Zagubiony Lavandril

1 minuta czytania

Kolejny felieton twórcy Zapomnianych Krain, Eda Greenwooda, z cyklu "Forging the Realms" zaczyna się od ciekawej uwagi tyczącej się siły rzuconej na sesji mimochodem plotki, która może stać się, jeśli gracze podchwycą kwestię, źródłem wspaniałej przygody. Szczególnie dobrze ta metoda spisywała się, gdy na początku swej kariery Mistrza Lochów, Ed, prowadził krótkie, oparte na jednym pomyśle, scenariusze.

dungeon, wizards of the coast

W ten sposób, wsłuchując się w opowieści obywateli Waterdeep, gracze Greenwooda zawsze byli na bieżąco z wydarzeniami Torilu i wcześniej czy później, znajdowali się w ich centrum. To pozwalało im... nieźle się wzbogacić. I nagle poszukiwacze przygód przeistaczali się z obszarpanych awanturników w bogatych bankierów czy cenionych inwestorów.

Jedna ze wspomnianych przez Eda plotek, a zarazem główny temat omawianego felietonu, tyczyła się tajemniczego zniknięcia arystokraty – Lavandrila Talmosta. Co ciekawe nie było to jedyne tego rodzaju tajemnicze zniknięcie, tylko któreś z kolei. W głowach graczy poczęły się rodzić pytania – dlaczego zniknęli, co się z nimi stało? Zaciekawieni postanowili wyjaśnić frapującą obywateli Waterdeep zagadkę.

Zainteresowanych dalszym ciągiem opowieści, odsyłam do felietonu Eda Greenwooda – "Lost Lavandril"

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...