Wasteland 2

Wasteland 2: Director’s Cut na zwiastunie

Dodał: , · Komentarzy: 1

W sieci za sprawą studia inXile Entertainment pojawił się film promocyjny dla rozszerzonej wersji gry "Wasteland 2" z podtytułem "Director’s Cut". Producent i reżyser owego tytułu, Brian Fargo, opowiada w nim o nowościach i zmianach jakie uświadczymy w nowej wersji. Skupia się on głównie na naszej drużynie oraz taktykach dostępnych podczas zabawy.

wasteland 2
Fantastyka w kadrze

W poprzedniej edycji Fantastyki w Kadrze wyjątkowo – aczkolwiek nie wyklucza to wprowadzenia do pomysłu przymiotnika regularności – obyło się bez nowej recenzji, w zamian za to Lionel omówił dla Was październikowe premiery związane z fantastyką. Jeśli wciąż szukacie czegoś na jesień, zajrzyjcie do naszej listy!

filmy, cykl, seriale, fantastyka w kadrze

Jeśli jednak poszukujecie czegoś sprawdzonego, co ma gwarancję jakości Game Exe, musicie zajrzeć do naszych recenzji. Najnowsza z nich, która przypada na trzydziestą edycję cyklu, dotyczy ekranizacji powieści Susanny Clarke pt. "Jonathan Strange & Mr Norrell". Sprawdźcie, czy warto ją obejrzeć!

Książki fantastyczne
okładka

Zawsze pociągała mnie starożytność. Budzi dziwną nutkę nostalgii, może pochodzącą z lekcji historii, kiedy nie omawialiśmy nowszych – czytaj: nudniejszych – tematów. Dla mnie po średniowieczu zaczyna się moment znużenia, już nie wspominając o sprawach polskich. Wiem, bluźnierstwo! Bardziej ciągnie mnie np. do starożytnych Greków niż walki Polaków o niepodległość! Ale zwróćmy uwagę na to, że im dawniejsze czasy, tym mniej o nich wiemy. Ludzie dopiero zaczynali odkrywać świat, a za progiem czekały na nich fascynujące tajemnice. Ich kultury znacznie się różniły od naszej, dopuszczały myśl istnienia różnorodnych bogów, którym poświęcano barwne mity. Dlatego starożytność stawiam najwyżej i nie mogłem odmówić sobie lektury "Nieśmiertelnych z Meluhy", rozgrywających się w 1900 roku p.n.e.

Książka indyjskiego pisarza opowiada o losach Śiwy, który wraz ze swoim plemieniem przybywa do cywilizacji Meluhów. Państwu początek dał wielbiony przez ówczesnych mieszkańców Pan Rama. Bohaterowi wydaje się ono uosobieniem doskonałości, lecz po pewnym czasie dostrzega, że kraj boryka się z problemami – między innymi atakami wrogich ludów.

Czytaj dalej...

Far Cry Primal

Far Cry Primal już oficjalnie

Dodał: , · Komentarzy: 3

Od wczoraj wszystkie portale branżowe (łącznie z Game Exe) trąbią o nowej produkcji studia Ubisoft. Początkowo wiedzieliśmy jedynie, że chodzi o coś, co przeniesie nas do czasów prehistorycznych, jednak, przez błąd jednego z pracowników tureckiego serwisu IGN, szybko dowiedzieliśmy się, że mowa o kolejnej odsłonie serii "Far Cry" z podtytułem "Primal".

far cry primal

Teraz wiemy już a pewno, bowiem produkcja została oficjalnie zapowiedziana, a przy okazji ukazał się pierwszy zwiastun.

Wiedźmin 3: Serca z kamienia

Serca z kamienia na nowym zwiastunie

Dodał: , · Komentarzy: 1

Premiera pierwszego dużego dodatku do gry "Wiedźmin 3: Dziki Gon" pt. "Serca z Kamienia" odbędzie się już lada moment. W związku z tym studio CD Projekt RED opublikowało zwiastun DLC, w którym możemy przyjrzeć się temu, co mniej więcej czeka nas podczas zabawy, która – według zapowiedzi twórców – potrwa około 15 godzin.

wiedźmin

W filmie zaprezentowani zostali nowi bohaterowie oraz lokacje, które przyjdzie nam odwiedzić. Materiał wideo znajdziecie w rozwinięciu newsa.

Książki fantastyczne

Miecze Cesarza – recenzja książki

Dodał: , · Komentarzy: 0
okładka

"Miecze cesarza" stanowią debiutancką pozycję autorstwa Briana Staveleya, otwierającą serię pt. "Kronika Nieciosanego Tronu". Książka ta została okrzyknięta debiutem roku w kategorii fantasy na Reddit Fantasy. Z kolei poświęcona literaturze prasa twierdzi, że jest to kąsek, który przede wszystkim zadowoli czytelników George'a R.R. Martina. Nie dziwcie mi się zatem, że, uwzględniając takie pochlebne zdania, wziąłem się za tę lekturę z wilczym apetytem.

Sprawy mają się źle. Cesarz Annuru zostaje zamordowany przez nieznanego sprawcę, a jego córka i dwaj synowie są rozrzuceni po świecie. Kaden, będący dziedzicem Nieciosanego Tronu, przebywa w odległym górskim klasztorze, gdzie uczy się tajników zarezerwowanych dla mnichów służących Niememu Bogu. Jego brat Valyn odbywa śmiertelnie trudny trening w Kettralu, elitarnej jednostce, mającej chronić lud Annuru. Przebywająca w stolicy Adare, jedyna córka zmarłego Sanlituna, dzięki zapiskowi w testamencie zostaje mianowana ministrem finansów i próbuje sprostać oczekiwaniom ludu. Każde z nich dowiaduje się o zawiązanym spisku w innym czasie, lecz wszystkich łączy jedno uczucie – chęć zemsty. Jak potoczą się ich losy?

Czytaj dalej...

Cyberpunk 2077

Oprócz dodatków do "Wiedźmina 3" tym na co wszyscy czekają od CD Projektu RED jest "Cyberpunk 2077". I chociaż do jego premiery zostało jeszcze sporo czasu, CDPR już zaczyna budować fanowski hype na swoją nową markę.

cyberpunk 2077

"Cyberpunk jest dużo, dużo większy niż cokolwiek co wcześniej zrobił CD Projekt RED. Dużo, dużo większy." – mówi twórca efektów specjalnych Jose Teixeira w rozmowie z MCV. Praca przy "Wiedźminie 3" sporo nauczyła cały zespół, dlatego przy kolejnym projekcie chcą pójść jeszcze dalej. Czekacie na kolejne tytuły CDPR nawet jeżeli nie będą kolejnym "Wiedźminem"?

Wczytywanie...