The Elder Scrolls IV: Oblivion

Oblivion – Nowy Team Diary

Dodał: Tokar, sobota, 10 września 2005 · Komentarzy: 0

Na oficjalnej stronie Bethesdy poświęconej serii The Elder Scrolls pojawił się już wczoraj nowy Team Diary , opisujący proces powstawania podziemi, które przyjdzie nam zwiedzać podczas gry... Równocześnie z tym artykułem zaprezentowano kilka screenów z oblivionowego Construction Seta. Zapraszamy do lektury....

Heroes of Might & Magic V

Poczatuj z twórcą HoMM V

Dodał: Tokar, piątek, 9 września 2005 · Komentarzy: 0

Producent Heroes of Might and Magic V, firma Ubisoft, organizuje w przyszły czwartek (15 września) czat z Fabrice Cabournetem, jednym z twórców gry. Czat odbędzie się o godzinie 18.00.

Dane techniczne:
  • Serwer: irc.ubisoft.com
  • Kanał: #Heroes

Pełną informację na ten temat znajdziecie tutaj.

Gothic 3

Gothic 3 – dwa nowe screeny

Dodał: Tokar, piątek, 9 września 2005 · Komentarzy: 0

Na oficjalnym forum Gothic 3 Ivan Ertlov (Community Manager z JoWooD) opublikował dwa nowe screeny. Przedstawiają twierdzę na tle górskiego krajobrazu oraz życie mieszkańców osady. Screeny dostępne są tu .

Heroes of Might & Magic V

Demo clip Heroes of Might and Magic V

Dodał: Tokar, czwartek, 8 września 2005 · Komentarzy: 0

Z oficjalnej strony Heroes of Might and Magic V można ściągnąć pierwszą część klipu demonstracyjnego gry, który został zaprezentowany podczas tegorocznych targów Games Convention. W klipie ponownie mamy przyjemność uraczyć się francuską angielszczyzną Fabrice Cambounet'a, komentującego to, co widzimy na ekranie.

Filmik jest logiczną kontynuacją poprzednich klipów, które były publikowane przez Nival Interactive w zeszłych miesiącach.

Klip można ściągnąć stąd. Zajmuje 22 MB.

Dungeons & Dragons Online: Stormreach

Zwiastun Dungeons & Dragons Online

Dodał: Tokar, czwartek, 8 września 2005 · Komentarzy: 0

O Dungeons & Dragons Online, czyli MMORPGowej komputeryzacji słynnej gry fabularnej słychać już od jakiegoś czasu.W końcu mamy możliwość przekonania się choć trochę, jak na żywo będzie wyglądała rozgrywka. Serwis FilePlanet udostępnia do ściągnięcia trailer gry, który niedawno został udostępniony przez Turbine. Filmik zajmuje 9,3 MB; można go ściągnąć stąd.

Zgodnie z obietnicami twórcy Guild Wars – firma ArenaNET – udostępnili minionej nocy oczekiwane uaktualnienie Sorrow’s Furnace. Aktualizacja ta wzbogaca grę o dwie zupełnie nowe lokacje, oferujące graczom masę nowych zadań, przedmiotów i potworów do unicestwienia.

Oczywiście wspomniane uaktualnianie wprowadziło również do gry wiele "niewidocznych" zmian – m.in. zmodyfikowano system zdobywania umiejętności, zmieniono sposób zarządzania punktami atrybutów, wprowadzono zmiany w funkcjonowaniu i walce pomiędzy gildiami, poprawiono zbalansowanie potworów oraz dokonano modyfikacji interfejsu. Pełna lista zmian i nowości zaimplementowanych do gry dostępna jest pod tym adresem.

Warto przy okazji wspomnieć, że specjalnie na potrzeby opisywanego uaktualnienie Jeremy Soule – kompozytor odpowiedzialny za muzykę m.in. do The Elder Scrolls III: Morrowind, Neverwinter Nights czy Icewind Dale – skomponował dodatkowe dwadzieścia pięć minut ścieżki dźwiękowej, która dostępna jest w postaci specjalnego, darmowego mini-paku oferowanego przez serwis Direct Song.

