Divinity: Grzech Pierworodny

Ambitne turowe cRPG z rozwiniętym systemem dialogowym? I to na konsolach?! Przestaje to być fantastyką wykreowaną w umyśle wyposzczonego gracza i powoli staje się normą, która nikogo nie zaskakuje. Już w październiku na Xbox One oraz PlayStation 4 pogramy w rozszerzoną edycję "Wasteland 2", natomiast w okolicach gwiazdki o serca konsolowców powalczy "Divinity: Grzech Pierworodny". Najświeższy materiał ze specjalnego wydania produkcji studia Larian, znakomicie wypunktowuje wszystkie jej zalety, a także nowinki, jakie zostały wprowadzone od czasu zeszłorocznej premiery.

Warto zaznaczyć, że wszystkie usprawnienia oraz nowe treści, zostaną udostępnione posiadaczom komputerów osobistych za darmo, w postaci gustownej łatki. Słodko.

Might & Magic: Heroes VII

Trudno wyobrazić sobie gatunek strategii turowych bez "Heroes of Might & Magic". W dzisiejszych czasach pewne zwroty są nadużywane, lecz cieżko pisać o tej serii nie wykorzystując słów "kultowy" czy "legendarny". Marka ta towarzyszy nam już od dwudziestu lat, a pokolenia graczy dzieliły z nią momenty największej chwały i przeżywały smutną gorycz porażki.

might

Niezależnie od tego, którą część kochamy najbardziej (a co człowiek, to opinia), jaką najchętniej spuścilibyśmy w otchłań zapomnienia oraz co sądzimy o następnych zapowiadanych rewolucjach czy zmianach, każdy kolejny tytuł sagi jest (i będzie) wielkim wydarzeniem dla branży gier. Kropka.

Bez zbędnego pieprzenia w bambus – "Might & Magic: Heroes VII" zadebiutuje na komputerach osobistych dokładnie 29 września.

Fantastyka w kadrze

Nie kłamali z tymi upałami. A wiecie co najlepiej zrobić, gdy przebywanie na dworze jest zbyt męczące? Tak, zajrzeć na Game Exe także, przeczytać dobrą książkę również, ale równie świetną receptą na przetrwanie gorącego dnia jest długi seans z nieoglądanym do tej pory serialem.

filmy, cykl, seriale, fantastyka w kadrze

Moja propozycja to "Dawno, dawno temu", gdzie spotkacie bohaterów fantastycznych historii mierzących się ze złem w miasteczku o nazwie Storybrooke. Pierwsze odwiedziny nie zawiodły – ocena 7,5/10 mówi sama za siebie. Czy ponowne wejście do już znanego świata też było przyjemne? Dowiecie się z recenzji drugiego sezonu. Jeśli jednak długie maratony z serialami to dla Was za dużo – przyjrzyjcie się ostatniej recenzji Lionela, w której ocenia on niezależne s-f, "Advantageous".

Worlds of Magic

Worlds of Magic – recenzja gry

Dodał: , · Komentarzy: 0

„Worlds of Magic” to polski akcent na Kickstarterze. Łódzkie studio Wastelands Interactive postanowiło zawładnąć duszami i portfelami fundatorów, obiecując im stworzenie duchowego następcy „Master of Magic” – turowej gry strategicznej, będącej połączeniem "Cywilizacji" i "Heroes of Might & Magic". Mimo dobrych ocen i uznania społeczności gra przegrała bitwę z „Master of Orion”.

worlds of magic

Jak z tego zadania wyszło Wastelands Interactive? Zapraszam do recenzji.

Czytaj dalej...

Elex

[Gamescom 2015] Kolejne ciekawostki o Elex

Dodał: , · Komentarzy: 0

Skoro targi Gamescom odbywają się w niemieckiej Kolonii, to udział Piranha Bytes oraz prezentacja ich nowej marki – "Elex" – była pewniejsza niż mandat za popijanie zimnego piwka przed lokalnym komisariatem policji. Studząc jednak emocje – nowych faktów jest jak na lekarstwo. Raz, że twórcy nie mają do powiedzenia zbyt wiele na tym etapie produkcji. Dwa, iż sporo ciekawostek wciąż ma przyklejoną klauzulę "ściśle tajne", więc dziennikarze mają związane ręce.

elex, piranha bytes

Coś tam jednak nowego się pojawiło, o czym skrzętnie informujemy.

