Książki fantastyczne

Droga do Nawi – recenzja książki

Dodała: , · Komentarzy: 0
okładka

Jest taki rodzaj fantastyki, w którym autor nakłada na nasz codzienny świat jakby folię z najróżniejszymi kreaturami, zrodzonymi w mitach czy legendach. Do takich należał chociażby "Popiół i Kurz" Grzędowicza, "Człowiek ze złotym amuletem" Simona R. Greena bądź cała seria "Akt Dresdena" Jima Butchera. Generalnie zwykli szarzy ludzie, toczący swoje zwykłe, szare życia i kompletnie nie zdający sobie sprawy, że zaraz obok nich przechodzi właśnie skryty za iluzją wampir, a ta pani przed nimi w kolejce przed kasą jest tak naprawdę drapieżnym sukkubem.

Niestety jednak tego rodzaju powieści najczęściej przedstawiały nie tylko zachodnie realia, ale także zachodnie legendy bądź współczesne, popkulturowe istoty. Dlatego powiewem przyjemnej świeżości wydaje się książka Tomasza Duszyńskiego "Droga do Nawi". Tego niestety już nie uczą w szkołach, ale Nawi jest mityczną krainą zmarłych pochodzącą z mitów naszych przodków – Słowian. Natomiast autor postanowił przywrócić do łask Peruna, Welesa, Świętowita oraz niewielki panteon słowiańskich demonów, duchów z Płanetnikiem oraz Lelem i Polelem na czele. Brzmi wspaniale, prawda? Niestety, nie jest do końca tak pięknie.

Czytaj dalej...

Guild Wars 2: Heart of Thorns

Nowe bronie legendarne w Heart of Thorns

Dodał: , · Komentarzy: 5

ArenaNet opublikowała nowe informacje dotyczące nowych broni legendarnych, które już wkrótce pojawią się w świecie "Guild Wars 2" przy okazji premiery pierwszego, dużego dodatku. Czy i tym razem czeka nas zbieranie dużej sumy gotówki, by w końcu dopiąć swego i stworzyć wymarzony oręż?

guild wars 2, guild wars 2 heart of thorns

Twórcy gry już wcześniej informowali, że stworzenie broni wymaganej do "legendarki", a więc Prekursora, będzie możliwe poprzez rzemiosło oraz wypełnianie kolejnych poziomów Mistrzostw. Najnowszy wpis na blogu uzupełnia listę składników o Gift of Maguuma Mastery oraz Mystic Tribute.

Game Exe

[Ogłoszenie redakcyjne] Zamiana regulaminu forum

Dodała: , · Komentarzy: 4

Z dniem dzisiejszym wyprowadzamy nowy, uproszczony regulamin naszego forum. Poprzez jego odchudzoną wersję chcemy wam dać dużo więcej swobody w korzystaniu z niego. Ujednoliciliśmy i uprościliśmy zasady użytkowania, mamy nadzieję, że wprowadzi to luźniejszą oraz bardziej przyjazną atmosferę. A przede wszystkim ułatwi to odnajdywanie się nowym użytkownikom. Nowy regulamin znajdziecie pod tym linkiem. Miłych rozmówek!

forum
Konwenty

Kapitularz 2015 – relacja

Dodał: , · Komentarzy: 0

Kameralny, ciekawy i dobrze zorganizowany konwent, którego rozwój (była to dopiero III edycja) warto śledzić, bo ma potencjał i może stać się jednym z jaśniejszych punktów na konwentowej mapie. Reklama się przyda, bo daleko mu jeszcze do punktu krytycznego, jest w stanie wchłonąć dużo większą grupę uczestników bez utraty klimatu.

kapitularz

Klasyczna miejscówka. Duży, wręcz olbrzymi szkolny budynek, w którym tłum ludzi rozpływa się po licznych korytarzach i salach dwóch czterokondygnacyjnych (wliczając piwnice, gdzie też się działo) budynków. Ciekawy, sprofilowany na horror i RPG program i budzący zainteresowanie goście. Czego chcieć więcej?

Czytaj dalej...

Deus Ex: Rozłam Ludzkości

Deus Ex: Mankind Divided na nowym wideo

Dodał: , · Komentarzy: 1

W sieci za sprawą serwisu Outside Xbox pojawił się nowy materiał z gry "Deus Ex: Mankind Divided". W filmie możemy przyjrzeć się fragmentom rozgrywki oraz zmianom, jakie pojawią się w tytule względem wcześniejszych części serii.

deus ex: mankind divided

Materiał pokazuje zmiany, jakie zaszły w systemie osłon oraz mechanice energii naszego bohatera. Ukazano również nową moc zwaną Icarus Dash. Umiejętność ta pozwala natychmiastowo pokonywać krótkie dystanse.

Game Exe

Wyniki konkursów i... nowy konkurs!

Dodał: , · Komentarzy: 0
nieśmiertelni, amish

Z okazji urodzin Geoerg'a R. R. Martina zorganizowaliśmy dla Was dwa konkursy. Dziś przedstawiamy zwycięzców! Wpłynęło bardzo dużo prac, dlatego podanie wyników musiało zostać opóźnione, aby redakcja mogła wszystkie należycie ocenić. Do wygrania w pierwszej części konkursu była książka "Świat Lodu i Ognia", a w drugiej zestaw "Rycerz Siedmiu Królestw" i "Światło się mroczy".

  • Katarzyna B. z Warszawy (cz.1)
  • Katarzyna W. z Chorzela (cz. 2)

Jednak nie wszystko stracone! Od razu dajemy Wam nowy konkurs! Tym razem do wygrania "Nieśmiertelni z Meluhy"! Do wygrania są 4 egzemplarze, a żeby zgarnąć książkę, musicie odpowiedzieć tylko na 3 proste pytania! Tutaj znajdziecie link. Powodzenia!

Gry planszowe i karciane

Książęta Florencji – recenzja gry planszowej

Dodał: , · Komentarzy: 0
książęta florencji

"Książęta Florencji" to wydana przez Wydawnictwo Lacerta produkcja autorstwa Wolfganga Kramera i Jensa Christophera Ulricha, w której gra toczy się o sporą stawkę. Gracze bowiem stają się głowami zaciekle ze sobą rywalizujących dynastii włoskich arystokratów epoki Odrodzenia. Ten, kto zdobędzie największe poważanie i najbardziej podniesie prestiż swojego rodu, otrzyma zaszczytny tytuł księcia Florencji. Komu najlepiej uda się odnaleźć w tej walce o bogactwo, sławę i władzę?

Gra przeznaczona jest dla od 2 od 5 osób i każda z nich otrzymuje swą planszę, przedstawiającą posiadane Księstwo.

Czytaj dalej...

Overfall

Overfall ufundowane

Dodał: , · Komentarzy: 0

Kickstarterowa zbiórka na nowy projekt studia Pera Games zakończyła się sukcesem. Niezależne tureckie studio zebrało na tytuł "Overfall" ponad 67 768 dolarów od 1430 darczyńców. Jak na razie nie jest znana data premiery, ale deweloperzy kuszą nas ostrą akcją i agresywną walką.

overfall
Wczytywanie...