SpellForce 2: Czas Mrocznych Wojen

SpellForce II: Shadow Wars – wywiad

Dodał: Tokar, środa, 7 września 2005 · Komentarzy: 0

Czterostronicowy wywiad na temat SpellForce II: Shadow Wars z członkiem Phenomic Game Development opublikował serwis TotalVideoGames. Dowiadujemy się z niego pewnych szczegółów dotyczących nowej produkcji, w szczególności zmian, wprowadzonych po doświadczeniach z tworzenia poprzedniej części cyklu, "Order of Dawn".

"Shadow Wars" ma zostać wydana na świecie w pierwszej połowie listopada tego roku. W Polsce dystrybutorem gry będzie CD – Projekt, jednak premiera w naszym kraju przypadnie już w roku następnym.

Inne

Demo Geneforge 3

Dodał: Tokar, środa, 7 września 2005 · Komentarzy: 0

Mało kto słyszał o "Geneforge", czy "Avernum" – cyklach gier cRPG tworzonych przez mikrostudio Spiderweb Software, a raczej jego mózg, serce i ręce w jednej osobie, czyli Jeffa Vogla. Vogl produkuje minimalnymi nakładami niszowe cRPGi, które charakteryzują się skromniutką oprawą audiowizualną. Pod względem stopnia rozbudowania i głębokości fabuły mogą jednak nieźle konkurować z najnowszymi tytułami na rynku. Dlatego też, mimo nieporównywalnie mniejszych środków w porównaniu z konkurencją, gry Sipderweb mają stałe grono wiernych graczy. Sfera estetyczna tych programów być może bowiem odstrasza, ale jeśli się do niej przyzwyczaimy, naszym oczom ukaże się całkiem interesujące, a co najważniejsze – wciągające – uniwersum.

Jeśli macie ochotę spróbować swoich sił jako początkujący Shaper – połączenie czarodzieja i inżyniera genetycznego, ściągnijcie wersję demonstracyjną Geneforge 3, z serwisu GamersHell Demo zajmuje jedynie 17 MB, a jest naprawdę miłą pozycją dla każdego miłośnika cRPG.

Heroes of Might & Magic V

Heroes of Might and Magic V – wywiad

Dodał: Tokar, wtorek, 6 września 2005 · Komentarzy: 0

Anglojęzyczny serwis GameCloud opublikował wywiad z Fabrice Cambounetem, członkiem UbiSoft'u, producenta Heroes of Might and Magic V.

Wywiad nie ujawnia żadnych szczególnie sensacyjnych szczegółów dotyczących gry, niemniej jest ciekawą lekturą dla każdego fana serii HoMM.

Przypominamy, że już jutro Guild Wars – niezwykle popularna sieciowa gra RPG – zostanie wzbogacona o darmowe uaktualnienie Sorrow’s Furnace, które oprócz nowych lokacji, potworów, broni, questów czy kupców wprowadzi do gry również zmiany mające znaczny wpływ na jej ekonomię.

Uaktualnienie ułatwi pozyskiwanie większości rzeczy, w tym umiejętności oraz punktów umiejętności. Jednocześnie jednak zostaną zwiększone koszty uczenia się nowych umiejętności u trenerów.

W związku z tym twórcy gry – firma ArenaNET – sugerują, aby gracze posiadający niewykorzystane punkty umiejętności zainwestowali je przed pojawieniem się Sorrow’s Furnace. Oczywiście nie jest to obowiązkowe, po zaimplementowaniu rzeczonej aktualizacji wszystkie umiejętności będą w dalszym ciągu dostępne, jednak jak już wspomnieliśmy koszty ich pozyskanie mogą okazać się dużo wyższe.

Wczytywanie...