Diablo III

Azeroth traci na popularności, za to Sanktuarium pławi się w blasku splendoru. Społeczność graczy nie zraziła się katastrofalnym startem trzeciej inwazji Pana Grozy i przyjęła z entuzjazmem zdradę upadłego archanioła Maltaela, ponieważ pudełka z "Diablo III" znikały szybciej niż numerki w przychodni lekarskiej. Firma Activision zdradziła, że w przeciągu trzech lat gra trafiła w ręce ponad 30 milionów graczy – zarówno komputerowców, jak i posiadaczy konsol.

diablo iii

Wynik imponujący, choć ciężko jest ukryć fakt, że ta produkcja w dużej mierze zawdzięcza swoją popularność legendzie poprzednich części i przez dłuższy czas faktycznie żyła na ich kredycie. Trudno teraz prorokować, ale gdyby byłoby inaczej, obstawiałbym, że zamiast akompaniamentu wystrzeliwanych korków od szampana, w temacie sprzedaży tej gry witałaby nas jedynie ponura cisza. Jednak, hej, zwycięzców się nie rozlicza – także winszuję.

World of Warcraft

Lata lecą nieubłaganie, a "World of Warcraft" nie młodnieje. Choć wspomniany MMORPG wciąż uważany jest za potentata gatunku i stara się rozgrywać karty na tym rynku, to świeża krew z nowymi pomysłami na rozgrywkę systematycznie, z roku na rok, umniejsza wpływy Blizzarda. Firma Activision, przedstawiając swoje raporty finansowe inwestorom, poinformowała, że na chwilę obecną w Azeroth zabawia 5.6 miliona graczy. To najniższy wynik od grudnia 2005 roku (premiera rozszerzenia "Burning Crusade") i spadek o 1.5 miliona użytkowników w przeciągu ostatniego kwartału.

blizzard, world of warcraft

Nie dziwi zatem, że chłopcy ze słonecznej Kalifornii usilnie starają się powstrzymać negatywną tendencję i zmienić smutne prognozy za pośrednictwem kolejnego dodatku, który wydaje się być koniecznym zastrzykiem świeżości do leciwej już produkcji. Czy taki ruch okaże się skutecznym remedium? Przekonamy się w przeciągu najbliższych godzin – konferencja studia rozpoczyna się w samo południe i wtedy poznamy tytuł oraz pierwsze szczegóły nowego rozszerzenia.

Filmy fantastyczne

Deadpool wreszcie ma zwiastun [+18]

Dodała: , · Komentarzy: 3

W sieci nareszcie pojawił się zwiastun "Deadpoola". Fani chcieli, fani dostali. I najwyraźniej "Deadpool" zrobi im dobrze.

Nie trzeba tutaj dużo pisać, bo mówi sam za siebie – będzie dużo akcji, przemocy i niepoprawnych dowcipów. Nawet Ryan Reynolds wydaje się wreszcie pasować do tej roli i trochę rośnie nadzieja, że wybije się wreszcie z okropnej roli Zielonej Latarni.

deadpool

Film pokaże się w Polsce 12 lutego 2016 roku, a wyreżyseruje go Tim Miller, do tej pory znany głównie z... niczego. Natomiast scenariusz do niego napisali Rhett Reese oraz Paul Wernick, którzy razem stworzyli już "Zombieland" oraz "G.I. Joe Odwet 3D". Zwiastun oczywiście w rozszerzeniu i jak się pewnie domyślacie nie jest on raczej przeznaczony dla osób niepełnoletnich.

Game Exe

Kulinarnie tym razem. Tajniki kuchni GE nie zostaną wprawdzie ujawnione, ale przez uchylone drzwi ciekawscy zajrzeć mogą. Jak je niby zamknąć, skoro ruch jak w ulu. Wte i wewte. Kuchciki uwijają się jak w ukropie. Wszyscy nadgodziny wyrabiają, nikt przez ten upał do domu iść nie chce. Potrawy stygną, cenną świeżość tracąc, bo ktoś o czasie nie odbierze. Jednak lekkostrawny zestaw (wiadomo, upał), na zimno też może smakować. Kuchnia anglosaska.

żar i upał

Zimna płyta w tym upale może smak mieć wcale, wcale...

Fallout 4

Pierwsze prezentacje "Fallouta 4" nie zachwycały pod względem oprawy graficznej i wiele wskazuje na to, że w tym aspekcie lepiej już nie będzie. Choć wizualia są ważnym czynnikiem, jeżeli chodzi o przystępność oraz klimat danej produkcji, to Bethesda stara się przekonać społeczność fanów, iż zdecydowanie istotniejsze jest położenie nacisku na detalach. Doszlifowanie do perfekcji nawet najmniejszego elementu i dokładne dokręcenie każdej śrubeczki w naszych Pip-Boyach.

fallout 4

Słuszne podejście? Ano, słuszne. Lepiej, aby studio skupiło się na tym, żeby ich świat porażał autentyzmem i życiem. Bo co nam z fotorealistycznej grafiki, skoro świat jest pusty i sztuczny? Koniec końców, ta postnuklearna seria nigdy nie opowiadała o destrukcji sensu stricte, lecz o społeczeństwie – tym, jak stara się ono przetrwać w skrajnie nieprzyjaznym środowisku.

Wczytywanie...