posiadlosc

Being One 5: Infection

13 minut czytania

being one 5, infection

Opis

Uciekłeś z laboratorium, zanim eksplodowało. Po drodze dowiedziałeś się, że jesteś swego rodzaju super istotą, unikalnym tworem samego wszechświata. Posiadasz właściwości regeneracyjne, które sprawiają, że jesteś niezniszczalny. Możesz zostać unicestwiony, ale z pewnością odbudujesz się, czerpiąc z pierwiastków wszechświata. Pamięć wraca do ciebie powoli i zaczynasz zdawać sobie sprawę, że istniejesz przez bardzo długi czas. W zasadzie eony.

Kobieta zwana Venus, była asystentka dr Rycrofta, pomagała ci w ucieczce, ale straciłeś z nią kontakt. Być może zginęła w wybuchu. Odkryłeś również, że dr Rycroft przeprowadzał na tobie wiele eksperymentów i terapii zmieniających DNA, aby poznać twoje sekrety. Twierdził, że jego intencje były czyste, ale zbyt dobrze znasz ludzkość – zdolną do tworzenia wielu pięknych rzeczy oraz tak przerażających masowych destrukcji.

Po tym, jak laboratorium zostało zniszczone, dryfując przez przestrzeń kosmiczną zostałeś odnaleziony przez swoich ludzi. Powitali cię jako dawno zaginionego króla. Musiałeś odpocząć, a gdy się ocknąłeś, odkryłeś, iż twój lud postanowił zniszczyć Ziemię. Rozkaz odwołano zbyt późno. Praktycznie całe życie zostało wymazane z powierzchni planety. Dr Rycroft pozostawił ci współrzędne, a ty masz zamiar dowiedzieć się, co dokładnie ci zrobił. Udałeś się w wyznaczonym kierunku i wziąłeś mały statek do tego, co skanery określają jako Nanostację.

W poprzedniej części "Being One", mającej pierwotnie być ostatnią częścią serii, udało ci się uciec z laboratorium dr Rycrofta. Cały kompleks został zniszczony, ale tobie udało się połączyć z twoim ludem, którego jesteś dawno zaginionym przywódcą. Szalony doktor zostawił ci na pożegnanie pewne współrzędne, które oczywiście zamierzasz sprawdzić. Co też przygotował dla ciebie wróg, którego jeszcze nie udało ci się spotkać?

Twórca: Psionic

Zagraj

Solucja

Zaczynasz od mini-gry, w której musisz omijać lecące w twoim kierunku kawałki złomu. Nie przejmuj się, nie możesz zginąć, więc równie dobrze możesz nawet nie ruszać myszką. Wejdź do bazy i poczekaj, aż skończy się odkażający prysznic, po czym przejdź dalej.

"Dr Rycroft: Widzę, że udało ci się uciec z laboratorium w jednym kawałku. Wybacz to całe zamieszanie, ale gdy Venus umożliwiła twoją ucieczkę z kadzi, wiedziałem, że będą kłopoty. Wiedziałem także, że nie uda mi się zamknąć cię w laboratorium na długo, więc zostawiłem wskazówkę, gdzie możesz mnie znaleźć, gdyby udało ci się przetrwać. To miejsce jest zabezpieczone o wiele lepiej. Pozwoliłem sobie umieścić nanoboty w tym małym prysznicu. Właśnie w tej chwili rozchodzą się po twoim organizmie i w krótkim czasie cię rozłożą. Wybacz, ale jesteś zbyt ważny dla rasy ludzkiej!"

Kolejna mini-gra. Tym razem musisz ustawić ostrość obrazu, manewrując dwoma suwakami na paskach. Końcowy układ jest zawsze losowy, więc musisz poradzić sobie sam. Wyostrzony obraz ukaże ci wrogiego nanobota. Gdy zamkniesz ten ekran, uzyskasz dostęp do ekwipunku w prawym górnym rogu ekranu. Gdy wejdziesz w "Evidence", zauważysz, że odblokowany jest "The Falcyon".

