riese
Filmy

Marzec w kinach

Autor: Wojciech "Courun Yauntyrr" Kominek · Opublikowano: poniedziałek, 2 marca 2009

Czas, by GE ponownie zajrzało do kin. W tym miesiącu czeka na nas kilka ciekawych premier.

Koralina i tajemnicze drzwi

Ten animowany film zrealizowano na podstawie książki Neila Gaimana „Koralina”. Pewnego dnia Koralina zwiedza nowy dom, odkrywając przy tym, że jej mieszkanie ma 14 drzwi. Niemal wszystkie otwierają się bez problemu i prowadzą do rzeczywistych miejsc w mieszkaniu. Czternaste drzwi znajdują się w odległym kącie pracowni i są zamknięte. Prowadzą one do ciemnego przejścia, zaś dalej do niespokojnego miejsca spowitego mgłą i zamieszkałego przez alternatywną wersję jej sąsiadów i rodziców. Te odbicia pragną, aby Koralina została z nimi. Zapewniają ją, że będzie kochana bardziej, niż w rzeczywistości, że jedzenie będzie o wiele lepsze, niż w rzeczywistym świecie. Wszystko wydaje się być idealne aż do chwili, gdy jej "druga" mama chce zatrzymać Koralinę na zawsze, używając do tego magii i przemocy, porywając przy tym jej prawdziwych rodziców. Koralina musi stawić czoło własnemu strachowi, by uwolnić rodziców i dusze trzech martwych dzieci. Na szczęście znajduje pomocnika w postaci czarnego, mówiącego kota.

Głosów udzielą m.in Dakota Fanning oraz Teri Hatcher. Premiera już 13 marca.

Koralina

Tajemnica Rajskiego Wzgórza

20 marca w polskich kinach pojawi się film w reżyserii Gabora Csupo. Trzynastoletnia Maria Merryweather (w tej roli Dakota Blue Richards), zgodnie z wolą jej zmarłego ojca, jedzie do swojego wuja, Sir Beniamina mieszkającego w Księżycowym Dworze. W podroży towarzyszy jej guwernantka, Panna Heliotrop. Kiedy dziewczynka dociera do nowego domu, odkrywa, że jest to opisany w odziedziczonej księdze Księżycowy Dwór. Kolejne karty „Kroniki” odkrywają ciemną przeszłość majątku i historię rodzinnej klątwy, sięgającą czasów feralnego ślubu sprzed blisko pięciuset laty. Maria za wszelką cenę chce poznać wszystkie tajemnice rodu Merryweatherów i De Noirów, na którego czele stoi Czarny William, w którego wcielił się Tim Curry. Wkrótce okaże się, że jest kolejną w rodzinie Księżycową Królewną, przed która stoi ważne zdanie. Z pomocą nowych przyjaciół, Marmaduka (Andy Linden), Digweeda (Michael Webber), Księżycowej Królewny (Natascha McElhone), olbrzymiego psa Wrolfa i białego rumaka, Maria decyduje się stawić czoło wyzwaniu i przed najbliższą pełnią księżyca będzie dążyć do zdjęcia klątwy, aby uratować Dolinę Moonacre od zagłady.

Plakat

Watchmen Strażnicy

Już reklamowana premiera filmu, który wejdzie do polskich kin 6 marca. Akcję osadzono w alternatywnej Ameryce roku 1985, kiedy to przebrani w kostiumy super-bohaterowie są częścią społeczeństwa, a „Zegar Sądu Ostatecznego” – wyznaczający poziom napięcia między USA a Związkiem Radzieckim – stale pokazuje pięć minut do północy. Członek samozwańczej straży obywatelskiej, Rorschach, rozpoczyna swoją intrygę chcą czabić i zdyskredytować wszystkich byłych i obecnych superbohaterów. Łącząc siły ze swoim byłym legionem – rozwydrzoną grupą emerytowanych superbohaterów, z których tylko jeden posiada prawdziwą moc – Rorschach wpada na trop zakrojonego na szeroką skalę spisku, który ma związek z przeszłością i może mieć tragiczne skutki w przyszłości.

Ze scenariusz odpowiada znany z "300" Zack Snyder.

Plakat

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
 
Wczytywanie...