przebudzenie_cienie
Pillars of Eternity

Takie stanowisko padło wspólnie z ust Josha Sawyera, Adama Brennecke oraz Brandona Adlera – czyli ludzi, którzy podejmują najważniejsze decyzje w kwestii przyszłości marki "Pillars of Eternity". Perypetie na granicy Jelenioborza oraz Readceras, zakończą historię Widzącego, co według włodarzy Obsidianu nie powinno być dla graczy żadnym zaskoczeniem, ponieważ od początku zapowiadano, że ewentualny pudełkowy dodatek do gry ma przypominać strukturą oraz skalą "Opowieści z Wybrzeża Mieczy" – i tak to wygląda w praktyce, gdy połączymy obie części "Białej Marchii".

pillars of eternity

Po zakończeniu prac nad drugim epizodem dodatku, studio od razu weźmie się za produkcję "Pillars of Eternity 2". Sawyer zdradził kilka pomysłów, poprawek i ulepszeń, jakie powinny znaleźć się w sequelu.

Gry planszowe i karciane

Hobbit: Wyprawa po skarb – recenzja karcianki

Dodał: , · Komentarzy: 0
hobbit: wyprawa po skarb

"Hobbit: Wyprawa po skarb", autorstwa Rudigera Dorna, to kolejna gra karciana po "Władcy Pierścieni: Bitwa o Śródziemie" osadzona w świecie J.R.R. Tolkiena i wydana przez wydawnictwo FoxGames. Tym razem czeka nas niebezpieczna wędrówka, w trakcie której spotkamy wielu wrogów: orków, trolle, wielkie pająki i smoka. Czy damy radę ich pokonać?

Czytaj dalej...

Sword Coast Legends

Fragment rozgrywki Sword Coast Legends

Dodał: , · Komentarzy: 4

W sieci pojawił się gameplay z kampanii fabularnej "Sword Coast Legends". Możemy przyjrzeć się w nim przebiegowi jednej z misji pobocznych z początku gry, a przy okazji posłuchać komentarza deweloperskiego.

Fragment rozgrywki zwraca uwagę na pewną istotną sprawę – otóż okazuje się, że w SCL udźwiękowione zostaną wyłącznie misje związane z głównym wątkiem fabularnym oraz zadania towarzyszy – pozostałe questy niestety nie.

Deus Ex: Rozłam Ludzkości

Deus Ex: Rozłam Ludzkości z datą premiery

Dodał: , · Komentarzy: 0

Eidos Montreal niczym globalne ocieplenie, znacznie podniosło temperaturę przyszłorocznej zimy. Studio zdradziło, że w skórę ponurego Adama Jensena, będącego obecnie na usługach Interpolu, ponownie wcielimy się już 23 lutego. Twórcy zapowiedzieli również ciekawą ofertę w sprawie bonusów do zamówień przedpremierowych.

deus ex, rozłam ludzkości

Otóż wszyscy zainteresowani gracze na specjalnej stronie internetowej mogą sami sobie wybrać, jaki smaczek otrzymają wraz z pre-orderem. Co ciekawe, twórcy przygotowali kilka specyficznych poziomów w kwestii dodatków i wraz z przekroczeniem odpowiedniej ilości zamówień, konsumenci odblokowują kolejny etap.

Książki fantastyczne

Pół świata – recenzja książki

Dodał: , · Komentarzy: 0
pół świata, joe ambercrombie

„Pół króla” rozbudziło mój apetyt na zapoznanie się z całą trylogią "Morza Drzazg". Świat skonstruowany przez autora być może nie powala szczegółowością i dopracowaniem niczym u profesora Tolkiena, aczkolwiek potrafi zaabsorbować i przyciągnąć uwagę czytelnika. Chociaż seria przeznaczona jest raczej dla młodzieży, część pierwsza może spodobać się także dojrzałemu czytelnikowi. Jak rzecz ma się z kontynuacją, czyli z „Pół świata”?