"Falcyon jest bojowym statkiem średniego zasięgu z wiertłem cumowniczym na dziobie. Wiertło poradzi sobie z każdym zewnętrznym poszyciem statku i pozwoli na szybki abordaż. Nigdy nie dowiedzą się, co w nich trafiło. Falcyon posiada także dwa bliźniacze działa skierowane ku przodowi, które są wystarczająco potężne, aby zniszczyć większość znanych zagrożeń. Zasięg lotu jest niemal nieograniczony".

Przejdź do kolejnego pomieszczenia, gdzie zostaniesz ostrzelany przez liczne działka. Jesteś oczywiście nieśmiertelny, więc nic ci nie zrobią. Wyjmij pistolet z ekwipunku i rozwal wszystkie. Na każde musisz oddać dwa strzały. Po zniszczeniu wszystkich, odblokuje się nowy dowód – "MK 2 multi-pistol".

"Ten pistolet posługuje się pewnym zakresem fal elektromagnetycznych, aby zadawać obrażenia niezależnie od celu – naturalny czy mechaniczny, broń ta przebije każdy materiał i spowoduje obrażenia większe niż jakakolwiek normalna broń. MK2 zawiera dane zebrane z "Sanguine Chalice", z którym niedawno miałeś do czynienia i jest niezmiernie skuteczna przeciwko nieumarłym".

Przejdź do kolejnego pomieszczenia.

being one 5, infection

"Dr Rycroft: Znów cię nie doceniłem. Myślałem, że połączenie śmiertelnych nanobotów z działkami zostawi z ciebie kupkę mięsa, którą moi ludzie będą mogli bez problemu zeskrobać. Nie martwię się jednak, nanoboty mogły przegrać bitwę, ale wojna daleka jest od zakończenia. Zaufaj mi, są bardzo uparte. Siedź spokojnie. Winda jest unieruchomiona, a nie ma innej drogi w górę. Nanoboty raz, dwa cię unieszkodliwią, a ja będę mógł kontynuować moje badania".

Przeczytaj notatnik leżący na podłodze.

"Dr Rycroft znów unieruchomił windę. Jedynym sposobem, aby ją aktywować, jest zamknięcie czterech dodatkowych systemów mocy, aby miała wystarczająco energii do funkcjonowania i moglibyśmy ją zhakować. Nanoboty jakoś znalazły wyjście ze swoich miejsc syntezy. Mnożą się gwałtownie, wyjadając sobie drogę przez metal, kable i niezbędne systemy. Dr Rycroft zostawił nas tu, abyśmy zginęli. Po tym wszystkim, co dla niego zrobiliśmy, po prostu nas tu zamknął z tymi potworami. Plotka głosi, że stacja ta posiada teleport, ale nawet jak dostaniemy się na górę, czy udałoby się nam dowiedzieć, jak go używać? Dr Eric Dorf zniknął. Jest to niesamowicie zagadkowe, jako że stąd nie ma wyjścia".

Wejdź w pierwsze drzwi po lewej stronie, te bliższe ciebie.

being one 5, infection

"Dr Rycroft: Nie mogę się nadziwić, że te małe nanoboty nie zrobiły z ciebie jeszcze kupki szlamu. Są ich 4 typy i każdy z nich próbuje w różny sposób rozerwać cię na strzępy na poziomie komórkowym. Wszystkie sposoby są równie wstrząsające. Przykładowo, gdyby to była gra komputerowa, traciłbyś punkty w zastraszającym tempie. W rzeczywistości tracisz życie. Gdyby udało ci się jakoś powstrzymać wszystkie 4, twoje punkty byłyby bezpieczne, jakoż i życie. Ale jako że ci się to nie uda, nie zagłębiajmy się w temat. Będę cię obserwował – nie chcę przegapić twojego końca.".

Zerknij na stojący po prawej stronie przekaźnik kwantowy (quantum relay). Odpowiednio ustawiając radio, usłyszysz różne transmisje, natomiast na górnym pasku pojawiają się prośby o pomoc. Gdy się odsuniesz, odblokuje się nowy dowód – "Venus".

"Raporty utrzymują, że Venus Callahan przetrwała eksplozję i dryfuje w przestrzeni oczekując na ratunek. Jeżeli udałoby ci się skontaktować ze swoim statkiem, będą mogli jej poszukać i uratować. To najmniejsza rzecz, jaką możesz dla niej zrobić, wiedząc, że to ona uratowała cię przed eksperymentami dr Rycrofta. Dobrze wiedzieć, że żyje.".

