Filmy fantastyczne

George Miller będzie kontynuował Mad Maxa

Dodał: , · Komentarzy: 0

George Miller wyjawił, że przekazał do wytwórni filmowej odpowiedzialnej za film "Mad Max: Na drodze gniewu" dwa kolejne scenariusze, będące kontynuacją produkcji z bieżącego roku. Teraz to do Warner Bros. należy decyzja, który z nich zostanie sfilmowany. Miller zapowiedział jednak, że teraz chciałby stworzyć coś mniej widowiskowego, a dopiero później wrócić do "Mad Maxa".

mad max
The Elder Scrolls Online

Twórcy "The Elder Scrolls Online" zapowiedzieli nowy dodatek do gry. Centrum jego wydarzeń rozgrywać będzie się w Orsinium – nowym domu orków. No może nie takim nowym, w końcu to dom ich przodków, który mieliśmy okazję oglądać już w "The Elder Scrolls II: Darggerfall". Jednak tym razem ma być nieco inne, chociaż wciąż mroźne i pełne orków.

the elder scrolls online

Miasto ulokowane będzie na nowym obszarze – górach Wrothgar, który będziemy mogli zwiedzać między asystowaniem orków w obronie oraz odbudowywaniu Orsinium. Znajdzie się tu również Maelstrom Arena, nowe wyzwanie dla pojedynczych graczy. Dodatek wystartuje 2 listopada i będzie bezpłatny dla posiadaczy ESO Plus, resztę natomiast będzie kosztować 3000 koron. Zapowiedzi towarzyszy oczywiście także odpowiednio epicki trailer.

Guild Wars 2

David Ortiz, Communication Lead na Europę, za pośrednictwem głównej strony "Guild Wars 2" ogłosił nowy program partnerski dla twórców contentu związanego z grą. Jest on adresowany głównie dla osób tworzących filmy na YouTube, ale także cosplay, concept arty i wiele innych form fanowskiej twórczości. Jak deklaruje Ortiz ArenaNet chce wspierać kreatywnych fanów najbardziej jak to możliwe.

guild wars 2

W ramach programu partnerskiego ArenaNet będzie ściśle współpracować z twórcami contentu, aby zapewnić im odpowiednie narzędzia oraz wszelkie możliwe wsparcie. Członkowie programu będą mieli także okazję uczestniczyć w wybranych wydarzeniach i współpracować w przygotowywaniu specjalnych okazji. Aby się zgłosić wystarczy wypełnić odpowiedni formularz.

Komiksy

Usagi Yojimbo: Senso – recenzja komiksu

Dodał: , · Komentarzy: 0
okładka

Komiksy poświęcone postaci królika samuraja, Miyamoto Usagiego, mają już ponad trzydzieści lat. Ich twórca, Stan Sakai, wciąż jednak kontynuuje przygody długouchego wojownika, rozpoczynając nową miniserię o tytule "Senso". Scenariusz został zainspirowany książką "Wojna światów" H.G. Wellsa, która opowiada o inwazji kosmitów na wiktoriańską Anglię, z tym, że w komiksie Sakai UFO przeprowadza atak na feudalną Japonię.

Ta absurdalna historia rozpoczyna się od bitwy pomiędzy panem Hikiji a klanem Geishu, na którego czele stoi pan Noriyuki. Podczas zaciekłej i wyrównanej walki na ziemię spada dziwny metalowy obiekt, siejąc zniszczenie w obu armiach. Okazuje się on początkiem ofensywy Marsjan, pragnących podbić świat antropomorfizowanych zwierząt.

Czytaj dalej...

