Game Exe

Podsumowanie ankiety

Dodał: , · Komentarzy: 4

Czas podsumować naszą dotychczasową ankietę. Przypomnę, że pytaliśmy was o recenzje, które czytacie z przyjemnością. Długie? Okraszone dużą ilością obrazków czy też raczej krótkie, pozbawione wszelkich rozpraszających uwagę "upiększaczy"?

podsumowanie ankiety, ankieta

Daliśmy wam całkiem sporo czasu na podjęcie tej decyzji, dzięki czemu udało się zebrać blisko 150 głosów. Dwie z opcji odpowiedzi zdominowały pozostałe, więc pora podsumować wyniki i przekonać się, jakie są upodobania głosujących na łamach naszego portalu, który przecież owe recenzje publikuje.

Fionavarski Gobelin

Fionavarski Gobelin – recenzja książki

Dodał: , · Komentarzy: 0
okładka

Uwielbiam długie książki – oczywiście pod warunkiem, że jakość idzie w parze z gabarytami. Nie ma nic przyjemniejszego niż trochę eskapistyczne zanurzenie się w obcym, wymyślonym świecie. Odcięcie się od szarej rzeczywistości i przeżywanie problemów, rozterek i wydarzeń jakiegoś Śródziemia, Faerunu czy Dysku jak swoich własnych. Niestety niewiele powieści daje taką możliwość, zaś prawie wszystkie z nich mianujemy arcydziełami. Mogę jedynie zacząć wznosić dziękczynne modły, bowiem owo arcydzieło znalazło się w mych dłoniach. I zgodnie z zapowiedzią pani Bradley – na zawsze zmieniło percepcję świata.

Wielokrotnie wychwalany "Fionavarski Gobelin" to jeden z najpopularniejszych cyklów fantasy. Składają się nań trzy tytuły – "Letnie drzewo", "Wędrujący ogień" oraz "Najmroczniejsza droga". Pisząc je, Guy Gavriel Kay zapewnił sobie literacką nieśmiertelność i poczesne miejsce w artystycznym panteonie.

Fallout 4

Kolejną literą w specjalnym alfabecie "Fallouta 4" jest "P" jak percepcja. Czyli następna cecha systemu S.P.E.C.I.A.L. i nowy film instruktażowy, jak przetrwać na Pustkowiach.

percepcja

Ta statystyka będzie miała wpływ na na celność i szansę trafienia przy użyciu systemu VATS. Jest również istotna dla tych, którzy zechcą skradać się lub kraść. Czyż włożenie odbezpieczonego granatu do kieszeni niczego nie podejrzewającego przeciwnika, nie jest najmniej fatygującym sposobem rozwiązania konfliktu? W filmie zawarta jest też sugestia, że będzie miała ona wpływ na używanie broni snajperskich.

Inne

Chris Hardwick i Dan Cordell, współpracujący przy produkcji "Wiedźmina 3" pożegnali się z CD Projektem RED i postanowili założyć własne studio – Wickerman Games. Hardwick w CDPR był starszym programistą silnika, natomiast Cordell grafikiem pracującym na lokacjami.

wickerman games

"Obaj jesteśmy fanami papierowych gier fabularnych, takich jak Traveller, Świat Mroku, Zew Cthulhu, Shadowrun i czcigodne Dungeons&Dragons we wszystkich swoich wielu, WIELU formach. Chcemy połączyć naszą miłość do tych pozycji z pasją tworzenia gier wideo" – piszą w informacji prasowej na swojej stronie. Studio nie ogłosiło jeszcze pierwszego projektu, jedynie powyższą grafikę.

Game Exe

KAPPa – szybki konkurs na forum

Dodał: , · Komentarzy: 2
kappa, konkurs

Konkurs Recenzenckie RPG zakończony. Mamy kilku absolwentów pierwszego semestru naszej Katedry Anarchicznej Protodydaktyki Postmetodycznej. Będzie drugi semestr? Kto to może wiedzieć? Nie bez powodu jest anarchiczna. Kto ukończył z pierwszą lokatą? Kto jeszcze się załapał na wyróżnienie? Wyniki w sobotę. Na razie przedstawiamy recenzenckie role i tytuły recenzowanych książek. I szybki konkursik na forum o nagrodę pocieszenia organizujemy.