Spójrz na ekran po prawej stronie, aby dowiedzieć się, że Ziemia jest atakowana. Odblokuje się kolejny dowód – "Ziemia atakowana".

"Twój statek sprawił piekło na Ziemi. Dopóki nie wydałeś rozkazu, aby przestali, dokonała się masakra. Ludzie nie wiedzieli, kto ani dlaczego ich atakuje. Ironią jest fakt, że wielu modliło się do ciebie jako do zbawcy, ich boga. Miliony zginęły i na Ziemi zapanował chaos. Wiele z laboratoriów dr Rycrofta zostało naruszonych i teraz ofiary jego eksperymentów wałęsają się po lądzie w poszukiwaniu pożywienia i innych rzeczy".

Przeczytaj notatnik leżący obok szkieletu.

"Raporty w telewizji i radiu utrzymują, że Ziemia została zaatakowana. Brzmi to strasznie, ale najgorsze jest to, że stąd nie możemy pomóc im w jakikolwiek sposób. Mamy własne problemy! Nanoboty rozrywają nas od środka, a ci, którzy nie zginą, zabierani są bóg wie, z jakiego powodu. Dr Rycroft zamknął nas tutaj, abyśmy zginęli w imię kolejnego eksperymentu. Założę się, że obserwuje nas przez kamery, uśmiechając się pod nosem. Mam nadzieję, że ktoś kiedyś skopie mu tyłek! Naszą jedyną nadzieją jest wyłączenie systemów, które nie są niezbędne, jak chłodnia, serwer itd., i zhakowanie windy. Wydaje się jednak, że nanoboty nie pozwolą na to. Są zaprogramowane na zabicie nas".

Idź dalej.

being one 5, infection

Weź ze stołka po prawej mapę. Odblokuje się nowy dowód – "layout". Otwierając go zobaczysz rozkład pomieszczeń stacji. Idź dalej. Zabij zeskakującego nanoniewolnika za pomocą pistoletu.

"Nanoniewolnik zniszczony. Dr Rycroft zwiódł tych naukowców, wmawiając im, że pracują nad rewolucyjnymi wynalazkami mającymi pomóc ludzkości. W rzeczywistości byli jedynie pionkami w celu znalezienia leku na śmierć. Ja również jestem częścią tego diabolicznego planu, jako że posiadam klucz do nieśmiertelności. Różnica polega na tym, że wiem, jacy naprawdę są ludzie pokroju Rycrofta czy Carnodyna i nie będę litościwy, gdy ich dorwę. Muszę dowiedzieć się, do czego zaprogramowane są te nanoboty i pozwolić mojemu kostiumowi je zniszczyć. Muszę zbadać pozostałości nanoniewolnika".

Wyjmij z ekwipunku mikroskop i zbadaj zwłoki. Gdy ekran się przybliży, zniszcz cztery dziwne komórki.

"Wyniki badania mikroskopowego. Jest coś dziwnego w nanobotach. Wykazują się szczątkową inteligencją, co doprowadza ludzkie komórki do szaleństwa. Zainfekowany pacjent doświadcza niesamowitego bólu i mogę tylko przypuszczać, że nanoboty przejmują kontrolę w krótkim czasie. Muszę dowiedzieć się o nich więcej, jeżeli chcę je zniszczyć".

Wycofaj się do głównego korytarza i wejdź w drugie drzwi po lewej stronie. Przejdź do laboratorium 2 i zabij kolejnego nanoniewolnika.

being one 5, infection

"Nanoniewolnik zniszczony. Ten nieszczęśnik zasługiwał na śmierć. Musiałem położyć kres jego cierpieniu. Te stwory są wynaturzeniem. Dr Rycroft ma krew wielu na rękach, a ja mam zamiar sprawić, żeby za to zapłacił. Nanoboty ewidentnie infekują ludzi, przejmują nad nimi kontrolę i używają jako marionetek. Kto wie, czego chcą? Muszę zbadać pozostałości, a może dowiem się, jak wyleczyć własną infekcję".

Powtórz więc badanie zwłok przy użyciu mikroskopu i zniszcz cztery dziwne komórki.