Filmy fantastyczne

Do obsady filmowej adaptacji gry "Assassin's Creed" dołączyły dwa nowe nazwiska: Jeremy Irons oraz Brendan Gleeson. Pierwszy z nich już wielokrotnie pojawiał się w filmach związanych z fantastyką, drugiego natomiast najlepiej skojarzycie z rolą Szalonookiego Moody'ego z ostatnich części "Harry'ego Pottera".

assassins creed

Wiemy już, że do "Assassin's Creed" zaangażowano Michaela Fassbendera, który zagra w nim główną rolę, oraz Marion Cotillard. Ojca jej postaci będzie odgrywał Jeremy Irons, natomiast Gleenson ma zagrać ojca samego Fassbendera. Pierwszy klaps na planie produkcji miał paść we wrześniu tego roku, premierę zaplanowano zaś na grudzień przyszłego roku. Całość wyreżyseruje Justin Kurzel, który z Fassbenderem współpracował już na planie "Makbeta".

Filmy fantastyczne

Reżyser Co robimy w ukryciu zajmie się trzecim Thorem?

Dodała: , · Komentarzy: 0

Marvel wytrwale poszukuje reżysera dla trzeciej części "Thora". Póki co główny kandydat jest raczej zaskakujący – podobnie studio prowadzi negocjacje z nowozelandczykiem Taiką Waititim, od niedawna popularnego dzięki "Co robimy w ukryciu". Jest to co prawda zupełnie inna półka filmowa, ale kto wie? Może Waititi wprowadzi powiew świeżości?

thor

Jego głównym konkurentem był Ruben Fleischer, reżyser obu części "Zombielandu". Jednak nowozelandzki twórca jest w tej chwili faworytem. Jak myślicie, który w nich by się lepiej sprawdził? A może macie własne typy do "Thor: Ragnarok"?

Gry planszowe i karciane

Goa – recenzja planszówki

Dodał: , · Komentarzy: 0
goa

Początek XVI wieku, szum oceanu i trzaski fal uderzających o kadłub, a na pokładzie ty, portugalski handlarz przyprawami, z lunetą w dłoni. Czy to ląd? Tak, połacie ziemi pokazują się na horyzoncie. Przyglądasz się w skupieniu i po chwili wiesz, że to zlokalizowana na zachodnim wybrzeżu Indii Goa rozpościera się przed tobą. Jeszcze trochę i dobijesz do malowniczego brzegu, gdzie będziesz musiał podjąć mnóstwo ważnych decyzji. Budować kolejne statki? Uprawiać więcej przypraw? Zebrać podatki? A może założyć kolejną kolonię? Co zrobić, by okazać się najlepszym w gronie pozostałych osób siedzących nad planszą?

Na początku trzeba sobie zdać sprawę, że wydana przez Wydawnictwo Lacerta gra pt. "Goa", autorstwa znanego m.in. z wymyślenia "Istanbulu" Rüdigera Dorna, jest dużą produkcją. W jej skład wchodzą nie tylko główna plansza i po dwie mniejsze na każdego gracza, ale też mnóstwo różnych kafelków, sporo rozmaitych kart i pękaty woreczek drewnianych znaczników przypraw.

Czytaj dalej...

Wiedźmin 3: Serca z kamienia

Muzyka jest w grze czymś bardzo ważnym. Szczególnie jeśli chodzi o tak wielkie tytuły, jak "Wiedźmin 3: Dziki Gon". Cieszy więc fakt, że Marcin Przybyłowicz, autor ścieżki dźwiękowej z trzeciej części przygód Geralta, przygotował kolejne kompozycje do nadchodzącego DLC, czyli "Serc z Kamienia".

serca z kamienia

W rozwinięciu newsa znajdziecie główny motyw muzyczny rozszerzenia opublikowany na kanale YouTube Przybyłowicza. Na samym kanale znajdziecie też filmy z sesji nagraniowych do tego soundtracku.

Batman: Arkham Knight

Przedstawiciel firmy Warner Bros. poinformowali, że pecetowa wersja gry "Batman: Arkham Knight" najprawdopodobniej ukaże się pod koniec tego miesiąca. Twórcy mają nadzieje, że do tego czasu uda im się doprowadzić to wydanie do stanu, który pozwoli graczom na bezstresową zabawę.

batman: arkham knight

Przy okazji warto dodać, że "Batman: Arkham Knight" na PC będzie kompatybilny ze wszystkimi dodatkami DLC, które ukazały się do tej pory.

Wczytywanie...