Mamy do czynienia z dalszym ciągiem poczynań Yarviego, ale ma on już zupełnie inny status społeczny. W roli głównej Abercrombie obsadził zupełnie nową postać. Zadra Bathu jest absolutnym ewenementem – to dziewczyna-wojownik, dzielnie stająca w szranki z silniejszymi od niej rówieśnikami. Podczas jednego z treningowych pojedynków dochodzi do nieszczęśliwego, tragicznego w skutkach incydentu.

Czytaj dalej...

Wiedźmin 3: Serca z kamienia

Pomimo faktu, iż "Wiedźmin 3" osiągnął zasłużony sukces i jego twórcy mogą spokojnie dłubać nad zupełnie nowymi projektami, nie myśląc o tym, czy jutro będą mieli co wrzucić do garnka, to jeszcze nie nadszedł czas, aby Geralt odszedł na zasłużoną emeryturę. W końcu już w październiku czeka nas pierwszy pełnoprawny dodatek do gry – "Serca z Kamienia".

serce z kamienia

Travis Currit, jeden z tłumaczy studia CD Projekt RED, otwarcie przyznał, że rozszerzenie jest już "praktycznie gotowe i zapowiada się wyjątkowo świetnie". Oznacza to tyle, iż nie powinniśmy się spodziewać żadnych poślizgów – już za niewiele ponad miesiąc wszyscy zainteresowani otrzymają szansę przeżycia kolejnych przygód w skórze wiedźmina.

Filmy

Zmarł Wes Craven

Dodał: , · Komentarzy: 0
wes craven

Z przykrością informujemy, że w wieku 76 lat zmarł Wes Craven, jeden z najsłynniejszych twórców horrorów ostatnich lat. Przegrał walkę z rakiem. Zmarł w niedzielę, w swoim domu w Los Angeles.

Zawdzięczamy mu takie produkcje jak: "Koszmar z ulicy Wiązów", "Krzyk" czy "Wzgórza mają oczy". Był nauczycielem przedmiotów humanistycznych, ale w latach 70. porzucił karierę wykładowcy dla filmu co w 1972 roku zaowocowało reżyserskim debiutem – "Ostatni dom po lewej". Nie wierzył w cuda ani drogi na skróty, dochodził do swojej pozycji pracą, więc jego historia to zapis dziejów kogoś, kto od pomagiera pomagiera stał się marką samą w sobie.

Ostatnim stworzonym przez niego dziełem był "Krzyk 4" z 2011 roku.

Dumka na dwa głosy

Dumka na dwa głosy #34 – Coraz bliżej Święta!

Dodał: , · Komentarzy: 3

Pod choinką są prezenty,
Każdy prezent jest zamknięty,
Każdy prezent na mnie zerka
Bym rozwinął go z papierka.

Mikeal: Puk, puk, Vita, jesteś tam? Rozumiem, że jest ci ciężko po odejściu Panthery, ale na litość boską, mogłabyś wyjść ze swojego pokoju po półtora miesiąca… I przy okazji go przewietrzyć i posprzątać.

Vitanee: Chlip, chliiip. Ale ja nie chcę! *smark* Jak ja poszłam do szkoły, to specjalnie mnie ściągnęli z Jezidem z powrotem (wiem, wiem, pułapka i te pe), ale teraz ona ma wolną rękę! I co ja mam czynić, jak podbić świat?! Zostało mi już tylko jedzenie…

nowa, dumka, logo

Mikeal: Velsharoonie kochany, czemu z kobietami zawsze są takie problemy? (do siebie – muszę coś wymyślić, bo w takim tempie trzeba będzie wyburzyć ściany i sufit, a ją wyciągnąć dźwigiem.) Hmmm? Mam! Hej, Vita lubisz Święta Bożego Narodzenia, racja? Co ty na to, aby zrobić małe zakupy?

Vitanee: Coo?! A no tak! Prezentyyyyyy, przecież jak teraz zamówimy u Chińczyków to akurat dojdą i zdążymy je zapakować! Dzięki, Mike, ty to jesteś! Wchodź, pomyślimy nad tym razem!

Wczytywanie...