Imperium Smallville & MANCRPG – słownik pojęć

3 minuty czytania

Poniżej przedstawiamy krótki słownik, dzięki któremu poznasz tajemnicze znaczenie nieznanych ci do tej pory słów.

Alethite – Surowiec wydobywany w Kopalniach Aelin – Uial. Najdroższy minerał, jaki możemy stamtąd wydobyć. Jeden kawałek jest wart pięć sztuk złota.

Ametyst – Kryształ używany w jubilerstwie i metalurgii.

Aniołowie – Najniżsi rangą moderatorzy, dbający o porządek w Chacie Gawędziarza. Wyróżnienie otrzymali dzięki wsparciu Imperium swoimi zdolnościami.

AP – Skrót od "Astralne Punkty". Są to punkty zdobywane przy awansie postaci, dodające bonusy do statystyk.

Archaniołowie – Główni moderatorzy gry, dbający o ogólny porządek. Mają uprawnienia dotyczące graczy i pewnych lokacji w grze.

Bogowie – Administratorzy gry. Odpowiedzialni za funkcjonowanie całego Imperium. Zajmujący się grą od strony technicznej. Wyróżnieni są w grze czerwonym kolorem.

Burelia – Następny surowiec wydobywany w Kopalniach Aelin – Uial. Sprzedawany po trzy sztuki złota za sztukę.

Chata Gawędziarza – Lokacja odpowiedzialna za rozmowy graczy – czat dla postaci. Za porządek w Chacie odpowiedzialny jest bot Strażnik oraz Aniołowie. ChG jest dla graczy nieodłącznym elementem Imperium.

Diamenty – Surowiec nie wykorzystywany do żadnego wyrobu – im więcej mamy diamentów tym większa szansa, że dostaniemy więcej AP, gdy awansujemy na następny poziom.

Energia – Najważniejszy element gry, dzięki któremu jesteś w stanie poruszać się, walczyć czy pracować. Opisuje ile czynności jest zdolna zrobić twoja postać. Otrzymujesz ją co reset (co trzy godziny), od 6 rano do 21 wieczorem. Energia ma zdolności kumulowania się.

Exp – Skrót od experience – doświadczenie postaci potrzebne, aby awansować na kolejny poziom. Od tego terminu powstał makaronizm – expienie, czyli zdobywanie doświadczenia.

HP – Nic innego jak health points – punkty zdrowia postaci. Jeden taki wystarcza na przyjęcie ciosu o obrażeniach 1 pkt.

Inkwizytorzy – Osoby dbające o klimat panujący w grze. Sprawdzają poprawność imion postaci i innych pochodnych elementów.

Kamienie – Tak jak Burelia i Alethite wydobywane są w Kopalniach. Najtańszy minerał wydobywany spod ziemi, bowiem za jeden kamień dostajemy odpowiednio jedną sztukę złota.

Kryształowy Pałac – Miejsce gdzie możemy się dowiedzieć co nieco o kryształach astrolabium.

Kryształy Astrolabium – Inaczej punkty premium przydzielane za wsparcie finansowe serwera gry. Dzięki tym punktom możesz zyskać wiele bonusów w grze, jak np: towarzyszącego ci stwora, często walczącego za ciebie.

Loteria Eindrina – Los w tej loterii kosztuje 250 sztuk złota. Wartość wygranej zależy od tego, ile osób zagłosowało. Los można kupić tylko raz dziennie. Ponadto, o tym kto jest zwycięzcą można wyczytać w Vackell.

Maksymalna energia – Ilość energii otrzymywanej co reset. Aby zwiększyć maksymalną energię musisz awansować na wyższy poziom postaci. Innym sposobem jest wypicie specjalnej, rzadko spotykanej mikstury, która zwiększa maksymalną energię. Trzecim sposobem jest zmiana rasy, który jest opisany w osobnym artykule.

Mana – Ilość punktów magicznych, których potrzebujesz do rzucania zaklęć i czarów. Maksymalną ilość many (mana jest zdobywana co reset) można zyskać dzięki awansom poziomu. Uzupełniać poziom many można specjalnymi miksturami.

Metalurgia – Kowalstwo.

Platyna – Surowiec o różnych zastosowaniach. Najczęściej używany w jubilerstwie. Złotnicy potrzebują go do wytwarzania przedmiotów.

Posłańcy – Nasza skrzynka pocztowa w grze.

Punkty Loteryjne – Punkty, które można kupić jedynie za pośrednictwem portalu aukcyjnego Allegro.pl. Możemy za nie wygrać dodatkowe AP, kryształy astrolabium lub inny przedmiot.

Ryzykowna Zgadywanka Tharilla – W tej loterii obstawiamy pewną kwotę pieniędzy (ile chcemy), poczym wybieramy jedną z liczb 1-20. Jeśli nam się poszczęści i trafimy, dostaniemy pięciokrotność obstawionej sumy.

Srebro – Szlachetny metal używany w metalurgii.

Strażnik – Bot tak zaprogramowany, aby odpowiadał na różne pytania lub też przerywał niezręczne okresy rozmowy. Ma także kilka modułów, które urozmaicają Chatę Gawędziarza.

Tabliczki – W grze występuje dziesięć takich tabliczek – gdy zbierzemy wszystkie, odblokuje się nam możliwość walki z potworem z Jaskini Nottern. Gdy pokonamy tą owianą złą sławą bestię, zostaniemy „Zwycięzcą Ery”.

Vackell – Stolica i zarazem najważniejsze miasto Imperium.

Zioła i Kwiaty – Wykorzystywane do warzenia mikstur przez Druidów. Występują cztery rodzaje kwiatów: Seregon, Olvar, Nimaris i Nifredil, a także trzy rodzaje ziół: Zwykłe, Specjalne i Himeri.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...