Filmy fantastyczne

Ant-Man – recenzja filmu

Dodał: , · Komentarzy: 0

Po sukcesach produkcji o znanych i lubianych superbohaterach, Hulku, Thorze, Kapitanie Ameryce czy Iron Manie, Marvel sięgnął po nieco mniej rozpoznawalną grupę herosów – Strażników Galaktyki. Gdy i ten film nie zawiódł oczekiwań, firma postanowiła wyjąć z lamusa wiekową postać, wykreowanego w 1962 roku dra Hanka Pyma a.k.a. Ant-Mana.

ant-man

Zaraz, kogo? Serio, człowiek-mrówka?

Czytaj dalej...

Dark Souls III

Bez niespodzianek. Kolejna część "Dark Souls" zaserwuje graczom wszystko to, za co pokochali tę markę. Mroczny klimat, duszną atmosferę, przerażający rozmach oraz przemyślany design. No i oczywiście, emocjonującą oraz wymagającą rozgrywkę, która nie wybacza błędów lub choćby chwili dekoncentracji.

Premiera w przyszłym roku na PC, Xbox One oraz PlayStation 4.

Quantum Break

Choć w Polsce upały dają ostro popalić wszystkim graczom, to u naszych zachodnich sąsiadów powoli robi się jeszcze goręcej. W Kolonii właśnie ruszają targi Gamescom. Na pierwszy ogień – konferencja Microsoftu i ich przyszłoroczne oczko w głowie – "Quantum Break". Choć widowiskowa trzecioosobowa gra akcji od fińskiego Remedy najprawdopodobniej specjalnie nie kręci naszych czytelników, to warto zaznaczyć, że grze będzie towarzyszył pełnoprawny serial.

aiden gillen, quantum break

...a w nim nie zabraknie gwiazd małego i dużego ekranu. Aidan Gillen, Dominic Monaghan czy Lance Reddick to aktorzy, którzy nie wymagają dłuższego przedstawienia. Littlefinger, Merry, porucznik Daniels i zabawa z czasem? Kupuję ten pomysł.

Dungeons&Dragons

Pamiętacie kiczowaty film z Jeremym Ironsem w jednej z głównych ról? Niekoniecznie? Szczęściarze...

lochy i smoki

Wygląda jednak na to, że coś zaczyna się dziać wokół delikatnie zakurzonej marki "Dungeons & Dragons" i po serii tanich, garażowych produkcji pokroju polskiego "Wiedźmina" (tworzonych dla pewnej amerykańskiej stacji, która dała nam chociażby klasyk klasyków – "Sharknado"), otrzymamy poważny, wysokobudżetowy tytuł, oparty na tym uniwersum.

Książki fantastyczne

Wyniki konkursu z Ostrzem

Dodał: , · Komentarzy: 0
ostrze

Niedawno zakończył się konkurs, w którym do wygrania był egzemplarz książki Joego Abercrombiego, "Ostrze". Zadaniem uczestnika było opisanie antagonisty fantastycznego, który zrobił na nim największe wrażenie i w maksymalnie 10 zdaniach uzasadnienie dlaczego. Postanowiliśmy nagrodzić dwie osoby – zwycięzcami sa: Paweł B. z Kraśnika i Adrian K. z Lublina. Serdecznie gratulujemy wygranej! Pozostali, niestety, nie spełnili wymagań konkursu.

Dziękujemy wydawnictwu MAG za sfinansowanie nagród.

Game Exe

Iron-manie, wybierz cienie!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Co te upały z ludźmi robią? Aż strach pomyśleć co zrobią jeszcze! Żelazny Med wraca do żelaznego kanonu fantastyki i kontynuuje zarzucone niegdyś recenzowanie "Kronik Amberu" Zelaznego. Czyż to nie żelazny dowód na ich szkodliwość? Prymitywny wniosek. Chce tylko utrzymać was w cieniu, nawet gdyby miał temu towarzyszyć blask monitora.

żar i upał

Zostań w domu po kryjomu i pij wode na ochłodę! Meda recki powierz oku. Z domu możesz wyjść o zmroku.

Filmy fantastyczne

Ash i martwe zło powrócą jeszcze... osiem razy?