Seriale

Mgła Kinga będzie serialem

Dodała: , · Komentarzy: 4

Już niedługo do produkcji ma trafić serial na podstawie opowiadania "Mgła" napisanego przez Stephena Kinga. Jego producentami będą bracia Weinstein, którzy stoją już za wieloma filmami z wyższych i niższych półek, w tym pełnometrażowej "Mgły".

mgła, king

Serial jednak nie będzie poszerzał bezpośredniej ekranizacji opowiadania Kinga. Twórcy chcą w nim rozwinąć wątki zaprezentowane już w filmie i opowiadaniu. Scenarzystą będzie Christian Torpe, piszący dotąd duńskie dramaty. Podobno sam King o produkcji wie i dał jej swoje błogosławieństwo. Myślicie, że twórcy sprostają temu zadaniu?

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Dziś w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi ruszyła wystawa w ramach 26 Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi. Wśród sześciu różnych ekspozycji znalazło się też miejsce dla "Wiedźmina". Zaprezentowano tam między innymi prace koncepcyjne, pokazujące w jaki sposób przebiega proces tworzenia postaci – od konceptu, do gotowych gier.

ciri, concept

Wystawę można oglądać do 18. października bieżącego roku. Prosimy o taką wystawę również w innych miastach!

Game Exe

[Ogłoszenie redakcyjne] Nowy redaktor naczelny

Dodała: , · Komentarzy: 10

Wczoraj Tomasz "Tokar" Tokarczyk zrezygnował z funkcji naczelnego. Jego miejsce zajęłam ja, Marta "Ati" Kucharska. Na portalu udzielam się już od wielu lat. Przez ten czas pisałam dla was o wielu grach, recenzowałam książki, przeprowadzałam wywiady i przesiadywałam nocami na forum. W ostatnim czasie byłam też zastępcą Tokara, dlatego w polityce prowadzenia portalu wiele się nie zmieni.

sala tronowa

Nadal będziemy się zajmować cRPGami oraz grami bliskimi fantastyce, recenzować książki, filmy, a także – niedawno dołączone do naszej tematyki – planszówki i komiksy. Słowem wszystko, czym miłośnik fantastyki może sobie uprzyjemnić czas. W dostarczaniu wam pierwszorzędnych kąsków pomoże mi Michał "Hrywi" Rejmer, jako mój zastępca. Moim głównym celem będzie zwiększenie ilości artykułów o grach, przykładowo będą to mniejsze, ale częstsze aktualizacje starych i nowych działów. Częstsze zapowiedzi mogących zainteresować was tytułów oraz recenzje niezależnych produkcji.

Książki fantastyczne

Ciemne tunele – recenzja książki

Dodał: , · Komentarzy: 0
okładka

Kultowe już „Metro 2033” Dmitrija Głuchowskiego zapoczątkowało cykl powieści osadzonych w świecie, gdzie ludzkość zdziesiątkowana przez wojnę atomową walczy o przetrwanie, korzystając z pozostałości po dawnej cywilizacji. Ostatnim ratunkiem dla tych, co przeżyli nuklearną katastrofę, okazuje się największy schron przeciwatomowy świata, którym jest tytułowe metro. Z biegiem czasu uniwersum rozrosło się na cały świat, dzięki czemu poznajemy inne miejsca, gdzie udało się przetrwać kolejnym skupiskom ludzi. Nasi rodacy również dołożyli swoją cegiełkę do projektu Dmitrija Głuchowskiego: Paweł Majka napisał „Dzielnicę obiecaną”, a Robert J. Szmidt „Otchłań”. Najwięcej jest jednak książek zagranicznych autorów, o czym świadczy bogaty księgozbiór na oficjalnej rosyjskiej stronie.

Jako że w projekt angażują się nie tylko profesjonalni pisarze, nie wszystkie książki mają równy poziom. Powieść, którą dzisiaj się zajmę, jest świetnie oceniana w Rosji, ale u nas już tak pochlebnych opinii nie otrzymuje. Dlaczego? Wydaje mi się, że znalazłem kilka elementów, które wpłynęły na ogólną ocenę.

Czytaj dalej...

Dark Souls III

Dark Souls III z datą premiery w Europie

Dodał: , · Komentarzy: 0

Jakiś czas temu informowaliśmy was o dacie premiery gry "Dark Souls 3" w Japonii i zastanawialiśmy się, kiedy tytuł ukaże się w Europie. Dziś wiemy już, że produkcja zadebiutuje w kwietniu 2016 roku na PC, PlayStation 4 i Xbox One. A posiadacze konsol Sony już w październiku (16-18) będą mogli przyjrzeć się grze – wystarczy zapisać się na testy.

dark souls iii

Niestety nie wiemy jeszcze, czy w europejskich pudełkach również znajdziemy mapę świata Dark Souls.

Wczytywanie...