"Wyniki badania mikroskopowego. Nanoboty ewoluują, transformując się w inne komórki! Większe systemy nanobotów tworzą się poprzez łączenie mniejszych. Starają się upodobnić do komórek gospodarza, aby zapobiec odrzuceniu! Muszę znaleźć ich więcej. Jeżeli są we mnie, jasnym jest, że ewolucja zachodzi także tutaj. Całkiem możliwe jest to, że zdołają mnie zabić".

Odblokuje się nowy dowód – "Nanoboty".

"Nanoboty rozwinęły się znacznie przez ostatnie lata, a widać, że dr Rycroft zna na wylot możliwości ich nielegalnego użycia. Te sztuczne organizmy zainfekowały twoje ciało i próbują rozerwać cię na strzępy od wewnątrz. Twoje niesamowite zdolności utrzymują cię przy życiu, ale jest to bardzo bolesne. Musisz przeanalizować je w jakiś sposób, aby twój kostium mógł cię przed nimi obronić. Musisz przeżyć i znaleźć Rycrofta".

Przeczytaj notatnik leżący po prawej stronie kapsuły.

"Dr Rycroft każe mi niańczyć nanoniewolników! Nienawidzę ich, są przerażający. Czasami jak monitoruję ich oznaki życiowe (jeżeli można je tak nazwać), ich oczy po prostu za mną wodzą. Po tym jak dr Eric Dorf zniknął, Rycroft zaprezentował nam nagle te eksperymenty na ludziach. Przypuszczam, że Dorf został wywalony z roboty z powodu głoszonych opinii o tej sprawie. Nanoniewolnicy mają przymocowane do przedramion elektryczne spawarki. Wydaje mi się, że zostaną użyte przez Weston Carnodyne w przemyśle... A przynajmniej tak sugerują inni. Od czasu do czasu drżą i iskrzą. Coś jest nie w porządku z tymi rzeczami".

Użyj sprzętu hakującego na terminalu po prawej stronie. Zaobserwuj, jak zmieniają się liczby po przejściu przez słupek pośrodku. Twoim zadaniem jest wpisanie różnicy wyniku. Kod zmienia się co grę. Gdy poprawnie wprowadzisz cyfry, kliknij ponownie terminal.

"Nanobot #69 jest moim tajnym eksperymentem. Praca, jaką odwalili ci głupcy, była zaledwie podstawą do mojego rewolucyjnego odkrycia. Posłużą również za użyteczne obiekty testów, gdy przyjdzie na to czas. Uwolnię wtedy nanoboty, które przejmą kontrolę nad ich żałosnymi systemami. Zainfekują załogę, tworząc dobrych strażników, pomocnych w razie gdy Istota nie zostanie unieruchomiona przez same nanoboty. Myślę, że zatroszczyłem się o wszystko. Istota ponownie znajdzie się w moich rękach, a Carnodyne będzie kontynuował finansowanie moich badań nad nieśmiertelnością".

Przełącz dźwignię po lewej stronie i wyjdź. Przejdź do następnego korytarza, po czym wejdź do laboratorium 4.

being one 5, infection

Przeczytaj notatnik leżący na podłodze.

"Raport #8762. Obiekt wydaje się nieobliczalny. Mnóstwo ruchów oczami, nagłe drżenia i skrzenie spawarek. Obiekt wykazuje niezwykle wysoką aktywność mózgową, co jest niemożliwe, jako że przy dostarczeniu stwierdzono śmierć mózgu. W danych pojawia się wiele nieścisłości, co wiedzie mnie ku wnioskowi, że należy eksperyment wystrzelić w kosmos jak najszybciej. Gdy piszę te słowa, stał się niezwykle agresywny, krzycząc w bólu. Myślę, że będę musiał...".

Zhakuj kolejny terminal. Używając strzałek na ekranie, musisz za pomocą myszki doprowadzić białą kropkę do zielonego portalu, unikając przy tym czerwonych pocisków.