Dodała: , · Komentarzy: 2

Ciężko nie uśmiechnąć się słuchając aktorów podekscytowanych filmach, w których mają zagrać. Nawet jeżeli ich gadki są drętwe i ciąży na nich widmo producenta liczące zyski. Nie sposób jednak zarzucić tego Bruce'owi Campbellowi opowiadającemu o "Ash vs. Evil Dead", serialowi opartemu na kultowej serii "Martwe zło", którego premiera zapowiedziana jest na tegoroczne Halloween.

ash vs evil dead

Aktor wróży swojemu bohaterowi owocną przyszłość. "Serial zmusi nas do zrobienia kolejnych filmów. Potrzebujemy jeszcze osiem filmów. A już czwarty na pewno by się sprawdził." – przyznaje Campbell. Zapowiada też, że serial ma być najprawdziwszą krwawą jatką, gdzie krew będzie się lać strumieniami. "Ostatnio oślepłem na planie. Musiałem wziąć prysznic, żeby móc otworzyć oczy. W serialu jest aż tyle krwi." – dodaje odtwórca Asha. Natomiast Sam Raimi, twórca "Martwego zła" przyznaje, że nie ma nic przeciwko kręceniu kontynuacji dopóki Campbell w nich wystąpi.

Książki fantastyczne

Golem – recenzja książki

Dodał: , · Komentarzy: 0
golem

„Golem” to zasłużony klasyk po raz pierwszy wydany w 1915 roku i systematycznie wznawiany do dziś. Uznawany jest za najlepsze dzieło austriackiego pisarza, Gustava Meyrinka, nazywanego często „Szatanem z Pragi”. Jego biografia z pewnością należy do najciekawszych wśród pisarzy. Meyrink był buddystą, znawcą kabały, pasjonował się fenomenami parapsychicznymi, zapisał się też w historii jako mistyk oraz okultysta. Swoje doświadczenia przelał na karty powieści. Wcześniej nigdy nie spotkałem się z tym tytułem ani żadnym innym utworem napisanym przez Meyrinka. Do lektury przede wszystkim skłonił mnie redakcyjny kolega, Jezid, ponieważ sam raczej niechętnie sięgam po klasykę, która nierzadko cechuje się ciężkim stylem i nastręcza trudności w interpretacji.

„Golem” początkowo w sam raz pasuje do powyższej definicji klasyki. Pierwsze zetknięcie z nim nie należy do najłatwiejszych i zmusza czytelnika do koncentracji. Zdecydowanie nie jest to utwór, który czyta się bez żadnego ciężaru, ale czy rzeczywiście oznacza to, iż nie niesie ze sobą żadnych przyjemnych doznań?

Czytaj dalej...

Inne

Q-workshop zdobywa nagrodę ENnies na GenConie 2015

Dodała: , · Komentarzy: 0
q-workshop

Mamy z czego być dumni! Q-workshop zdobył w piątek nagrodę ENnies na amerykańskim konwencie GenCon. Na pewno kojarzycie stoiska pełne barwnych kostek, które niemal ze 100% pewnością znajdziecie na każdym konwencie – to właśnie oni.

W imieniu firmy Q-workshop z dumą zawiadamiam, że w miniony weekend nasz czarno-zielony zestaw kości do siódmej edycji gry RPG Zew Cthulhu zdobył prestiżową nagrodę ENnies w kategorii Najlepsze Akcesoria do Gier. Nagroda przyznawana jest poprzez kilkustopniową procedurę, w której ostatecznego wyboru dokonują internauci poprzez głosowanie na stronie organizatora. Ogłoszenie zwycięzców i przyznanie nagrody odbywa się na konwencie GenCon w Indianapolis, jednym z największych i najważniejszych konwentów w branży gier na świecie. Q-workshop zdobywa nagrodę ENnies po raz pierwszy.

Chcielibyśmy pogratulować wszystkim pozostałym zwycięzcom, jak również podziękować sędziom i uczestnikom za wsparcie naszej kandydatury. – pisze Agnieszka Przychodniak przedstawicielka Q-workshop.

Inne

Gry indie są za drogie?

Dodała: , · Komentarzy: 3

Robert Boyd ze studia Zeboyd Games, czyli twórców gry "Cthulhu Saves the World" wyraził ostatnio swoje zdanie na temat indie gier. I to zdanie raczej niepopularne, inaczej pewnie byśmy o niej nie pisali. A przecież gry indie można tylko i wyłącznie kochać i się nimi zachwycać nie bacząc na błahe aspekty materialne. Jeżeli uważa się inaczej pewnie jest się jakimś twardogłowym niewrażliwym na sztukę. Boyd stwierdził, że gry niezależne są, uwaga, za drogie!

indie

Zauważyłem ostatnio niepokojący trend do wydawania gier indie w cenach wyższych niż jeszcze kilka lat temu. Jeżeli niedawno normą było 10-15 dolarów za grę, to teraz wydaje się, że standardem stało się $20 albo więcej." – Pisze w poście na NeoGAFie.

Wczytywanie...