W czerwcu od Wizards of the Coast

2 minuty czytania

Wizards of the Coast, za pośrednictwem swojej strony internetowej, opublikowało plany wydawnicze na ten miesiąc powiązane z marką Dungeons&Dragons. Wśród atrakcji na ten miesiąc premiera gry MMO Neverwinter, kolejne odsłony D&D Encounters pozycje sygnowane nazwiskiem Salvatore, ciąg dalszy Encounters, przygotowania do wydarzenia znanego jako The Sundering oraz premiera mobilnej gry Arena of War.

dungeon, wizards of the coast

Za pośrednictwem swojej strony, WotC prezentuje atrakcje przewidziane na ten miesiąc. Oficjalny spis otwierają kondolencje dla rodziny i przyjaciół zmarłego Marka "wrecana" Monacka. Po tym smutnym wstępie przychodzi pora na prezentację kolejnej odsłony Encounters, czyli Search for the Diamond Staff. W tej odsłonie zawędrujemy na ziemie pomiędzy zimnymi lądami Morza Księżycowego a Sembią i Cormyrem na południu. Oznacza to, że przyjdzie nam także zobaczyć Cienistą Dolinę – dom najsławniejszego i prawdopodobnie najpotężniejszego czarodzieja, czyli Elminstera. Naszym celem będzie odzyskanie artefaktu, który znany jest jako Diamond Staff of Chomylla. Usilnie poszukuje go także Kult Smoka, chcący wykorzystać jego moc do własnych celów. Nasze postacie, pomiędzy 4 a 6 poziomem doświadczenia, pokrzyżują im te plany począwszy od 12 czerwca.

Bart Carroll przypomina także o imprezie znanej jako Gen Con. W Indianapolis na uczestników czeka wiele paneli dyskusyjnych, spotkań i okazji do wspólnej gry, jednak tylko uczestnicy konwentu w Indianie jako pierwsi zyskają szansę zobaczenia osobnej kampanii, o której szerzej rozpisał się mój redakcyjny kolega. Mowa rzecz jasna o Ghosts of Dragonspear Castle.

dungeon, wizards of the coast

Nie mogło zabraknąć także informacji o premierze gry MMO Neverwinter, którą zaplanowano na 20 czerwca. Na łamach naszego portalu prezentowano wiele newsów dotyczącej tej produkcji. W omawianym artykule znalazł się także link do tajemniczego "modułu 1".

Na czerwiec przypada także premiera arcade'owego Chronicles of Mystara, będącego w zasadzie przeniesieniem dwóch klasycznych tytułów na nowoczesne generacje konsol. Tytuł ten pojawi się na konsolach i za pośrednictwem Steama pomiędzy 18 a 19 czerwca.

To nie jedyny tytuł, który zadebiutuje w czerwcu. Pod koniec miesiąca możemy spodziewać się wydania Arena of War, będącego próbą zawojowania rynku gier na urządzenia przenośne. Nie ujawniono jednak nic ponad to, co pokazano wcześniej, stąd warto udać się oficjalną stronę, aby przejrzeć zebrane razem i dotychczas ujawnione informacje na temat tej produkcji.

W planach wydawniczych na czerwiec Bart umieścił jedynie krótką informację na temat wciąż zapełniającej się strony wydarzenia znanego jako The Sundering. Szykują się duże zmiany, mające zatrzeć pewne nieudane kroki czwartej edycji. Na wspomnianej stronie znajdziecie grafikę promocyjną, na której widać bohaterów, o których przeczytamy w nadchodzących powieściach. Podobnie jak w przypadku obecnej edycji gry, także i zmiany do niej wprowadzane będą wpierw stopniowo za pośrednictwem książek.

dungeon, wizards of the coast

Końcowa część artykułu to w zasadzie lista książek, które pojawią się sprzedaży w formie e-book oraz zaproszenie do korzystania ze sklepu ze starszymi materiałami do gry, które można kupić i pobrać w formacie PDF. Znalazło się tam także miejsce na parę materiałów darmowych, więc mimo wszystko warto zajrzeć.

W przyszłym miesiącu WotC także szykuje kilka niespodzianek, w tym już szeroko omawiane w tym artykule oficjalny dodatek do planszowej gry Lords of Waterdeep.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...