"Dr Rycroft – notatka #34891. Istota jest zdecydowanie kimś szczególnym. Same zdolności regeneracyjne mają tak dużą wartość dla mnie i reszty ludzkości, że po prostu muszę go odzyskać. Chęć skompletowania wszystkich unikalnych zwierząt, obcych, mitów i legend przez Weston Carnodyne pozwoliła mi pracować z olbrzymią ilością stworów w ostatnich latach – od wampirów do likantropów, od obcych do nieumarłych. Jednakże we wszystkich tych eksperymentach nie spotkałem kogoś takiego jak Istota. Jest unikalny. Nie jestem nawet pewien, czy pochodzi z tego wszechświata. Ma zdolności zaprzeczające mechanice kwantowej! Muszę ponownie go złapać, aby pogłębić moje badania".

"Ostatnio było wiele prób włamania do moich systemów. Próby zlokalizowania Istoty, zakończone niepowodzeniem. Ci użytkownicy są najwidoczniej wierzącymi w Istotę jako boga. Zostali odnalezieni i wyeliminowani przez agentów Weston Carnodyne. Mam nadzieję, że to zapobiegnie kolejnym włamaniom".

"Venus Callahan – aktualizacja #22. Zauważyłem, że Venus udało się uciec ze stacji po uwolnieniu Istoty. Materiały pokazują, że udało jej się zbiec przed grupą wilkołaków, a nawet uratować małą dziewczynkę, zanim wystrzeliła się w kapsule. Jest to dosyć znaczące biorąc pod uwagę, czym jest. Uczy się ludzkich cech w fenomenalnym tempie, zdecydowanie szybciej niż przypuszczałem. Wyślę statek, aby ją przechwycił. Jej przywiązanie do Istoty może mi pomóc w manipulacji nim. Może być nadczłowiekiem, ale nadal wydaje się troszczyć o konkretnych "ludzi". Nawet jeżeli nie wie, że Venus technicznie człowiekiem nie jest. Zostanie wysłana do mojej ziemskiej bazy i zostanie tam, dopóki sam się nie pojawię".

"Cała stacja została zbudowana przez NanoTech jako wielki teleporter, alternatywa do kosztownych podróży międzygwiezdnych. Łączy się bezpośrednio z moją bazą na Ziemi i pozwala na przemieszczanie "przedmiotów" wątpliwej natury bez wiedzy rządów. Weston Carnodyne sfinansowało badania i zamierza umieścić odbiorniki teleporterów w różnych lokacjach, co pozwoli na przemieszczanie "przedmiotów" w ilościach, o jakich inni mogą tylko pomarzyć. Zaiste, konkurencyjna bestia. Potrzeba dużo mocy, aby go aktywować i wszystko musi być ustawione perfekcyjnie. Większość testów do tej pory zakończyła się sukcesem. Część obiektów co prawda zginęła, ale mieści się to w dopuszczalnych normach".

Odblokują się dwa dowody – "Teoria dr Rycrofta" i "Teleporter".

"Badania dr Rycrofta są finansowane przez majętnego człowieka i wydawałoby się, że to bogactwo go napędza, ale Rycroft wie lepiej. Carnodyne boi się tylko jednej rzeczy, jak też i wszyscy ludzie – śmierci! Ładuje miliony w badania nad zapobieganiem śmierci. Istota jest do nich kluczem. To proste ludzkie marzenie – żyć wiecznie".

"Stacja jest w zasadzie olbrzymim teleporterem, zdolnym wysyłać materię gdziekolwiek w znanym wszechświecie. Jej podstawowym celem jest transport dóbr, ale można też skorzystać z funkcji przeniesienia życia organicznego. Zużycie energii jest niewiarygodne. Może to być sposób na twoją ucieczkę, jako że twój statek jest zniszczony, a kontakt niemożliwy do nawiązania".

Wyjdź i wejdź do laboratorium 5.

being one 5, infection

Zacznij od zhakowania terminalu.

"Dyrektywa #10938 – wydana przez dr Rycrofta – kod 9876 – uwolnienie nanobota #69 – zezwól na infekcję załogi i szybką ewolucję. Nanoboty zmieniły planowo ciała obiektów. Istota niedługo przybędzie, a moi strażnicy nie poradzą sobie z nim sami. Na całe szczęście przybył sam. Jego statek matka jest ciągle na orbicie Ziemi. Problemem jest, że idiota troszczy się o nas, ludzi. To słabość, którą wykorzystam używając Venus Callahan".

Przeczytaj notatnik po lewej stronie kadzi.

