Pierwsze kroki

3 minuty czytania

Wiele osób zastanawiało się przed wyborem klasy oraz rasy: „Jaką postać stworzyć?”. Większość osób przychodzących na Cerelain nie ma na nią pomysłu. Rejestrują się, a później uderza ich ogrom Świata Kann. Czasami trudno połapać się, co jest czym, co można wykorzystać, co potrzebuje specjalnej akceptacji od Mistrza Gry. Jak stworzyć dobrą postać oraz wykorzystać maksymalnie to, co oferuje Cerelain? Czy są jakieś „pakiety startowe”? Czy twoja postać może mieć doświadczenie, czy tylko może je zdobywać w sesjach? Na te pytania próbuje sobie odpowiedzieć rzesza graczy, która przemknęła przez Cerelain.

Co powinieneś zrobić po rejestracji, zanim jeszcze wybierzesz rasę oraz klasę? Musisz dokładnie pomyśleć nad tym, kim chcesz być oraz co chcesz osiągnąć. Chcesz być sławnym medykiem czy dobrym strategiem? A może jedno i drugie? Są trzy „szkoły”, dotyczące kreowania postaci. Pierwsza teza głosi, że powinny być one odzwierciedleniem nas (niekoniecznie pod względem wyglądu, ale charakteru oraz aspiracji jak najbardziej). Jest to bardzo łatwe wyjście dla osób początkujących, ale jednocześnie nie bojących się porażek, które mogą ponieść nasze postacie po drodze. Postać kreowana na nasze podobieństwo jest także sprawdzianem dla nas, gdyż nawet możemy poznać samych siebie. Druga szkoła głosi coś całkiem odwrotnego – twierdzi, że postacie powinny być dokładnie naszymi przeciwieństwami. Ma to na celu pokazanie twoich własnych słabości charakteru w przeciwnym odbiciu. Ostatnia teza mówi o tym, aby wpleść w postać nie tylko swoje cechy lub przeciwieństwa, ale także swoje marzenia. W Cerelain najczęściej postacie są kreowane według tego schematu. Najbarwniejsze powstają tylko wtedy, kiedy w krainie realizujemy swoje mniejsze oraz większe pragnienia.

Kiedy wiemy już, kim chcemy być, następuje moment, aby wybrać odpowiednią rasę oraz klasę. Nie wybieraj rasy, która całkowicie nie pasuje do twoich założeń, tylko dlatego, bo koleżanka wybrała taką samą. Pamiętaj, że tylko ty będziesz grać tą postacią i ma być ona stworzona dla ciebie, a nie dla innych. Warto zastanowić się także nad wyborem klasy. Obecnie nawet w wojowniku może drzemać niewzbudzony pierwiastek magiczny (pamiętaj, jednak że nie znaczy to, iż wojownik będzie posługiwał się magią!), dlatego nie jest to już dłużej problemem, jeśli chodzi o postać, która miałaby za rodziców magów, a sama wybrałaby miecz.

Przy dalszym kreowaniu postaci bardzo przyda ci się CereWiki. Dlaczego? Znajdują się tam spisy ogólnie dostępnych uczelni, do których mogła uczęszczać twoja postać. Możesz dowiedzieć się, jaki zakres wiedzy może ona uzyskać i nie będziesz potrzebował na to specjalnej zgody Mistrzów Gry. Możesz dowiedzieć się także o głównych wydarzeniach z poprzedniej ery oraz pomiędzy erami, aby ulokować swoją postać. Historię Cerelain możesz wykorzystać na korzyść dla swojej postaci. CereWiki dostarczy ci nie tylko niezbędnych informacji, ale także udzieli odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jakiego chowańca możesz otrzymać na początku? Co może zaakceptować mi Nadzorca, a co muszę dodać do karty postaci? Wystarczy tylko wpisać jedno słowo, aby odnaleźć interesujące nas zagadnienie.

Co dalej, kiedy już wiesz, jaką chcesz mieć postać, gdzie mogła przebywać oraz nad czym będziesz musiał popracować w przyszłości? Oczywiście kolejnym krokiem jest uzupełnienie awatara oraz napisanie profilu. Profil powinien składać się co najmniej z kilkudziesięciu zdań. Najczęściej gracze na początek piszą małą metryczkę czyli „ściągawkę” ze swoich postaci. Później koncentrują się na opisaniu historii bądź przedstawienia paru małych scenek z życia. Metody tworzenia profilu są przeróżne, a każda jest dobra. Do profilu możesz wstawić obrazy jak i szlaczki, oddzielające jeden tekst od drugiego. Możesz pobawić się kolorami, jeśli nie podoba ci się ten.

Kiedy już wszystko masz gotowe – potrzebujesz akceptacji Nadzorcy, który zmieni twoją rangę z „chłopa” na „mieszkańca”. Co daje ci ta ranga? Możesz udzielać się w Życiu Krainy, widzisz plotki oraz możesz odwiedzić karczmę. Ranga „mieszkańca” jest sygnałem, że chcesz się razem z nami bawić oraz jesteś gotowy, aby rozpocząć sesje.

A co będzie dalej? Od ciebie zależy, jak potoczą się losy twojej postaci. Możesz uczestniczyć w przygodach organizowanych przez Mistrzów Gry oraz innych graczy. Możesz stać się kim chcesz, jeśli będziesz pracował. Pamiętaj, że bez chęci nigdy nie będziesz się dobrze bawił!

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...