Wickerman Games – nowe studio twórców Wiedźmina 3

1 minuta czytania

Chris Hardwick i Dan Cordell, współpracujący przy produkcji "Wiedźmina 3" pożegnali się z CD Projektem RED i postanowili założyć własne studio – Wickerman Games. Hardwick w CDPR był starszym programistą silnika, natomiast Cordell grafikiem pracującym na lokacjami.

wickerman games

"Obaj jesteśmy fanami papierowych gier fabularnych, takich jak Traveller, Świat Mroku, Zew Cthulhu, Shadowrun i czcigodne Dungeons&Dragons we wszystkich swoich wielu, WIELU formach. Chcemy połączyć naszą miłość do tych pozycji z pasją tworzenia gier wideo" – piszą w informacji prasowej na swojej stronie. Studio nie ogłosiło jeszcze pierwszego projektu, jedynie powyższą grafikę.

Wickerman Games ma stawiać w pracy na transparentność i otwarty proces deweloperski, do którego zapraszani będą również gracze. Jak podkreślają obaj założyciele to, czego nauczyli się w polskim studiu to dobre traktowanie konsumentów i właśnie takie idee chcą przenieść na swoje studio. Natomiast ich kluczem w tworzeniu gier ma być swoboda w rozgrywce oraz podejmowaniu decyzji, a także prostota w łączeniu elementów.

Pierwszy sneak peek wygląda raczej na s-f, który papierowy system mógłby do tego według was pasować?

Źródło: wickermangames.co.uk

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...