piorun_kulisty
Fallout 3

Nowe grafiki z Van Burena

Dodał: Tokar, niedziela, 4 września 2005 · Komentarzy: 0

W sieci opublikowane zostały kolejne grafiki z Van Burena (kolejna część Fallouta, która miała być wydana przez BIS, ale projekt został zamknięty ze względu na problemy finansowe, a prawa zostały sprzedane firmie Bethesda Softworks, która miejmy nadzieję kiedyś Fallouta 3 wyda ;)). Na pierwszej widać prawdopodobnie połowe labolatorium dla bohatera o wysokim poziomie umiejętności science, na drugim wyraźnie widać menu tworzenia postaci, na którym warto zwrócić uwagę na spore zmiany w Skillsach i Tagach. Natomiast ostatni obrazek to screen z tech-dema gry. Więcej screenów w dziale Galeria Fallout 3 na Trzynastym Schronie.

Inne

Blizzard walczy z pirackimi serwerami

Dodał: Tokar, sobota, 3 września 2005 · Komentarzy: 0

W sądzie kolejną sprawę wygrała firma Blizzard, spierając się z autorami programu “bnetd”, pozwalającego łączyć się posiadaczom pirackich kopii do serwerów nieoficjalnych.

Sprawa była dosyć prosta – oprogramowanie pozwalało nieposiadającym legalnych kluczy do gier Blizzarda na łączenie się serwerami spoza sieci Battle.net. Sąd w St. Louis w Stanach Zjednoczonych zdecydował, że jest to niedopuszczalne i w sumie miał rację – znacznie obniżało to wpływy firmy, a głównymi atutami takich hitów jak Diablo, Starcraft czy Warcraft jest właśnie rozgrywka sieciowa.

Gothic 3

Gamestar – zapowiedź Gothic 3

Dodał: Tokar, sobota, 3 września 2005 · Komentarzy: 0

Strona Gothic Vision uzyskała pozwolenie na zamieszczenie obszernej, 7-stronicowej zapowiedzi Gothic 3 z najnowszego wydania niemieckiego czasopisma Gamestar. Recenzentowi udało się odwiedzić studio i wyciągnąć nowe informacje oraz grafiki z gry.

Gothic 3

Projektowanie postaci w Gothic 3

Dodał: Tokar, sobota, 3 września 2005 · Komentarzy: 0

W sekcji 'making of' na oficjalnej stronie Gothic 3 twórcy przedstawiają nam proces rozwoju gry oraz ciekawostki i problemy towarzyszące im podczas kreowania świata. Ralf Marczinczik, w nowym artykule odsłaniającym nam pracę za kulisami, wprowadza nas w aspekty dotyczące projektowania postaci i opisuje jak zmieniał się wizerunek Orków. Na stronie znajdują się również tematyczne szkice i artworki.

Już 7 września 2005 przed wszystkimi graczami Guild Wars otworem staną dwie nowe lokacje – Sorrow’s Furnace i Grenth’s Footprint – pełne nowych zadań, przedmiotów i potworów. Zanim jednak to nastąpi twórcy gry, firma ArenaNET, postanowili uraczyć nas kolejną parą nowych screenshotów...

Fallout 3

Joystick pisze o Fallout 3!

Dodał: Tokar, piątek, 2 września 2005 · Komentarzy: 0

Francuski magazyn o grach Joystick (#173) opublikował na swoich łamach dość ciekawą informację na temat Fallouta 3, który ma zostać wydany przez Bethesda:

"Panuje tam atmosfera pilnej pracy, jak dla przykładu obraz grafika pochylającego się (studiującego?) nad kilkoma koncept artami z Fallout 3. O lala, co za szkoda, że nie jestem uprawniony do tego, aby powiedzieć wam o rzeczach dotyczących tego projektu, które widziałem. Dlaczego więc o tym mówię? No ba, by was trochę wkurzyć oczywiście. Ale spokojnie, trochę cierpliwości..."

Dziennikarz odwiedział główną siedzibę Bethesda, gdzie spędził trochę czasu. Niestety z treści jego wypowiedzi nie można wywnioskować czy rysunki, nad którymi siedział grafik pochodzą z zamkniętego projektu Van Buren, czy tworzył on zupełnie nowe rysunki na potrzeby Fallouta 3.

Oficjalna strona internetowa Guild Wars – popularnej sieciowej gry RPG – doczekała się ostatnio kilku aktualizacji. Twórcy gry udostępnili nowy film, nową tapetę oraz zaprezentowali wzbogacony dział poświęcony profesjom – szczegóły w dalszej części informacji.

Gothic 3

Nowe informacje o Corvus Corax w Gothic 3

Dodał: Valen, czwartek, 1 września 2005 · Komentarzy: 0

Zgodnie z tym, co można przeczytać na stronach serwisu JoWood, niemiecki zespół Corvux Corax nie pojawi się w grze Gothic III na takiej zasadzie, na jakiej w poprzednich częściach pojawił się zespół In Extremo (czyli jako grupa "wstawialnych" przy pomocy konsoli NPC, którymi można było wbogacić świat gry). W tym wypadku będzie to udział zespołu w tworzeniu scieżki dźwiekowej do trzeciej części serii – jak wyjaśnia twórca "gothicowej" muzyki, Kai Rosenkranz.

Guild Wars

Wrzesień pod znakiem Guild Wars

Dodał: Tokar, czwartek, 1 września 2005 · Komentarzy: 0

Na rozpoczynający się właśnie wrzesień firma ArenaNet planuje dla miłośników ich dzieła Guild Wars kilka niespodzianek. Wydane zostaną za zupełną darmochę dodatki, znacznie urozmaicające i umilające zabawę z jednym z głównych konkurentów World of Warcraft.

Guild Wars: Sorrow’s Furnace zostanie udostępnione 7 września, a więc już za tydzień. Dzięki rozszerzeniu pojawią się w świecie gry dwa nowe obszary: Grenth's Footprint oraz Sorrow's Furnace. A na nich nowe questy, potwory i rzecz jasna przedmioty do zdobycia.

Już wkrótce pojawi się także pierwszy oficjalny dodatek... muzyczny do GW! DirectSong, bo tak nazywa się zestaw, to kompilacja kilku utworów muzycznych, które umilą spędzanie kolejnych godzin przed komputerem.Więcej na stronie DirectSong.

Mage Knight: Apocalypse

Wywiad z twórcą Mage Knight: Apocalypse

Dodał: Tokar, czwartek, 1 września 2005 · Komentarzy: 0

Liczba mnoga użyta w tytule newsa może być myląca. Chris Wren, z którym serwis GameSpot przeprowadził wywiad, jest jednym z liderów projektu, ale nie jedynym jego twórcą. Tak czy inaczej jest on wystarczająco kompetentną osobą, by opowiedzieć o licznych kwestiach związanych z grą Mage Knight: Apocalypse (o której nowe informacje przedstawiliśmy przedwczoraj). Wywiad można przeczytać pod tym linkiem.

Wczytywanie...