Microsoft Games Studios poinformowało, że pecetowa wersja znanego konsolowego RPG, Fable, trafiła już do tłoczni. The Lost Chapters, bo taki tytuł będzie nosić komputerowa wersja, jest znacznie rozszerzona w stosunku do pierwowzoru. Może to być ciekawe preludium dla nadchodzących kontynuacji sag – gigantów: The Elder Scrolls i Gothic.

Gra ma się pojawić w sklepach 20 września.

Game Exe

Powrót!!!

Dodał: Nazin, piątek, 26 sierpnia 2005 · Komentarzy: 0

Witam, po długiej przerwie naszych stałych bywalców jak i nowe osoby które trafiły tu po raz pierwszy niejako przez przypadek. Każdemu należą się słowa wyjaśnienia odpowiadające na pytanie co działo się z portalem ostatnimi dniami? Zapewne to co spowodowało nasze tajemnicze zniknięcie nie jest obce żadnej osobie, która śledziła nasze losy bliżej. Akcja protestacyjna pod przywództwem Ekhteliona przyniosła wymierne rezultaty, nawet ja, który to nie zdawałem sobie sprawy ze szkodliwości poprzedniego właściciela serwera w końcu dostrzegłem ją. Dalsza cześć tej historyjki potoczyła się już znacznie szybciej, chodź oczywiście mamy nadzieje, że ktoś zauważył nasza nieobecność. Poszukiwania nowego serwera trwały trochę, w końcu znaleźliśmy przyjazną ofertę za rozsądne pieniądze (Wielkie podziękowania dla Hawkwooda). Jaki nowy serwer jest, o tym w najbliższym czasie przekonacie się na własnej skórze korzystając z Game Exe. Zapewniam wszystkich, taka sytuacja więcej się nie powtórzy, wiec nie macie się czego obawiać. Nadeszła pora na duże zmiany, w najbliższym czasie przesiądziemy się na wygodna domenę gexe.pl, ponadto nareszcie mamy możliwość zbudowania pokaźnego downloadu dzięki pokaźnej pojemności nowego serwera. Również w najbliższym czasie szata graficzna ulegnie całkowitej zmianie. Dzięki waszym sugestiom zreformujemy regulamin. Czekamy na dalsze opinie z waszej strony zarówno w tej jak i w innych sprawach. Warto by również wspomnieć o nowych osobach, które trafią do redakcji niebawem. Przyjmijcie ich ciepło.

The Elder Scrolls IV: Oblivion

Wywiad z Toddem Howardem dla Gamespot

Dodał: Tokar, poniedziałek, 11 lipca 2005 · Komentarzy: 0

Serwis Gamespot opublikował swój wywiad z Toddem Howardem dotyczący nadchodzącego The Elder Scrolls 4: Oblivion. Ekipa pracująca nad wydaniem Obliviona ciągle posuwa się naprzód i, jak zapewnia Todd, ciągle pracuje nad tym, by obie wersje gry (PC i Xbox) zostały wydane w tym samym czasie:

Dungeon Siege II

Nowa umiejętność w Dungeon Siege II

Dodał: Tokar, poniedziałek, 11 lipca 2005 · Komentarzy: 0

Na oficjalnej stronie gry Dungeon Siege II możemy znaleźć informacje na temat nowej umiejętności – Provoke. Zobacz tutaj. Jak czytamy, poprzez uderzanie bronią o tarcze, ofiarny rycerz jest w stanie zwrócić na siebie uwagę wrogów znajdujących się w pobliżu, odciągając ich choćby od kompanów znajdujących się w niebezpieczeństwie.

Fallout

Lokacja z Van Buren

Dodał: Ekhtelion, niedziela, 10 lipca 2005 · Komentarzy: 0

Oto opis lokacji, jaka miała znajdować się w zamkniętym już projekcie Van Buren. Opis pochodzi z dokumentu projektowego, który zdobył serwis No Mutants Allowed i tyczy się obszaru Denver/Dog City.

Inne

Fate – patch 1.2

Dodał: Tokar, niedziela, 10 lipca 2005 · Komentarzy: 0

Ukazała się łatka 1.2 do gry Fate. Nie wprowadza ona żadnych radykalnych zmian, a jedynie poprawia kilka błędów. Jak informuje twórca:

  • Potwory nie mogą już ominąć przyzwanych przez ciebie stworzeń, by cię od razu zaatakować
  • Odporności są poprawnie uwzględniane przy obliczaniu obrażeń od żywiołów pochodzących od broni
  • Czary Dervish oraz Haste nie mogą występować na raz – jedno cofa działanie drugiego
  • Artefakt Frostrind nie pojawia się już tak często
  • Przyspieszony czas ładowania gry

Łatkę można pobrać tutaj (2,8 mb).

Afterfall

Burżuazja – zapowiedź demo

Dodał: Tokar, niedziela, 10 lipca 2005 · Komentarzy: 0

Twórcy powstającej gry cRPG, osadzonej w postnuklearnych klimatach – Burżuazja: Perła pustkowi po raz kolejny uchylili rąbka tajemnicy. Na stronie internetowej gry opublikowano świeże materiały, ale najważniejsza jest chyba zapowiedź długo wyczekiwanego dema technicznego, które ma ukazać się pod koniec tego lata.

burzuazja-rpg.prv.pl

Fallout

Fallout 3?

Dodał: Ekhtelion, sobota, 9 lipca 2005 · Komentarzy: 0

Jednym z największych nieobecnych tegorocznych E3 był bez wątpienia Fallout 3. Następca najlepszych RPG w historii zaistniał jedynie w postaci napisu na plakatach na stanowisku Bethesdy. Jej przedstawiciele nie byli w stanie odpowiedzieć nawet na najprostsze pytania. Udało się jednak uzyskać zapewnienie, że Fallout 3 pozostaje w produkcji i już wkrótce wolno będzie mówić o nim otwarcie. Czy "wkrótce" oznacza następne E3?

Od pierwszego lipca na stronie CD-Projekt trwa konkurs związany ze zbliżającą się premierą Dungeon Siege II. Co kilka dni, na tej stronie publikowany jest fragment opowiadania lub powieści fantasy, do którego uczestnicy konkursu muszą dopisać własne zakończenie.

Najlepsi otrzymają masę doskonałych gier fantasy: Złota Edycja SpellForce, Złota Edycja Morrowind, Gothic II, Beyond Divinity, Świątynia Pierwotnego Zła, Lionheart, Baldur´s Gate II, Icewind Dale II, Settlers: Dziedzictwo Królów, a w dniu premiery – Dungeon Siege II! Dziś poznaliśmy kolejnego laureata! Oto jego praca...

Jeżeli z niecierpliwością i zaciskając zęby czekacie na wydanie ukończonej wersji gry Dungeon Siege 2, pragniemy Was poinformować, że Microsoft Game Studios wyznaczyło już datę premiery tytułu. Na terenie Ameryki Północnej sprzedaż rozpocznie się 19 sierpnia. Autorem pecetowej wersji jest studio Gas Powered Games.

Co zobaczymy nowego w porównaniu do pierwszej odsłony RPG'a? Oczywiście potwory, bronie, ekwipunek, przygody oraz system Elite Battle Party. Dzięki niemu możemy zwerbować do naszej drużyny do sześciu kompanów, co pozwoli na łatwiejsze i ciekawsze wykonywanie misji.

Wczytywanie...