"Te rzeczy są wynaturzeniem. Nanoboty zainfekowały ich ciała i używają jako formy transportu. Kto wie, jakie mają cele? Doskonale zdaję sobie sprawę, że są zaprogramowanymi maszynami, ale dane zebrane z "zombie" wskazują, że jednoczą się i zyskują inteligencję. Bez odpowiedniego nadzoru mikroskopowego nie wiemy, co dzieje się z tymi obiektami. Nanoboty mogą się reprodukować i ewoluować ponad limity, w jakich zostały zaprogramowane. Ich samoniszczący cykl życiowy ogranicza ich reprodukcję. Zamierzam zasugerować wysłanie ich w kosmos, a jeżeli Rycroft się nie zgodzi, sam to zrobię".

Odblokuje się nowy dowód – "Nanoniewolnicy".

"Nanoniewolnicy są budzącymi litość stworami. Nanoboty zostały tak zaprogramowane, aby animować martwych i używać ich zgodnie z wytycznymi. Początkowo zaprojektowani zostali, aby wykonywać niebezpieczne prace konserwacyjne, stąd też dzierżą mordercze spawarki, których mogą użyć w samoobronie. Ludzcy gospodarze musieli bardzo cierpieć podczas infekcji. Te abominacje nie mogą żyć, muszę je wszystkie zniszczyć".

Przesuń dźwignię i przejdź do pomieszczenia obok, gdzie zbadaj zwłoki na stole operacyjnym.

"Wyniki badania mikroskopowego. Raporty mojego kostiumu diagnostycznego utrzymują, że nanoboty atakują struktury komórkowe, aczkolwiek póki co moje zdolności regeneracyjne trzymają je na odległość. Wydaje się, że chcą się ze mną skomunikować, aczkolwiek mój kostium jeszcze nie połączył się z nimi całkowicie. Jak tylko się to uda, zostaną przeprogramowane i wypłukane z mojego systemu. Rycroft myśli, że jego technika jest zaawansowana. Nie ma pojęcia, że nanoboty zostaną zniszczone w kilka chwil!".

Wróć do głównego korytarza i wejdź w pierwsze drzwi po prawej stronie.

being one 5, infection

Zignoruj nanoniewolnika i przeczytaj notatnik.

"Ostatnio importujemy do bazy coraz więcej nielegalnego sprzętu. Dr Rycroft twierdzi, że potrzebujemy go do różnych ważnych eksperymentów, ale ja jestem sceptyczny. Niektóre z tych przedmiotów to ludzkie organy, inne są wysoko wyspecjalizowanym ekwipunkiem obserwacyjnym, pozostałe to narkotyki zakazane w każdym zakątku świata. Po co to wszystko Rycroftowi? Mam zamiar zadać mu kilka pytań na następnym zebraniu generalnym, jako że nie podoba mi się obcowanie z nielegalnymi rzeczami. To w końcu mój obowiązek, nie jego! Jakby tego było mało, większość finansowana jest przez Weston Carnodyne. Tylko Rycroft wie, dlaczego angażujemy się w biznesy z tym oślizgłym, dwulicowym magnatem. Wiem, że nie pracowałbym dla niego, gdybym miał jakikolwiek wybór".

Spójrz na leżący po lewej stronie manifest, zawierający spis ludzkich organów. Odblokuje się nowy dowód – "Weston Carnodyne".

"Carnodyne Industries to międzyplanetarny biznes Weston Carnodyne. Jest milionerem o, delikatnie mówiąc, szemranej reputacji. Jeżeli dr Rycroft jest z nim związany, to bardzo zła wiadomość. Nielegalne narkotyki, części ciała, broń i inne przedmioty to zapewne zawartość tych kartonów. Jeżeli Carnodyne finansuje Rycrofta, on również musi zostać powstrzymany".

Idź dalej.

being one 5, infection

Przeczytaj notatnik po lewej stronie.

"Chłodnia jest zamknięta pod ciśnieniem i może zostać otwarta jedynie, kiedy ustabilizuje się jego wartość na dwóch panelach. Musisz dopasować obecne ciśnienie do pożądanego, które zmienia się co kilka sekund, musisz być więc szybki. Potrójny sukces powinien załatwić sprawę. Co najmniej jedna osoba musi być obecna, aby pomóc ci wyjść w przypadku zamknięcia drzwi za tobą. Proszę przestrzegać procedur bezpieczeństwa przy obcowaniu z obiektami żyjącymi w ujemnej temperaturze".

