piorun_kulisty
Fallout

Fallout 3?

Dodał: Ekhtelion, sobota, 9 lipca 2005 · Komentarzy: 0

Jednym z największych nieobecnych tegorocznych E3 był bez wątpienia Fallout 3. Następca najlepszych RPG w historii zaistniał jedynie w postaci napisu na plakatach na stanowisku Bethesdy. Jej przedstawiciele nie byli w stanie odpowiedzieć nawet na najprostsze pytania. Udało się jednak uzyskać zapewnienie, że Fallout 3 pozostaje w produkcji i już wkrótce wolno będzie mówić o nim otwarcie. Czy "wkrótce" oznacza następne E3?

Od pierwszego lipca na stronie CD-Projekt trwa konkurs związany ze zbliżającą się premierą Dungeon Siege II. Co kilka dni, na tej stronie publikowany jest fragment opowiadania lub powieści fantasy, do którego uczestnicy konkursu muszą dopisać własne zakończenie.

Najlepsi otrzymają masę doskonałych gier fantasy: Złota Edycja SpellForce, Złota Edycja Morrowind, Gothic II, Beyond Divinity, Świątynia Pierwotnego Zła, Lionheart, Baldur´s Gate II, Icewind Dale II, Settlers: Dziedzictwo Królów, a w dniu premiery – Dungeon Siege II! Dziś poznaliśmy kolejnego laureata! Oto jego praca...

Jeżeli z niecierpliwością i zaciskając zęby czekacie na wydanie ukończonej wersji gry Dungeon Siege 2, pragniemy Was poinformować, że Microsoft Game Studios wyznaczyło już datę premiery tytułu. Na terenie Ameryki Północnej sprzedaż rozpocznie się 19 sierpnia. Autorem pecetowej wersji jest studio Gas Powered Games.

Co zobaczymy nowego w porównaniu do pierwszej odsłony RPG'a? Oczywiście potwory, bronie, ekwipunek, przygody oraz system Elite Battle Party. Dzięki niemu możemy zwerbować do naszej drużyny do sześciu kompanów, co pozwoli na łatwiejsze i ciekawsze wykonywanie misji.

W sieciowej witrynie Guild Wars pojawiły się dwa obrazy z nowej lokacji, która wprowadzona zostanie w darmowym uaktualnieniu do gry. Udostępnione ma być ono jeszcze tego lata. Tymczasem zaś dwa screenshoty z Sorrow´s Furnace przedstawiamy poniżej.

1

2

Inne

Namco zaczyna szturm na PC

Dodał: Tokar, piątek, 8 lipca 2005 · Komentarzy: 0

Szturm Namaco na PC trwa. Kolejną decyzją konsolowego dotąd giganta jest zapewnienie sobie możliwości tworzenia adaptacji popularnej gry figurkowej – Mage Knight autorstwa WizKids. Ta jednak tylko częściowo będzie przypominać oryginał – będzie action RPG z pięcioma różnymi bohaterami do wyboru (wśród nich krasnoludzki strzelec i wampirzyca), sześcioma kampaniami single player (!) i trybem multiplayer do 4 osób naraz. Premiera Mage Knight Apocalypse (bo tak ma nazywać się gra) już w 2006r.

Dowiedzieliśmy się, co i jak w niepewnej dotąd sytuacji Warhammera Online – MMORPG autorstwa Climax Entertainment. Jak pamiętamy, Climax po dwóch latach pracy nad projektem stracił zaufanie właścicieli Warhammmera Fantasy Roleplay-Games Workshop- co doprowadziło do wstrzymania pracy nad tym ambitnym projektem. Jednak prace nad nią nie ustały nigdy... aż do teraz. To zaś dlatego, że prawa do Warhammera Online nabył Mythic Entertainment – twórcy uznanej przez graczy gry Dark Age of Camelot. Pierwsza z gier osadzona w starym świecie – jak twierdzi Mythic – dopiero w 2007r.

Sacred 2

Będzie Sacred 2!

Dodał: Ekhtelion, piątek, 8 lipca 2005 · Komentarzy: 0

Niemiecki Ascaron Entertainment zadowolony sukcesem wcześniejszych części, ujawnił plany stworzenia pełnoprawnego sequela znakomitej hack'n'slash – Sacred. Niestety jak na razie nic więcej nie wiadomo.

Pod koniec maja tego roku mało znana ekipa Moonshine zaczęła pracę nad nowym polskim MMORPG o tytule Black Ice Tales. Na razie gra jest ukończona jedynie w 2%. Więcej informacji na stronie gry tutaj.

SpellForce 2: Czas Mrocznych Wojen

Spellforce 2 nowe screeny

Dodał: Tokar, czwartek, 7 lipca 2005 · Komentarzy: 0

Wygląda na to, że kontynuacja Spellforce będzie mocnym przeciwnikiem dla konkurentów...

Jak na razie takie wnioski można wyciągać po serii screenshotów, ale trzeba przyznać, że prezentują one wysoki poziom. Link do najnowszej galerii znajduje się w tym miejscu Wygląda na to, że kontynuacja Spellforce będzie mocnym przeciwnikiem dla konkurentów...

Jak na razie takie wnioski można wyciągać po serii screenshotów, ale trzeba przyznać, że prezentują one wysoki poziom. Link do najnowszej galerii znajduje się w tym miejscu. Premiera samej gry przewidziana jest na trzeci kwartał tego roku.

Z przyjemnością przedstawiamy pierwszego laureata naszego konkursu Dungeon Siege II, w którym, jak zapewne doskonale wszyscy wiedzą, ale i tak przypomnimy, możecie wykazać się talentem literackim pisząc zakończenia wybranych fragmentów największych opowiadań i powieści fantasy. Pierwszy "etap" zabawy już za nami, czas więc ujawnić pierwszego zwycięzcę.

Wczytywanie...