Już 7 września 2005 przed wszystkimi graczami Guild Wars otworem staną dwie nowe lokacje - Sorrow’s Furnace i Grenth’s Footprint - pełne nowych zadań, przedmiotów i potworów. Zanim jednak to nastąpi twórcy gry, firma ArenaNET, postanowili uraczyć nas kolejną parą nowych screenshotów...

Fallout 3

Joystick pisze o Fallout 3!

Dodał: Tokar, piątek, 2 września 2005 · Komentarzy: 0

Francuski magazyn o grach Joystick (#173) opublikował na swoich łamach dość ciekawą informację na temat Fallouta 3, który ma zostać wydany przez Bethesda:

"Panuje tam atmosfera pilnej pracy, jak dla przykładu obraz grafika pochylającego się (studiującego?) nad kilkoma koncept artami z Fallout 3. O lala, co za szkoda, że nie jestem uprawniony do tego, aby powiedzieć wam o rzeczach dotyczących tego projektu, które widziałem. Dlaczego więc o tym mówię? No ba, by was trochę wkurzyć oczywiście. Ale spokojnie, trochę cierpliwości..."

Dziennikarz odwiedział główną siedzibę Bethesda, gdzie spędził trochę czasu. Niestety z treści jego wypowiedzi nie można wywnioskować czy rysunki, nad którymi siedział grafik pochodzą z zamkniętego projektu Van Buren, czy tworzył on zupełnie nowe rysunki na potrzeby Fallouta 3.

Oficjalna strona internetowa Guild Wars - popularnej sieciowej gry RPG - doczekała się ostatnio kilku aktualizacji. Twórcy gry udostępnili nowy film, nową tapetę oraz zaprezentowali wzbogacony dział poświęcony profesjom - szczegóły w dalszej części informacji.

Gothic 3

Nowe informacje o Corvus Corax w Gothic 3

Dodał: Valen, czwartek, 1 września 2005 · Komentarzy: 0

Zgodnie z tym, co można przeczytać na stronach serwisu JoWood, niemiecki zespół Corvux Corax nie pojawi się w grze Gothic III na takiej zasadzie, na jakiej w poprzednich częściach pojawił się zespół In Extremo (czyli jako grupa "wstawialnych" przy pomocy konsoli NPC, którymi można było wbogacić świat gry). W tym wypadku będzie to udział zespołu w tworzeniu scieżki dźwiekowej do trzeciej części serii - jak wyjaśnia twórca "gothicowej" muzyki, Kai Rosenkranz.

Guild Wars

Wrzesień pod znakiem Guild Wars

Dodał: Tokar, czwartek, 1 września 2005 · Komentarzy: 0

Na rozpoczynający się właśnie wrzesień firma ArenaNet planuje dla miłośników ich dzieła Guild Wars kilka niespodzianek. Wydane zostaną za zupełną darmochę dodatki, znacznie urozmaicające i umilające zabawę z jednym z głównych konkurentów World of Warcraft.

Guild Wars: Sorrow’s Furnace zostanie udostępnione 7 września, a więc już za tydzień. Dzięki rozszerzeniu pojawią się w świecie gry dwa nowe obszary: Grenth's Footprint oraz Sorrow's Furnace. A na nich nowe questy, potwory i rzecz jasna przedmioty do zdobycia.

Już wkrótce pojawi się także pierwszy oficjalny dodatek... muzyczny do GW! DirectSong, bo tak nazywa się zestaw, to kompilacja kilku utworów muzycznych, które umilą spędzanie kolejnych godzin przed komputerem.Więcej na stronie DirectSong.

Mage Knight: Apocalypse

Wywiad z twórcą Mage Knight: Apocalypse

Dodał: Tokar, czwartek, 1 września 2005 · Komentarzy: 0

Liczba mnoga użyta w tytule newsa może być myląca. Chris Wren, z którym serwis GameSpot przeprowadził wywiad, jest jednym z liderów projektu, ale nie jedynym jego twórcą. Tak czy inaczej jest on wystarczająco kompetentną osobą, by opowiedzieć o licznych kwestiach związanych z grą Mage Knight: Apocalypse (o której nowe informacje przedstawiliśmy przedwczoraj). Wywiad można przeczytać pod tym linkiem.

Shawn Carnes, jeden z pracowników firmy Blizzard Entertainment, okazał się na tyle miłym człowiekiem, że był skłonny podzielić się z redakcją serwisu GamerGod.com pierwszymi konkretniejszymi informacjami na temat dodatku do gry World of WarCraft.

Gothic 3

Oficjalne wymagania G III

Dodał: Ekhtelion, środa, 31 sierpnia 2005 · Komentarzy: 0

Na stronie JoWood zostały ukazane oficjalne wymagania Gothic 3. Miejmy nadzieję, że twórcy gry, zoptymalizują kod gry, inaczej nikt w grę nie pogra. Wymogi prezentują się następująco:

Minimalne
 • 2 GHz Pentium 4/AMD 2000+
 • 1024 MB Ram
 • Karta graficzna 64 MB
 • Windows 2000, ME, XP, Vista
 • DVD-Rom
 • Karta graficzna kontabilna z DirectX 8.0

Zalecane
 • 3 GHz Pentium 4/AMD 3000+
 • 1024 MB Ram (Dual-Channel)
 • Karta graficzna 128 MB
 • Windows 2000, ME, XP, Vista
 • DVD-Rom
 • Karta kontabilna z DirectX 9.0c
Gothic 3

Corvux Corax w Gothic 3

Dodał: Valen, środa, 31 sierpnia 2005 · Komentarzy: 1

Jak donosi sekcja News serwisu JoWood - w grze Gothic III pojawi się niemiecka grupa muzyków Corvus Corax, znana z wykonywania muzyki średniowiecznej. Nie podano jeszcze informacji o tym, na czym dokładnie będzie polegać obecność zespołu (prawdopodobnie będzie to możliwość przywołania muzyków z konsoli kodów na takiej zasadzie, na jakiej można było umieścić w Gothic czy Gothic II: Noc Kruka członków zespołu In Extremo; jednakowoż nic takiego póki co nie potwierdzono).

Arcanum: Przypowieść o Maszynach i Magyi

Arcanum - Nowy dział

Dodał: olo, środa, 31 sierpnia 2005 · Komentarzy: 1

Dziś pojawił się na stronie dział mojego autorstwa mianowicie Arcanum, zawiera on: Opis Wszystkich Ras, Opisy czarów, opisy schematów technologicznych, tabele poziomów magicznych itp. życzę miłej lektury.

Wczytywanie...