Filmy fantastyczne

Ant-Man and the Wasp zapowiedziane

Dodał: , · Komentarzy: 0

Jak wynika z informacji podanych przez Marvel Studios, 6 lipca 2018 roku swoją premierę będzie miał sequel filmu "Ant-Man" pt. "Ant-Man and the Wasp". Na ekranie zobaczymy między innymi Paula Rudda w roli Ant-Mana, czy Evangelinę Lilly wcielającą się w Wasp.

ant-man
Książki fantastyczne

Ślepy demon. Sieciech – recenzja książki

Dodał: , · Komentarzy: 0
okładka

Witold Jabłoński powraca po dwóch latach z kontynuacją wydanego w 2013 roku "Słowa i miecza", pierwszego tomu jego słowiańskiego cyklu. "Ślepy demon. Sieciech" z jednej strony rozwija rozpoczęte uprzednio wątki, z drugiej jednak stanowi osobny rozdział w historii mówiącej o panowaniu Piastów i powolnym wymieraniu Ludu Słowa wraz z ich pradawnymi bogami.

"Słowo i miecz", monumentalne w swojej objętości, stanowiło zamkniętą, kompletną opowieść, która dotarła do swojego finału wraz z zakończeniem życia mazowieckiego księcia Miecława i utratą nadziei "pogańskich dzikusów" na odmianę swoich losów.

Drugi tom obiera więc innego dzielnego witezia za swojego głównego bohatera – tytułowego Sieciecha – możnowładcę małopolskiego z rodu Toporów i palatyna na służbie Władysława Hermana. Niech nas jednak nie zwiedzie "oficjalne" stanowisko protagonisty. Podobnie jak poległy kilkadziesiąt lat temu Miecław, on również skrycie wypełnia wolę słowiańskich bogów.

Czytaj dalej...

Fallout 4

Fallout 4 od strony technicznej

Dodał: , · Komentarzy: 1

Na stronie studia Bethesda pojawiło się wiele technicznych informacji dotyczących gry "Fallout 4" – wśród nich znalazły się między innymi wymagania sprzętowe nowej odsłony postapokaliptycznej serii. Jeżeli chcecie sprawdzić, czy wasz sprzęt poradzi sobie z tym tytułem, zajrzyjcie do rozwinięcia newsa.

fallout 4
Wiedźmin 3: Dziki Gon

Dziki Gon załatany po raz dziesiąty

Dodał: , · Komentarzy: 0

Studio CD Projekt RED poinformowało o nadchodzącym patchu do gry "Wiedźmin 3: Dziki Gon". Łatka oznaczona została numerem 1.10 i zawiera mnóstwo kolejnych poprawek, ulepszeń i udogodnień. Zajęto się między innymi oprawą dźwiękową i stabilnością trzeciej części przygód Geralta.

wiedźmin 3

Na dzień dzisiejszy nie znamy daty premiery patcha, można się jednak spodziewać, że będzie ona związana z udostępnieniem dodatku DLC "Serca z Kamienia" – ten zaś ukaże się 13 października.

Dragon Age: Inkwizycja

11 Patch do Dragon Age: Inkwizycja

Dodał: , · Komentarzy: 0

Studio BioWare udostępniło kolejną – jedenastą już – łatkę do gry "Dragon Age: Inkwizycja". Mimo że od premiery minęło już wiele czasu, twórcy cały czas próbują udoskonalić swój produkt i pozbawić go wszelkich błędów. Patch związany jest prawdopodobnie z wydaniem w ostatnich dniach "Inkwizycji" w wersji Game of the Year.

goty inkwizycja

Pełną listę zmian znajdziecie w rozwinięciu newsa.

Deus Ex: Rozłam Ludzkości

Deus Ex obchodzi swoje 15 urodziny

Dodała: , · Komentarzy: 1

Minęło już 15 lat od wydania pierwszej części gry "Deus Ex". Kupa czasu, prawda? Aby poświętować tę okazję (i przypomnieć o zbliżającej się premierze "Deus Ex: Rozłam Ludzkości") Square Enix wydał dwuminutowy animowany trailer.

deus ex

W filmie znajdziecie nawet przerysowaną scenę ze znanego już trailera. Jednak i tak miło pooglądać coświęcej niż polygony i postprocesowe efekty oraz posłuchać konspitacyjnej gadki. Zadbano nawet o nasz komfort i dodano polskie napisy!

Pathfinder

Q-workshop na Kickstarterze

Dodała: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

Z przyjemnością informujemy, że firma Q-workshop, znany polski producent zdobionychkości do gier, wystartowała z projektem w crodwfundingowym serwisie Kickstarter. Celem projektu, współtworzonego z firmą Paizo, jest stworzenie metalowych kości do gry Pathfinder. Kości stanowią przełom technologiczny dla firmy Q-workshop, z uwagi na niesłychany poziom detalu, żłobienia na krawędziach kości oraz wykonanie w metalu.

q-workshop

W ciągu dwóch tygodni trwania projektu Q-workshop zdołał zebrać już ponad 150 tysięcy dolarów od 1500 osób, trzykrotnie przekraczając założony cel. Tym samym kampania polskiej firmy znalazła się w elitarnym gronie projektów, które przekroczyły 100 tys. dolarów – jest to mniej niż 3% pomyślnie ufundowanych projektów.

Książki fantastyczne

Słowo i miecz – recenzja książki

Dodał: , · Komentarzy: 0
okładka

Historia, chociaż potrafi być niewątpliwie interesująca i wiele nas nauczyć, czasem może również niezmiernie nużyć. Zwłaszcza tych, którzy w czasach szkolnych nieszczególnie przepadali za tym przedmiotem, tudzież nie mieli szczęścia trafić na dobrych nauczycieli potrafiących zarazić swoją pasją uczniów. Historia może być strasznie ciekawa lub beznadziejnie nudna – w zależności od tego, w jaki sposób ją przedstawisz.

W tym momencie wkracza właśnie Witold Jabłoński ze swoją powieścią, w której próbuje "suche" i "nudne" fakty przedstawić w interesujący sposób. "Słowo i Miecz" jest w największym uproszczeniu powieścią historyczną opowiadającą o dziejach pierwszych Piastów, początkach chrystianizacji i buntach pogańskiego ludu, gdzieniegdzie przeplataną również delikatnymi elementami fantasy.

Wizja początków państwa polskiego dalece różni się od tej, z jaką mogliśmy zapoznać się na lekcjach w szkole. Chrzest Polski w 966 roku wcale nie był definitywnym punktem zwrotnym w historii, oddzielającym ciemne czasy guseł i barbarzyństwa od światłego pochodu postępu i chrześcijaństwa. W istocie chrzest przyjął wtedy jedynie książę Mieszko wraz ze swoją świtą.

Czytaj dalej...

Wczytywanie...