Przybliż panel po lewej stronie. Otwórz go za pomocą narzędzia wielofunkcyjnego. Trzykrotnie ustaw pożądane ciśnienie, po czym to samo uczyń z panelem po prawej stronie. Wejdź do chłodni.

being one 5, infection

Zbadaj mikroskopem zwłoki.

"Wyniki badania mikroskopowego. Nanoboty chcą żyć! Wykształciły zmysł przetrwania i gdy zrozumiały, że nie jestem człowiekiem, postanowiły zostać częścią mnie. Oferują swoje usługi – ulepszony system hakowania, szybka naprawa uszkodzonych tkanek i konserwacja kostiumu. W zamian chcą tylko żyć! Jak mógłbym odmówić? Nanoboty wchłonięte".

Przełącz dźwignię i zapamiętaj numer, wypisany krwią po prawej stronie – 7491. Wróć do głównego korytarza i wejdź w drugie drzwi po prawej stronie.

being one 5, infection

Przeczytaj notatnik.

"Pracowaliśmy nad bardzo poufnymi rzeczami, nanobotami, żeby być dokładnym. Te stwory mogłyby rozłożyć całą stację w przeciągu kilku dni. W parę minut zdołały wyłączyć nasze systemy komunikacji, komputery i prawdopodobnie windę, choć plotka głosi, że to dr Rycroft ją zablokował. Wszystko, co możemy zrobić, to czekać na ratunek. Niektóre komputery działają okresowo, ale większość jest zepsuta. Te sprawne są zablokowane, zapewne przez dr Rycrofta. Słyszeliśmy krzyki dochodzące z piętra powyżej, ale już ustały. Możemy mieć jedynie nadzieję, że systemy tlenu i podtrzymywania życia nie zostały zainfekowane – wygląda na to, że nanoboty chcą zostawić część z nas przy życiu".

Zhakuj terminal po lewej stronie. Dowiesz się z niego, że wypuszczono nanoniewolników i zabito pozostałą część załogi. Oprócz tego w wielu miejscach wykryto niezidentyfikowane formy życia. Włam się również do terminala po prawej stronie.

"Dr Eric Dorf. Dowiedziałem się, że dr Rycroft zaprosił starego znajomego do odwiedzenia bazy. Początkowo wydawało się to dobrą rzeczą, lecz po pewnym czasie poczynił przygotowania, które nazwałbym dziwnymi i szalonymi... NIECZYTELNE... Ostatnio dr Rycroft stwierdził, że nasza praca niemal dobiegła końca. Uważam to za szczególnie dziwne, jako że jesteśmy dalecy od testowania nanobotów na ludziach".

Otwórz szafkę pod terminalem po prawej stronie.

"Dr Rycrfot uwolnił nanoboty! Wszyscy jesteśmy zgubieni. Nikt i nic im się nie oprze, są nie do zatrzymania. Coś także tupie na piętrze powyżej, nie mamy pojęcia, co to jest. Kilkunastu z nas już nie żyje, więcej zniknęło. Naszą jedyną nadzieją jest dostanie się do teleportera, ale to nie ma szans powodzenia. Wszyscy pójdziemy do piekła za naszą pracę!".

Kliknij na serwer po prawej stronie i wprowadź kod z chłodni (7491). Wróć do głównego korytarza, gdzie zhakuj windę i wejdź do niej.

"Dr Rycrfot: Nie mogę uwierzyć, że znalazłeś drogę do moich osobistych kwater. Jesteś niesamowity! Jednakże coś ciągle stoi nam na drodze. Coś, co stworzyły nanoboty, zanim odwróciły się ode mnie i sprzymierzyły z tobą. Możesz go nazwać nanostrażnikiem. Jest dosłownie niezniszczalny, podobnie jak ty, nie spodziewaj się więc zwycięstwa. Żegnaj!".

Wyjdź z windy. Aby zabić stwora, musisz zestrzelić panel z błyskawicą na suficie oraz wszystkie cztery żółte rury.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Wczytywanie...