe.

Cenega Poland informuje, że w dniu dzisiejszym zakończone zostały prace nad tłumaczeniami tekstów do piątej części legendarnej serii gier przygodowych Myst. Myst V: Koniec Wieków będzie zwieńczeniem cyklu i szczytowym osiągnięciem specjalistów ze studia Cyan Worlds, a już wkrótce rozpocznie się proces implementacji tekstów oraz beta testów. Gra pojawi się w sklepach w październiku, w cenie 99,90 złotych i polskiej wersji językowej z napisami.

Inne

Nowy BBRPG

Dodał: Valen, niedziela, 4 września 2005 · Komentarzy: 0

Mamy serdeczną przyjemność zaprosić wszystkich fanów gier rpg na nowo powstały projekt gry on-line z gatunku Browser-Based RPG. Crimson Creation RPG jest to gra w której gracz steruje swoją postacią za pomocą przeglądarki internetowej. Tutaj jest adres do gry.

Inne

Oficjalna strona Gauntlet: Seven Sorrows

Dodał: Tokar, niedziela, 4 września 2005 · Komentarzy: 0

Gra Gauntlet: Seven Sorrows doczekała się oficjalnej strony internetowej. Jest to strona reklamowa, z minimalną ilością materiałów, za to z zachęcającą grafiką. Jej ambicja dobrze odpowiada ambicji zapowiadanej gry, która będzie niezobowiązującym cRPG akcji. Twórca "Gauntleta" – firmą Midway opowiada, że będzie to "remake jednej z najbardziej popularnych z nurtu klasyki gier, która łączyła elementy zręcznościowe i RPG, oferowała losowe labirynty i tryb multiplayer. Znana była jeszcze z automatów, ale były także wersje na komputery 8- i 16-bitowe."

Fallout 3

Nowe grafiki z Van Burena

Dodał: Tokar, niedziela, 4 września 2005 · Komentarzy: 0

W sieci opublikowane zostały kolejne grafiki z Van Burena (kolejna część Fallouta, która miała być wydana przez BIS, ale projekt został zamknięty ze względu na problemy finansowe, a prawa zostały sprzedane firmie Bethesda Softworks, która miejmy nadzieję kiedyś Fallouta 3 wyda ;)). Na pierwszej widać prawdopodobnie połowe labolatorium dla bohatera o wysokim poziomie umiejętności science, na drugim wyraźnie widać menu tworzenia postaci, na którym warto zwrócić uwagę na spore zmiany w Skillsach i Tagach. Natomiast ostatni obrazek to screen z tech-dema gry. Więcej screenów w dziale Galeria Fallout 3 na Trzynastym Schronie.

Inne

Blizzard walczy z pirackimi serwerami

Dodał: Tokar, sobota, 3 września 2005 · Komentarzy: 0

W sądzie kolejną sprawę wygrała firma Blizzard, spierając się z autorami programu “bnetd”, pozwalającego łączyć się posiadaczom pirackich kopii do serwerów nieoficjalnych.

Sprawa była dosyć prosta – oprogramowanie pozwalało nieposiadającym legalnych kluczy do gier Blizzarda na łączenie się serwerami spoza sieci Battle.net. Sąd w St. Louis w Stanach Zjednoczonych zdecydował, że jest to niedopuszczalne i w sumie miał rację – znacznie obniżało to wpływy firmy, a głównymi atutami takich hitów jak Diablo, Starcraft czy Warcraft jest właśnie rozgrywka sieciowa.

Gothic 3

Gamestar – zapowiedź Gothic 3

Dodał: Tokar, sobota, 3 września 2005 · Komentarzy: 0

Strona Gothic Vision uzyskała pozwolenie na zamieszczenie obszernej, 7-stronicowej zapowiedzi Gothic 3 z najnowszego wydania niemieckiego czasopisma Gamestar. Recenzentowi udało się odwiedzić studio i wyciągnąć nowe informacje oraz grafiki z gry.

Gothic 3

Projektowanie postaci w Gothic 3

Dodał: Tokar, sobota, 3 września 2005 · Komentarzy: 0

W sekcji 'making of' na oficjalnej stronie Gothic 3 twórcy przedstawiają nam proces rozwoju gry oraz ciekawostki i problemy towarzyszące im podczas kreowania świata. Ralf Marczinczik, w nowym artykule odsłaniającym nam pracę za kulisami, wprowadza nas w aspekty dotyczące projektowania postaci i opisuje jak zmieniał się wizerunek Orków. Na stronie znajdują się również tematyczne szkice i artworki.

Już 7 września 2005 przed wszystkimi graczami Guild Wars otworem staną dwie nowe lokacje – Sorrow’s Furnace i Grenth’s Footprint – pełne nowych zadań, przedmiotów i potworów. Zanim jednak to nastąpi twórcy gry, firma ArenaNET, postanowili uraczyć nas kolejną parą nowych screenshotów...

Fallout 3

Joystick pisze o Fallout 3!

Dodał: Tokar, piątek, 2 września 2005 · Komentarzy: 0

Francuski magazyn o grach Joystick (#173) opublikował na swoich łamach dość ciekawą informację na temat Fallouta 3, który ma zostać wydany przez Bethesda:

"Panuje tam atmosfera pilnej pracy, jak dla przykładu obraz grafika pochylającego się (studiującego?) nad kilkoma koncept artami z Fallout 3. O lala, co za szkoda, że nie jestem uprawniony do tego, aby powiedzieć wam o rzeczach dotyczących tego projektu, które widziałem. Dlaczego więc o tym mówię? No ba, by was trochę wkurzyć oczywiście. Ale spokojnie, trochę cierpliwości..."

Dziennikarz odwiedział główną siedzibę Bethesda, gdzie spędził trochę czasu. Niestety z treści jego wypowiedzi nie można wywnioskować czy rysunki, nad którymi siedział grafik pochodzą z zamkniętego projektu Van Buren, czy tworzył on zupełnie nowe rysunki na potrzeby Fallouta 3.

Wczytywanie...